Gruzija – lankytinos vietos

Nuostabioji Gruzija. Turbūt ne kartą teko girdėti apie šios šalies gyventojų svetingumą ir tuo pačiu didelę meilę tėvynei. Apie skanų naminį vyną, apie laimingus žmones. Ir jokio skirtumo, kad ekonomika ten nėra labai aukšta. Gyvenimas gali būti gražus ir be labai didelių finansų. O gruzinai yra ta tauta, kuri tai sugeba įrodyti. Bet aplankyti Gruziją  verta ne tik todėl. Tai šalis, kuri turi nuostabią gamtą. Ji – pirmasis traukos objektas. Paskui – įvairios lankytinos vietos, kurios traukia kaip magnetas visus, kurie nori geriau pažinti šį Europos kraštą.

Tbilisis

Tbilisis

Neužtektų gyvenimo pamatyti viską, ką gali pasiūlyti Gruzija. Tačiau pabandysime išskirti kelis pagrindinius lankytinus objektus, miestus, kurie geriausiai atspindi šią šalį. Bet jų negali sakyti, kad lankėtės Gruzijoje.

Tbilisis

Dažniausiai sostines aplankyti visada verta, kadangi jos geriausiai atspindi šalies gyventojų dvasią. Žinoma, sostinės dažniausiai labiausiai pažengusios, tad ne visada pavyks susidaryti įspūdį, kokia ta Gruzija. Visgi, Tbilisis vertas apsilankymo. Žavus ne tik dieninis, tačiau ir vakarinis Tbilisis, kuomet žmonės aktyviai juda ir mėgaujasi pramogomis. Liūdna, kad ši sostinė gana dažnai istorijos eigoje tapo karų objektu. Skaičiuojama, kad daugiau nei 30 kartų miestas būdavo visiškai sugriaunamas ir vėl atstatomas. Visgi, šiuo metu jis stovi ir džiugina lietuvius. Tai – nuostabi sostinė su daugybe lankytinų objektų. Ypač verta paminėti religinius objektus, kurių gausa tikrai stebina.

Automobilio nuoma Gruzijoje

Mtskheta

Tai vieta, kurioje susiduria dvi upės. Ši vieta yra šventa kiekvienam dievui atsidavusiam gruzinui. Verta paminėti, kad tuo pačiu tai yra ir vienas seniausių Gruzijos miestų, tad jai radote senove dvelkiančius pastatus, kurie, tiesa, gana neblogai išlikę. O tai miestui suteikia dar daugiau žavingumo. Šiame mieste yra piligrimų labai mėgstama Svetitskhoveli katedra. Sakoma, kad joje apsilankius galima pagyti nuo visų ligų.

Gruzijos kalnai

Gruzijos kalnai

David Garedži

Dar vienas religinis objektas kuris žinomas visame pasaulyje. Tai ne tik vienas vienuolyno pastatas, tačiau visas kompleksas. Tuo pačiu tai vienas labiausiai lankomų objektų visoje šalyje. Pastatytas kompleksas buvo dar VI amžiuje. Įdomu tai, kad jis susideda ne tik iš skirtingų religinių pastatų, tačiau greta jų esančių ir apgyvendinimui skirtų pastatų. Šiuo metu galima rasti gana neblogai išlikusius griūvėsius. Po juos vaikščioti tikrai galima, tačiau būtina lankytis atsargumo.

Mestija

Dar vienas lankytinas regionas, kuris labiausiai traukia savo gamta, šįkart – kalnais. Pakalnėje įsikūręs miestelis – tikra atgaiva ir kūnui, ir sielai. Tiesa, čia galima ne tik grožėtis gamta, tačiau tuo pačiu aplankyti muziejus, kur praktiškai galima susipažinti su vietinių amatais, išbandyti juos. Savu metu šis regionas buvo išskirtinis tuo, kad buvo laikomas aukščiausiai įsikūrusia gyvenviete visoje Europoje. Tiesa, ne visas regionas, o būtent Ušguli kaimas, kuris yra 2200 m aukštyje. Vietiniai pratę prie gyvenimo tokiame aukštyje. O kaip Jums apsilankymas?

Viešbučių Gruzijoje rezervavimasBooking.com

Kutaisis

Garsusis Kutaisis dažniausiai linksniuojamas po Tbilisiio. Tai lyg antra sostinė. Jis bene geriausiai pažįstamas pagal tai, jog XI amžiuje čia veikė mokslo centras, kuriame mokėsi žymiausi pasaulio filosofai ir mąstytojai. Kaip ir prideda, mieste yra keli dideli vienuolynai, kuriuos taip pat labai verta aplankyti. Galiausiai, šis miestas dažnai pavadinamas vienu iš seniausių miestų visame pasaulyje. Tad jau vien būvimas jame yra kažkas unikalaus. Nors pats miestas nėra labai modernus, tačiau visi jame apsilankiusieji tikina, kad jis turi kažką stebuklingo, kad dažniausiai skatina dar kartą čia grįžti.

Kutaisis

Kutaisis

Boržomis

Žinoma, tai regionas, kuris garsėja žymiuoju mineraliniu vandeniu, kuris lietuvio kišenei yra gana skaudus. Visgi, kalbama apie tai, kad šis mineralinis vanduo turi gydomųjų savybių, tad jeigu norite išspręsti virškinimo problemas – rinkitės jį. Taip pat ne tik gerkite mineralinį, tačiau ir pasinaudokite Boržomio regione esančiais SPA, kuri padeda susigrąžinti jėgas ir yra puiki vieta labai pavargusiems asmenims. Galiausiai, netoli miestelio verta aplankyti ir Mtsvane vienuolyną. Dar vienas gražus religinis objektas tiems, kurie nori susipažinti su šalies architektūra. Galiausiai. Net jeigu nesinaudosite SPA paslaugomis – vien jau buvimas šiame regione yra kažkas stebuklingo. Pamatę gamintą suprasite kodėl.

Batumis

Tai bene pats garsiausias Gruzijos kurortas, kurį lietuviai tikrai yra pamėgę. Jis yra prie Juodosios jūros, tad garantuojamas malonus poilsis. Svarbiausia, kad labai tinkamas lietuvio kišenei. Vyrauja gana drėgnas klimatas, tačiau atvykus vasaros pradžioje arba pabaigoje nebus pr karšta. Vietoje verta aplankyti botanikos sodą bei delfinariumą.

Nuostabioji Gruzija myli lietuvius. Apsilankydami šioje šalyje parodykite pagarbą ir laikykitės vietinių tradicijų, nešiukšlinkite ir… grožėkitės gamta, kadangi Gruzija tikrai nuostabi. Kartą aplankius norėsis sugrįžti, nes apžiūrėti vienų atostogų metu visko paprasčiausiai neįmanoma.

Video: ką veikti Gruzijoje

Gruzijos žemėlapis