Hamburgas – lankytinos vietos

Vokietija – lietuvių pamėgtas kraštas. Nors daugelis skundžiasi didelėmis kainomis, tačiau atvykus turistauti dažniausiai piniginės atveriamos gana plačiai.

Tiesa, lietuviai vis dažniau atranda kitus Vokietijos miestus. Berlynas daugeliui pažįstamas, tad turistai mielai keliauja į Hamburgą. Tai miestas esantis šiaurės Vokietijoje ir išsiskiriantis ne tik uostamiesčiu, tačiau ir nuostabia architektūra, kultūros gausa bei šiltais žmonėmis.

Automobilių nuoma Hamburge

Šv. Mykolo bažnyčia

Jeigu jau atvykote į Hamburgą – aplankyti Šv. Mykolo bažnyčia yra būtina. Tai tarsi miesto simbolis. Baroko stiliumi statyta bažnyčia itin didinga bei puošni, tad atima žadą net ir tiems, kurie nėra dideli architektūros mėgėjai.

Bažnyčios viršuje yra įrengta speciali aikštelė į kurią gali papulti kiekvienos norintis. Kuo bokšto atsiveria nuostabi miesto panorama.

Prieskonių muziejus (SPICY‘S Gewürzmuseum)

Mėgstate gaminti valgyti? Tokiu atveju būtinai turite apsilankyti prieskonių muziejuje, kadangi išeidami galėsite nusipirkti patiekalus gardinančių prieskonių.

Užsukus į patalpą sumišite dėl kvapų gausos, tačiau dažniausiai labai greitai priprantama, tad lankymas nebus nemalonus. Čia galite pamatyti ir pauostyti prieskonius, susipažinti su jų istorija.

Skaičiuojama, kad čia yra daugiau nei tūkstantis eksponatų, tad pasižiūrėti bus į ką.

Kaina – suaugusiems 4 eur, vaikams iki 14 metų 2 eur.

Hamburgas

Hamburgo žuvų turgus

Jeigu jau nusipirkote prieskonių – laikas įsigyti ir žuvies, kuri bus gardinama skaniausiais skoniais. Žuvų turguje, kaip ir išduoda pavadinimas, galima įsigyti pačios skaniausios žuvies. Turgus aktyviausias sekmadieniais ir prekiauti pradedama net penktą ryto. Jeigu norite pajusti žvejų kasdienybę – būtinai užsukite įsigyti žuvies auštant, kai dar tvyro rūkas. Tai turi savotiškos magijos.

Turguje ne tik prekiaujama žuvimi, tačiau ir skamba muzika, kuri apsipirkimą padaro dar malonesniu.

Hamburgo rotušė

Miesto centre esanti aikštė – tikras prabangos bei išskirtinumo darinys. Jis buvo baigta statyti XIX amžiuje. Pati rotušė yra labai didelė ir joje yra įrengta beveik 7 00 kambarių. Apsilankyti juose galima, tačiau tik tuomet, kai įsigyjate bilietą.

Taip pat greta rotušės vyksta svarbiausi miesto renginiai.

Istorinis Hamburgo uosto sandėlių rajonas

XIX amžiuje įkurtas sandėlių kompleksas puikiai gyvuoja ir iki šiol. Išsiskiria jis ne tik sandėliuojamomis prekėmis, tačiau ir architektūra. Sandėliai yra pastatyta iš raudonų plytų neogotikiniu stiliumi, tad teikia savotiško žavesio bei išskirtinumo. Žinoma, dalis pastatų rekonstruoti, tačiau vientisumas sėkmingai išlaikomas.

Viešbučių Hamburge rezervavimasBooking.com

Pačiuose sandėliuose nėra į ką žiūrėti, kadangi jie skirti jūreiviškų prekių bei daiktų sandėliavimui. Visgi, vaikštant netoli jusite aitrių kvapų samyšį bei pamatysite su Jumis visada pasikalbėti norinčius jūreivius, kurie dažnai pasakoja nuotykius nutikusius atviruose vandenynuose.

Hamburgo filharmonija

Hagenbeck zoologijos sodas

Bene kiekvienas didelis pasaulio miestas gali pasigirti turintis zoo sodą, kuris traukia ne tik vaikus, tačiau ir suaugusius asmenis. Hamburgo zoo sodas išsiskiria savo dydžiu, kadangi čia galite pamatyti daugiau nei 2 00 rūšių gyvūnus, kuriems sukurta kuo natūralesnė gyvenamoji aplinka.

Šis zoo sodas įkurtas jau daugiau nei prieš 1 00 metų ir tiek Vokietijoje, tiek kitose Europos šalyse pažįstamas tuo, kad jame dirba itin komponentini darbuotojai besistengiantis suteikti kuo geresnes gyvenimo sąlygas gyvūnams. Gyvūnai laikomi ne už grotų, tačiau atvirose valdose. Žinoma, tai negarantuoja, kad užsukus pavyks pamatyti norimą gyvūną, tačiau jie bent jau laimingi.

Kaina varijuoja priklausomai ar turite nuolaidą. Ji gali siekti nuo 10 iki 30 eurų.

Miniatiūrų muziejus

Hamburgas išsiskiria ir dar viena lankytina vieta. Tai – miniatiūrų muziejus. Jeigu norite pasijusti labai didelis – būtina čia užsukti. Muziejuje eksponuojamos smulkmenos – mažos, tačiau pats muziejus – labai didelis. Daugiau nei 13 000 metrų geležinkelio bėgių yra išsiraizgę po visą muziejų. Jame kursuoja daugiau nei  900 traukinių

Taip pat galite pamatyti įžymius žmones, kurie puikiai telpa Jūsų delne. Visas pasaulis bus Jums po kojomis, tad vaikščiodami žiūrėkite, kad neužmintumėte ant kokio žymaus žmogaus.

Apsilankyti tikrai verta, kadangi tai suteikia naujų įspūdžių.

Kaina – nuo 6 iki 12 eurų, kuriuos sumokėti tikrai verta.

Hamburgo rotušė

Flußschiffkirche (plaukiojanti bažnyčia)

Evangelikų bažnyčia, kuri yra įsikūrusi… laive. Tiksliau – mažame laivelyje, kuris yra vos 26 metrų ilgio. Tačiau jame bažnyčia puikiai telpa.

Jeigu norite joje pabuvote kai vedamos mišios – užsukite sekmadienį nuo 15 valandos. Rekomenduojame apsilankyti ne tik tikintiems, tačiau ir tiems, kurie nori pajusti kai ką neįprasto.

Šioje mini bažnyčioje taip pat dažnai vyksta įvairūs renginiai. Tiesa, tuomet galite ir nepakliūti į jos vidų, kadangi norinčių būna gana daug.

Apsilankymas čia yra nemokamas.

Hamburgas – uostamiestis, tačiau gali pasigirti ne tik su jūreivyste susijusiomis pramogomis. Geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų perskaityti!

Video ką veikti Hamburge

Hamburgo žemėlapis