Grenoblis – lankytinos vietos

Ak ta nuostabioji Prancūzija!  Žinote, kuo išsiskiria ši šalis? Kadangi ne tik Paryžius, tačiau ir kiti šalies miesteliai turi ką parodyti. Grenoblis – vienas iš jų. Tai miestas įsikūręs Ronos Alpių regione, greta Drac ir Isėrė upių santakos. Dažniausiai lankomas dėl meilės kalnams, tačiau gali pasiūlyti ir kur kas įvairesnių pramogų, lankytinų objektų.

Bastilija

Prancūzijoje Bastilijų yra daug ir viena jų Grenoblyje. Tai XIX amžiaus karinis statinys pastatytas beveik 500 metrų aukštyje, kalnų papėdėje. Kol vieni ryžtasi į kalno viršų pakilti pėsčiomis, tuo tarpu kiti gali kilti keltuvu.

Tinklalapis: http://www.bastille-grenoble.fr/

Bastilija

Bastilija

Grenoblio muziejus

Jis garsėja daugybe eksponatų, kurie skaičiuoja ne pirmą amžių. Tiesa, tikrai atrasite ir modernių ekspozicijų, kurios nustebins savo gausa bei išmaniu pateikimu. Muziejuje gana daug kolekcijų, kurios skirtos garsiausiems šalies menininkams ir jų darbams.

Automobilių nuoma Grenoblyje

Senamiestis

Grenoblis garsėja nuostabiu senamiesčiu, kuris leidžia keliauti atgal į praeitį. Kadangi šis miestelis skaičiuoja jau ne pirmą šimtmetį – paganyti akis tikrai bus į ką. Kaip ir daugelis kitų vietovių senamiesčių, taip ir šis, pasižymi nuostabiomis akmeninis grįstomis gatvelėmis bei unikaliais pastatais. Čia kainos  kiek mažesnės nei kad sostinėje, tad tai puiki vieta nupirkti malonių niekučių namiškiams.

Senamiestis

Senamiestis

Notre Dame katedra

Dar X amžiuje pradėta statyti katedra šiuo metu tiek vietinius, tiek turistus džiugina savo unikalia architektūra. Katedra įsikūrusi centre, tad nereikės niekur toli keliauti. Greta jos daugelis mėgsta sėdėti ant suoliuko ir mėgautis skania kava. Juk kai tokia panorama – kava tampa dar skanesne.

Istorijos muziejus

Pavadinimas puikiai išduoda eksponatus, kuriuos galite čia rasti. Labiausiai dominuoja kultūros, istorijos bei paveldo objektai, kurie susiję su Prancūzijos istorija bei regiono kultūra.

Nuostabieji Grenoblio sodai

Grenoblis pasižymi ne tik nuostabiais kalnais, tačiau ir žaluma, kuri supa regioną. Viena žaviausių ir sulaukiančių bene daugiausia turistų – Jardin des Dauphins sodai. Jie driekiasi greta kalnų ir upės. Galima atrasti itin platų floros pasirinkimą.

 

Sainte_Marie_d'en_bas_-_GrenobleHebert muziejus

Tai italų menininko E. Hebert namuose įkurtas muziejus. Jame dominuoja tapybos darbai, ekspozicijos susijusios su menu. Aplink muziejų yra nuostabūs sodai, kur galite maloniai praleisti laiką, suvalgyti priešpiečius, paprasčiausiai pailsėti.

Grenoblio kalnų kariuomenės muziejus

Tai nuostabus muziejus, kuris yra įsikūręs Bastilijos teritorijoje. Turbūt pavadinimas puikiai išduoda kokių eksponatų galima tikėtis. Su kariuomene ir karyba susiję eksponatai domina ne tik šioje sferoje besispecializuojančius asmenis. Jeigu Jums įdomi Prancūzijos kariuomenės istorija, kokius ginklus jie naudojo anksčiau ir kokią strategiją buvo pasirinkę II pasaulio karo metais – aplankyti šį muziejų yra būtina.

Tinklalapis: http://www.bastille-grenoble.fr/english/presentation_culture_uk.htm

Viešbučių Grenoblyje rezervavimasBooking.com

Šiuolaikinio meno centras

Jeigu esate menininkas arba labai domitės menu – tokiu atveju būtina aplankyti šį muziejų. Įdomu tai, kad jis labai noriai priima lietuvių menininkų darbus. Apskritai Lietuvos minininkai glaudžiai bendradarbiauja su Prancūzijos kūrėjais, tad tiek Vilniuje galite pamatyti prancūzų darbus, tiek Prancūzijoje lietuvių. Šiuolaikinio meno muziejus leis Jums visiškai kitomis akimis pamatyti nuostabiausius meno kūrinius.

Tinklalapis: http://www.cab-grenoble.net/

Pietų Prancūzijoje įsikūręs Grenoblis traukia tiek gamta, tiek lankytinais objektais. Kai visko tiek daug toje mažoje vietoje – apsilankyti yra būtina!

Grenoblio žemėlapis

Video apie Grenoblį: