Haifa – lankytinos vietos

Turbūt daugelis sutiktų, kad Jeruzalė yra vienas gražiausių pasaulio miestų, kuris domina ne tik savo istorija bei kultūra, tačiau ir fantastiško grožio gamta, kuri dažniausiai atima žadą ir nepalieka abejingų. Šventąja žeme vadinamas regionas gali pasigirti kalnais bei jūromis, nacionalinių parkų gausa, sodais, parkais, bei vietomis, kuriose renkasi laimingi vietiniai, kurie visada labai mielai turistų norinčių geriau pažinti Izraelį ir vieną gražiausių jų regionų – Haifa.

Automobilio nuoma Haifoje

Haifa dažnai pavadinamas pačiu gražiausiu miestu visame Izraelyje. Lankytinų vietų gausa garantuoja, kad kiekvienas galės susidaryti tokį maršrutą, koks jam labiausiai patinka.

Karmelio kalnas

Labiausiai Haifa traukia turistus dėl savo lokalizacijos, tiksliau, nuostabios gamtos, kuri supa šį miestelį. Jis yra tarsi išsidėstęs tarp milžiniško kalno, kuris suteikia savotiško žavesio. Nesvarbu, iš kurios pusės atvyksite į miestą – kelionę lydės kalnai. O kalnuose – nedideli namukai, kurie atrodo tarsi iš pasakų. Jau vien kelionė iki tikslo daugeliui žmonių atima žadą, o ką jau kalbėti apie tai, kad pats Haifa taip pat gali pasigirti lankytinų vietų gausa.

Haifa lankytinos vietos

Haifa

Senamiestis

Jeigu jau esate miestelyje, tokiu atveju šio didingo kalno papėdėje pamatysite ir miestelio senamiestį, kuris geriausiai reprezentuoja miesto gyvenimo istorijos bei tėkmę. Nors senamiestyje yra nemažai griūvančių objektų, kurie skaičiuoja šimtmečius, visgi, regionui jie suteikia savotiško žavesio ir viskas atrodo dar gražiau ir skoningiau.

Nors senamiestyje gyvena patys vargingiausi žmonės, tačiau tuo pačiu tai yra pati judriausia vieta, kurioje galima geriau pažinti šio miesto gyvenimo ritmą bei žmones. Vietoje galite paragauti skaniausių patiekalų, kuriais prekiaujama paprasčiausiai gatvėje. Higiena yra vidutiniška, tačiau atvykus į šį regioną nesuvalgyti gatvėje pirktų falafelių yra tikra nuodėmė.

Industrinis rajonas

Kiek kitaip atrodantis rajonas – industriniu vadinamas Haifos rajonas, kuriame verta pasivaikščioti. Vaikštant labiausiai akis traukia nuostabi architektūra, kuri skaičiuoja ne vieną šimtą metų. Greta jų susipina ir modernesni pastatai, kurie kurdami sintezę suteikia regionui dar daugiau žavingumo bei elegancijos.

Grožis – kalnuose

Šis regionas išsidėstęs taip, kad kuo aukščiau kalnuose žmonės gyvena – tuo geresniais namais jie gali pasigirti. Taigi, tam tikra prasme kilimas aukštyn nurodo ir geresnį gyvenimą, aukštesnį sluoksnį. Tai puikiai simbolizuoja vietinių pasiskirstymą klasėmis. O kuo anksčiau užkilsite – tuo nuostabesnį vaizdą apačioje galėsite pamatyti.

Kultūrinė sintezė

Nors gamta čia atima žadą, tačiau aplankyti Haifą regioną verta ir dėl kultūrinės sintezės. Tai vieta, kurioje gyvena ir arabai, ir žydai, tad sumišusi kultūrinė sintezė padeda pajusti tą neįprastą atmosferą, kuri dažniausiai palieka nepamainomą įspūdį. Būtent religinis miksas labai puikiai atsispindi ir kultūroje, tad vaikštant gatvėmis pamatysite labai daug statinių, skirtingų maldos namų, kurie stovi vieni greta kitų. Analogiški pavyzdžiai labai reti pasaulyje, tad tikrai liksite apžavėtas Haifa kultūros.

Bahajų centras

Bahajų sodai – vienas aktyviausiu traukos centrų Haifa, kuris kiekvienais metais sulaukia turistų iš viso pasaulio. Nuostabūs sodai vadinami meditacine vieta, kurioje galima pamiršti visus rūpesčius ir paprasčiausiai atsipalaiduoti. Soduose yra net 19 terasų. Įdomu tai, kad šie sodai taip pat yra įtraukti į UNESCO saugomų vietovių sąrašą, tad tai jiems suteikia dar daugiau unikalumo ir dar labai skatina aplankyti. Daugelis teigia, kad šie sodai labiausiai kvepia prabanga bei elegancija, tad atrodo, kad jie yra kurti ne paprastiems žmonėms, o kilmingiausios klasės atstovų akims.

Turgus

Galiausiai, Haifa yra puiki vieta susirasti lauktuvių, kurias parvešite iš Izraelio. Turbūt retai kur pamatysite tiek aktyvių prekybininkų, kurie bando įsiūlyti pirkti būtent pas juos. Mūsų pinigais kainos tikrai mažos, tad tai puiki vieta nustebinti ne tik artimuosius dovanėlėmis, tačiau ir save patį. O šiame turgelyje prekių pasirinkimas labai platus – nuo maisto iki drabužių, nuo kosmetikos iki aksesuarų. Kiekvienas ras tai, ko ieško.

Viešbučių Haifoje rezervavimasBooking.com

Video: ką veikti Haifoje

Haifos žemėlapis