Helsinkis – lankytinos vietos

Dažnas atvykęs į Suomiją pirmiausiai aplanko Helsinkį. Juk tai pagrindinis šalies miestas bei didžiausias uostas. Negana to, būtent čia galima atrasti itin modernių statinių, išskirtinių architektūros sprendimų atimsiančių žadą net visko mačiusiems, išrankiausiems turistams.

Būtent unikalumas ir yra ypatybė dėl kurios ypač verta nors trumpam paviešėti margajame Helsinkyje. Jei neturite daug laiko patariame pasinaudoti automobilio nuomos paslauga, kas suteiks didesnį komfortą, visišką laisvę sutaupant ne vieną valandą, kurią išnaudosite įdomiausių objektų lankymui.

Helsinkio katedra

Helsinkio katedra

Taip pat nepatingėkite panaršyti internete ir palyginti kainas tiek ieškant viešbučių tiek ir transporto nuomos kompanijų, nes tarp pakankamai aukštų kainų visada esama ir patrauklių pasiūlymų, tik rezervuoti reiktų kuo anksčiau. O dabar trumpai pateiksime žymiausių vietų sąrašą.

Automobilio nuoma Helsinkyje

Miesto širdimi galėtume pavadinti gyvybingąją  Senato aikštę sulaukusią pripažinimo net tarptautiniu mastu. Pagrindiniai aikštės akcentai- Aleksandrui antrajam dedikuota statula, valstybinės reikšmės pastatas- Senato rūmai, kuriuose posėdžiauja Helsinkio valdžia bei kelių šimtmečių senumo akmeninė Sederholmo puma.

Taip pat nevertėtų pamiršti įspūdingosiosios Šv.Mikalojaus katedros. Tyrai baltos spalvos fasadas nuostabiai dera prie pastelinės žalios kupolų stūksančių ant katedros stogo.

Tylos koplyčia tokį vardą gavo visiškai neatsitiktinai. Čia išties vyrauja visiška ramybė, o vietiniai užsuką ne tik pasimelsti, bet ir atsikvėpti nuo varginančio šurmulio.

Netradicinis dizaino sprendimas neabejotinai priversiantis nusistebėti ir jus- Uolos bažnyčia. Pastaroji įkurta po žeme, o visą objektą juosia akmeninė siena. Dėka puikių akustinių savybių šioje bažnyčioje dažnai rengiami koncertai bei kiti renginiai.

Helsinkis naktį

Helsinkis naktį

Besidairantiems kažko originalaus lauktuvėms siūlytume užsukti į Turgaus aikštę. Čia tikrai įsigysite autentiškų, šalį reprezentuojančių suvenyrų, o kartu ir galėsite pajusti kokia vietinių miesto gyventojų kasdienybė.

Pasižvalgykite po gynybiniais tikslais kadaise iškilusią Suomenlinna tvirtovę. Pabirusi net šešiose salose bei įtraukta į UNESCO  pasaulio paveldo sąrašą, ši istorinė tvirtovė sudomins kiekvieną keliautoją.

Išsinuomoti automobilį Helsinkyje taip pat pravartu jei keliaujate grupėmis ar su vaikais. Kad išvengtumėte mažųjų skundų dėl nuovargio ir neliktumėte nepamatę žymiausių vietų, tiesiog išsirinkite jūsų poreikius atitinkantį modelį, užpildykite užsakymo formą, o tada teliks mėgautis nepriekaištinga kelione.

Viešbučių Helsinkyje rezervavimasBooking.com

Žinoma, vertėtų apsilankyti bent keliuose muziejuose. Štai nacionaliniame Suomijos muziejuje išvysite nemenką priešistorinių ir vėlesnių laikų radinių ekspoziciją. Nepamiršti lieka ir jaunieji lankytojai, mat jiems sukurta atskira interaktyvi pažintinė erdvė.

Helsinkis

Helsinkis

Dar vienas įspūdingas muziejus Sea Life, ko gero būtų daugiausiai dėmesio sulaukianti viešoji įstaiga. Stebėti povandeninį pasaulį, praplaukiančias žuvis čia galėsite neįprastu būdu- tiesiog vaikštant specialiai įrengtais tuneliais, sukuriančiais iliuzija, kad einate jūros dugnu. Patirtis verta visos kelionės, juk vaizdai tokie realūs, jog net įtiki būdamas tikrame vandenyne.

Seurasaan muziejuje įmituotas 18 amžiaus valstiečių kaimas su tuo metu vyravusių namų statybos stiliaus pavyzdžiais, buities rakandais, profesijomis ir kitais ypatumais.

Į ekskursijos planą įtraukite ir Helsinkio zoologijos sodą. Didžiulėje teritorijoje išvysite gausybę populiariausių gyvūnų rūšių bei augalijos atstovų.

Kad viešnagė Helsinkyje taptų tikru gyvenimo nuotykiu bei keltų pačius šilčiausius prisiminimus neaplenkite Linnanmaki atrakcionų parko. Kodėl? Atsakymas paprastas, nes geresnės stotelės, atitinkančios visos šeimos poreikius nerasite. Popietė šiame parke džiaugsmo suteiks ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Pramogų spektras platus- nuo įprastinių karuselių iki ekstremalių kalnelių priversiančių širdį plakti bent dvigubai stipriau.

Taigi nedvejokite, Helsinkis ypatingas, ryškus, judrus miestas, kuriuo neįmanoma nusivilti. Tvarkingai susidėliojus laisvalaikio maršrutą, pasidomėjus viešbučiais teikiančiais kokybiškas paslaugas už priimtiną kainą ir pasiėmus kartu gerą nuotaiką viršysite visus iki išvykos puoselėtus lūkesčius.

Video: ką veikti Helsinkyje

Helsinkio žemėlapis