Gracas – lankytinos vietos

Aplankę Austrijos sostinę Vieną, galite prasitęsti savo kelionę užsukdami į antrą didžiausią šalies miestą – Gracą. Pastarasis daug įdomių reginių žada tiek senovinės architektūros gerbėjams, tiek ir kultūra ar menu besidomintiems turistams.

Negalime nepaminėti visiškai unikalaus senamiesčio, kuris užima garbingas pozicijas UNESCO organizacijos įvertintų pasaulinės reikšmės statinių sąraše.

Tarp istorinių paminklų galima atrasti ir nemažai šiuolaikiškų , modernumu alsuojančių pastatų, žaviničų jau vien išoriniu fasadu, nekalbant apie išskirtines vidaus instaliacijas, sukurtas pasitelkus naujausias technologijas. Ekskursija po spalvingąjį Gracą prasideda!

Pirmoji stotelė – Graco pilis. Šis žavingas ir išpuoselėtas statinys miestą puošia jau nuo 15 amžiaus. Kadaise atlikusi gynybinį vaidmenį, šiandien pilis priskiriama vienų lankomiausių Graco taškų topui.  Nors vidun patekti galimybės nėra, bet jau vien iš lauko pusės norisi žiūrėti į pilį valandų valandas. Ir ne be reikalo! Juk bendrą vaizdą dar labiau pagyvina nepakartojama teritorijos panorama.

Automobilių nuoma Austrijoje

Bet grįžkime į pačią pradžią, nes norint atsidurti prie pat pilies tenka įveikti ne vieną laiptelį, vedanti link kalno viršūnės. Bekildami vingiuotų formų laiptų taku prieisite įstabųjį sodą, kupiną vešlios augalijos bei visokiausių rūšių gėlių. Tai nuostabi stotelė atsikvėpti, pabūnant su savo mintimis tolėliau nuo gatvių triukšmo. Iš svečių patogumui įrengtos apžvalgų aikštelės galima pasidairyti po apylinkes, kartu įsiamžinant vienoje kitoje nuotraukoje atminčiai.

Gracas

Gracas

Būtinai apžiūrėkite Egenbergo rūmus, atrodančius taip pat didingai, kaip ir karalių valdymo laikais. Viduje svečius pasitinka archeologinių radinių, paveikslų, skulptūrų ekspozicijos.

Viduramžiais ant Pilies kalno stūksojusi tvirtovė šiandien apie save primena tik dėka išlikusio laikrodžio bokšto. Šis eksponatas dar žinomas kaip pagrindinis miesto simbolis. Neturintis analogų dizainas, ne viskas kuo nustebins garsusis bokštas. Jame veikia su Graco istorija supažindinantis muziejus, apžvalgų aikštelė,  o taip pat turėsite ne kasdien pasitaikantį šansą pamatyti seniausią šalyje varpą, datuojamą nuo 1382 metų.

Į baroko klestėjimo laikus nusikelsite vaikštinėdami Šv. Egidijaus katedra. Puošnus interjeras bei vienetiniai puošybos elementai sutraukia minias smalsių turistų.

Landhaus pastatas išsiskiria tuo, kad jame posėdžiauja pati regiono valdžia, taiga prasilenkti su tokiu svarbiu objektu būtų didelis praradimas.

Tinkamiausia vieta norint susilieti su vietiniais būtų triukšmingoji Herrengasse gatvė. Čia atsiskleidžia tikrojo Graco užkulisiai ir kasdienybės paslaptys. Ne vieną miesto svečią suvilioja madingai išpuoštos vitrinos ar nosį kutenantys aromatai, sklindantys iš jaukių kavinukių. Be šio gėrio, esama nemažo skaičiaus lankytinų objektų, tad popietė prabėgs tiesiog nepastebimai.

Kalbant apie populiarias pramogas, derėtų paminėti lankytojų niekada nestokojantį Graco kazino. Ši azartinių žaidimų meka pasižymi neeiline prabanga, aukščiausios kokybės inventoriumi, dideliu baru, siūlančiu pasivaišinti austrišku vynu ir karališka atmosfera. Būkite tikri – azarto ir naujų įspūdžių kupinas vakaras jums garantuotas!

Viešbučių rezervavimas Grace
Booking.com

Vakarinis pasivaikščiojimas šviesų nutviekstame mieste, turbūt viena romantiškiausių bet kokios išvykos dalių. Juk taip smagu susikibus už rankų su mylimuoju prasieiti kokiu tiltu, tad kodėl tam nepasirinkus per Muro upe nutiesto, ypatingo, akį traukiančio tilto. Per patį vidurį veikiančiame naktiniame klube atsišoksite iki paryčių, o grįžtant atgal, galbūt ir švintančios saulės spinduliais vandenyje pasigrožėsite.

Kuntshaus galerija jau daugiau nei dešimtmetį stebina užsukusius paspoksoti į meninius šedevrus. Vos įžengus vidun supranti, kad lauks kažkas nepaprasto. Jau nekalbame apie niekur kitur nesutinkamas parodas, leidžiančias iš arti išvysti žymiausių kūrėjų darbų pavyzdžius.

Jau norisi viską patirti savo kailiu? Nieko nelaukite ir susiplanuokite atostogas Grace jau šiandien.

Video: ką veikti Grace

Graco žemėlapis