Granada

Tai vienas mėgstamiausių turistų miestų Andalūzijos regione, Ispanijoje. Granada turtinga savo istorija ir kultūra, ją valdė senovės romėnai, maurai, katalikai. Miestas įsikūręs Siera Nevados kalnų papėdėje, ir yra provincijos centras, jame susijungia dvi upės – Darro ir Genil. Grenada turtinga savo istorija ir kultūra, taigi turi ką parodyti svečiams iš užsienio.

Granada

Vienas labiausiai dominančių dalykų Granadoje yra maurų architektūra. Kas gi tie maurai? Tai maišytos arabų, ispanų ir berberų kilmės tauta, viduramžiais gyvenusi Al Andalūzijoje. Maurų architektūra primena arabų architektūrą. Ji spalvinga, joje daug apvalių ir pusapvalių detalių, gausybė smulkių raižinių.

Kitas vertas dėmesio objektas yra Granados katedra. Ši katedra didingai iškilusi virš kitų pastatų. Statyta 16 amžiuje, ji yra antra pagal dydį Ispanijos katedra, žymi ryškių renesanso stiliaus interjeru. Pastatyta per Granados pertvarkymą vietoj mečetės. Katedra pastatyta ant gotiškų pamatų, bet pati yra renesanso stiliau su baroko elementais. Verta užsikabaroti ir ant Katedros fasado, nuo kurio galima pasižvalgyti po apylinkes.

Granada

Capilla Real išvertus reiškia karališkąją koplyčią. Pastatyta 16 amžiuje, joje ilsisi Karalienės Izabelos pirmosios ir Karaliau Ferninando antrojo palaikai. Šalia palaidoti ir jų dukra su vyru bei vyresniu anūku. Taip pat čia įrengtas sakralinio meno muziejus, su dirbiniais, gamintais 15 – ame amžiuje.

Madraza rūmai. Tai pirmasis universitetas Granadoje, įsteigtas 1349 metais, Juzufo Pirmojo, Granados sultono. Tarp kitų dalykų čia buvo mokoma teisės, medicinos, matematikos, teologijos, mechanikos. Pastatas buvo puošnus, tuėjo balto marmuro įėjimą (dabar jis eksponuojamas archeologijos muziejuje kartu su kitomis pastato liekanomis), viduryje buvo baseinas. Vėliau pastatas buvo apleistas, paskui aplink likusią jo dalį pastatyti jau baroko stiliaus rūmai. Dabar juose įsikūrę keli Granados universiteto padaliniai.

Automobilių nuoma Granadoje

Plaza de Bib-Rambla visai netoli katedros esanti aikštė. Ši aikštė anksčiau buvo maurų Granados centras, čia vyko prekyba, įvairūs renginiai. Krikščionims perėmus Granadą, aikštė buvo praplėsta. Iš aikštės puikiai matomas Katedros bokštas, taip pat čia puiki vieta pailsėti, pasimėgauti kava šalia fontano, medžio paūnksmėje.

Alcaiceria. Tai kelių vingiuotų gatvelių rajonas, kuriame anksčiau buvo maurų šilko turgus. Nors turgus ir išgyveno miesto užkariavimą, bet Pilypas Antrasis jį uždarė, o 1850 jis buvo nuniokotas gaisro. Šiandien čia vėl veikia turgus, atstatytas 19 amžiaus pabaigoje. Dabar jame daugiausia suvenyrų, tačiau net jei ir nesiruošiate nieko pirkti, vistiek verta pasivaikščioti po turgų ir pasigrožėti maurų architektūros arkomis papuoštomis sienomis.

Corral del Carbón. Tai vienas iš nedaugelio maurų architektūros likučių centrinėje miesto dalyje. Tai kiemas, kuriame stovintis pastatas yra bene seniausias monumentas Granadoje. Šis pastatas buvo naudojamos prekybininkų poilsiui ir darbui. Šiandien pastatas paversta teatru, jame vyksta spektakliai. Bet užeiti į kiemą ir pasigrožėti maurų palikimu visada galima, neišleidus nė cento.

Granada

Nors miestas ir turi daug senų pastatų ir kitų kultūrinių objektų, vis dėlto jis retai kada būna perpildytas turistų. Nepaisant to, bilietus į norimus muziejus verta užsakyti iš anksto. Bene geriausias metas čia apsilankyti yra pavasaris ir ruduo, kai nekamuoja ispaniški karščiai.

Viešbučių Granadoje rezervavimasBooking.com

Granados žemėlapis