Gotlandas

Gotlandas – Švedijai priklausanti sala Baltijos jūroje, į šiaurės vakarus nuo Klaipėdos, netoli žemyninės Švedijos. Istorinis paveldas ir atšiauroka, bet žavi gamta į salą traukia turistus iš viso pasaulio.

Gotlandas

Turistų ir vietinių Gotlandas neretai pavadinamas pavadinama „Bažnyčių sala“. Čia išlikę didžiausia viduramžių bažnyčių koncentracija šiaurinėje Europoje. Beveik šimtas dar gyvų kaimelių turi veikiančių bažnyčių, septyniasdešimtyje iš jų galima pamatyti retų, viduramžiais tapytų freskų, kai kurios – viduramžių stiklo dirbinių. Tiek ir Visbyje, tiek ir visoje saloje gausu ir įvairių laikų bažnyčių likučių. Taigi Gotlandas galėtų būti puiki vieta piligrimams.

Visbis, Gotlando uostas – viduramžių miestas, traukiantis turistus. Tiesa, dažnai Gotlando svečiai vien Visbiu ir apsiriboja – ir to pakanka patirti atostogų vertų įspūdžių. Miestą juosia sena didžiulė tvora su daugiau nei keturiasdešimt žvalgybinių – gynybinių bokštų bei bažnyčių griuvėsiais. Senamiestis kalvotas, siauros, kylančios ir besileidžiančios gatvelės, seni mediniai ir akmeniniai pastatai bei jų griuvėsiai tikrai mintyse nukelia jus į senovę. Norintiems ne tik pamatyti, bet ir papramogauti, Visbį aplankyti derėtų rugpjūčio pradžioje vykstančio festivalio metu, kurio metu persimaišo mugės, eitynės, įvairūs pasirodymai su kostiumais bei amatų dirbtuvėlėmis.

Dar vienas iš populiarių lankytinų objektų Visbyje – tai botanikos sodai. Norintiems giliau susipažinti su Viduramžiais Gotlande virusiu gyvenimu verta užsukti į bene didžiausią visoje Švedijoje istorinį muziejų, kurio eksponatai mena vikingų ir dar senesnius laikus. Taip pat uostamiestyje yra ir meno muziejus, kuriame eksponuojami XVIII – XIX amžiaus gotlandiečių darbai bei rengiamos šių laikų menininkų darbų parodos.

Automobilių nuoma Gotlande

Gotlando salos kelių tinklas sudaro apie 1200 kilometrų. Tai nėra labai daug, todėl keliauti po salą labai populiaru dviračiais. Juos galima išsinuomoti viename iš daugelio nuomos punktų Visbyje arba tiesiog atsigabenti su savimi. Keliavimas dviračiais – pigus būdas susipažinti sala. Dar pigiau išsiversti leidžia tai, jog daug kur saloje galima nakvoti tiesiog palapinėje, nebūtina kiekvienai nakčiai ieškoti viešbučio ar hostelio. Juolab, kad dviračių nuomos punktai dažnai siūlo išsinuomoti ir palapinę, miegmaišį bei turistinę viryklėlę.

Jei minti dviračio nenorite ar neturite laiko, galite išsinuomoti automobilį. Vėl gi patogiausia tai padaryti Visbyje. Jei keliaujate vienas ar dviese, pigiau bus nusipirkti autobuso bilietą. Autobusai Gotlande kursuoja tarp daugelio didesnių salos miestelių.

Gotlandas

Gamtos mėgėjams saloje rekomenduojama aplankyti ne tik jau minėtus botanikos sodus Visbyje, bet ir Stora Karlso ar Folhammar gamtinius draustinius bei žinoma Gotska Sandon nacionalinį parką.

Kad ir kokiame salos taške atsidurtume, ir kelionių gidai ar knygos, ir vietiniai gyventojai kaip artimiausią lankytiną objektą greičiausiai nurodys bažnyčią. Tačiau nepamirškite ir tiesiog dairytis – saloje gausu senovinių statinių bei jų griuvėsių ir tai nebūtinai bus bažnyčios. Keliuose didesniuose miestuose yra nors po nedidelį senovę menantį muziejų. O švedai didžiuojasi Vikingų laikais. Norėdami atsipūsti, užsukite į Ljugarn – nedideli pajūrio kurortą.

Gotlandas

Gotlandas nėra pietų kurortas, kur visus metus šviečia saulė ir pučia gaivinantis vėjelis. Vasaros metu taip, čia šilta, tačiau kiti metų laikai atšiauresni. Visumoj klimatas labai panašus į Lietuvos, kiek daugiau vėjuota ir kiek didesnė lietaus tikimybė. Tad vykdami šaltuoju metų laiku gerai pasiruoškite, kad įspūdžių netrikdytų šąlančios rankos ar skaudanti gerklė.

Viešbučių Gotlande rezervavimasBooking.com

Gotlando žemėlapis