Hurgada – lankytinos vietos

Hurgada – miestas, kurį daugelis turistų pamėgo kaip kurortinę vietovę, idealiai pritaikytą nerūpestingoms atostogoms, tačiau nevertėtų vadovautis vien tik tokia nuomone. Čia tikrai esame ir lankytinų objektų, padėsiančių geriau pažinti ne tik šio regiono, o ir viso Egipto atsiradimo istoriją, kultūrinius ypatumus bei didingą praeitį, kurią nagrinėjome dar mokyklos suole. Ko tikėtis Hurgadoje? Dykumų, mažai laiko te pakeisto gamtinio reljefo, pasakiškai atrodančių, visomis pasaulyje egzistuojančiomis spalvomis apdovanotų koralų rifų, gražiausių paplūdimių, galimybės išbandyti įvairių rūšių vandens sportą, autentiško senamiesčio, ypač margo visomis prasmėmis rytietiško turgaus, komfortiškų, mini rojaus kampelius primenančių viešbučių ir pačių geriausių prisiminimų, neabejotinai lydėsiančių jus dar ilgą laiką. Leiskitės į nepakartojamą kelionę po pasaulį, nukelsiantį  į tikrą, anksčiau tik paveikslėliuose regėtą pasaką.

Hurgados viešbučiai kiaurus metus laukia turistų

Hurgados viešbučiai kiaurus metus laukia turistų

Pažintinę ekskursijos dalį pradėkite nuo Senamiesčio. Tai puiki vieta besidairantiems lauktuvių ar kažko primenančio dienas Hurgadoje. Čia netrūksta antikvaro parduotuvių, prekystalių eilių su pačiomis įvairiosiomis, šalies išskirtinumą atspindinčiomis prekėmis. Natūralūs kvepalai, rankų darbo vienetinė bižuterija su koralais ar sidabru, papirusas, kaljanas ir dar daug daug visko( tiesiog reikia viską išvysti savo akimis, norint suprasti kiek gėrybių ten yra iš tikrųjų). Ką jau kalbėti apie nedažnai pasitaikančią progą pabūti tikroje arabiškoje atmosferoje stebint eilinių egiptiečių kasdieninį gyvenimą bei jų puoselėjamas tradicijas, išvysti dar iki šių dienų geriausiai išsilaikiusias koloritas. Užsukę į senąjį uostą nepajėgsite atsispirti gardžiausiems prieskonių kvapams, ką tik sugautos žuvies blizgesiui ir tam nepaprastam šviežumo jausmui, kai viskas aplink susijungia į nesibaigiančią spalvų ir skonių magiją. Atsikvėpti galėsite jaukiuose restoranuose ar kavinukėse, kartu stebint vietinių sanbrūzdį gatvėse, dažniausiai skubančių į turgų ar pamaldas mečetėse.

Automobilių nuoma Hurgadoje

Tikrai vertas dėmesio statinys ir Didžioji Hurgados mečetė. Pastaroji kiekvieną savaitę sutraukia minias tikinčiųjų. Dažnai šis dviaukštis, laibais minaretais pasižymintis objektas tampa ir orientaciniu tašku visiems, visiškai nesusipažinusiems su miestu ir  norintiems nukakti į vieną ar kitą pusę.

Visiškai kitokia, aiškiai besiskirianti nuo kitų pastatų – Šventosios Marijos bažnyčia. Originalus, šiuolaikiškas dizainas kur kas labiau pažįstamas vakariečio akiai, bet vis tiek įdomus bei rekomenduotinas įtraukti į kelionės maršrutą.

Hurgada - kurortas, mėgstantiems panardyti

Hurgada – kurortas, mėgstantiems panardyti

Būtinai neaplenkite ir Šv.Antonijaus ir Šv.Povilo stačiatikių vienuolynų. Kelionė po juos prasideda dar saulei tekant, todėl suspėsite pasigrožėti dar bundančiu miestu. Šv. Antonijus laikomas pirmuoju žmogumi tapusiu vienuoliu, būtent todėl jo garbei ir pavadintas visas vienuolynas masinantis keliautojus iš viso pasaulio.

Iš visų šalyje veikiančių muziejų galėtume išskirti kelis įdomiausius. Štai Jūrų biologijos muziejus taps puikiu gidu lydinčiu jus paslaptingame povandeniniame pasaulyje. Čia eksponuojami rečiausi bei įspūdingiausi koralų rifai, dažniausiai aptinkamos Raudonosios jūros gyvūnijos rūšys tokios kaip rykliai, vėžliai. Taip pat ir būtent šiai teritorijai būdingi organizmai. Nacionaliniame ir Selkhet muziejuose vaizdžiai pateikiama visa informacija menanti senuosius Egipto laikus, jo iškilimą, reikšmingiausius praeities faktus.

Tiems ,kurie žavisi gamta, natūralumu, taip pat bus kur paganyti akis. Parfyro kalnas – ne tik vieta, iš kurios atsiveria nuostabūs horizontai, bet ir kadaise buvęs pačio parfyro, kurį egiptiečiai naudodavo kaip sarkofagų, šventyklų dekoravimo akcentą išgavimo centras. Net dviejų kilometrų ilgio, viena įstabiausių koralo rifo linija  driekiasi per keliasdešimti kilometrų nuo Hurgados nutolusį Koralų draustinį kitaip dar vadinamą Koralų sodais. Visą šios augmenijos patrauklumą apipasakoti būtų sunku, nes tai vaizdas, kurį vargiai ar pralenktų net ir pats meniškiausias kelionių atvirukas.

Viešbučių Hurgadoje rezervavimasBooking.com

Nenusivilsite ir pasirinkę kelionę iki Giftuno salos. Plaukdami kateriu pakeliui galite sustoti ir pasinerti į savo įvairove pribloškiantį, plika akimi perregimą povandeninį stebuklą. Margaspalvės žuvelės, įmantriausi augalai ir be abejo jau ne kartą minėtieji koralų rifai. Tuo įspūdžiai dar nesibaigia. Galiausiai, pasiekę krantą ir vos kojomis palietę šiltutėlį smėlį suprasite – laukia geriausia diena gyvenime. Po saulės vonių pasistiprinti gurmaniškais šedevrais kvies laivo virėjas.

Hurgada Marina pakrantė tarsi nesibaigiančių pramogų oazė. Isimintiniausias akimirkas patirsite pasiplaukiojimo valtimi su stikliniu dugnu metu, adrenalino nestokosite išbandę buriavimą, jėgos aitvarus, nardymą. Užkietėjusiems ekstremalams tikru atradimu taps 42 metrus siekiantys Rocket bandži atrakcionai. Smagiai nuteiks ir bulvare skambanti gyva muzika, akrobatų pasirodymai. Išalkusius svetingai priims stebinti tradicine egiptiečių virtuve pasiruošę restoranai, o nakties linksmybes dovanoja paplūdimio klubai su geriausių didžėjų parinkta muzika.

Senovinė architektūra Hurgadoje

Senovinė architektūra Hurgadoje

Fontanų šou – visada pritrenkia savo neregėtais vandens šokiais tiksliai sutampančiais su klasikinės muzikos kūrinių tempais, kaustančiais tiek turistų tiek ir pačių hurgadiečių dėmesį, o visą Egipto gyvūniją pažinsite apsilankę Hurgados zoologijos sode.

Tiek suaugusiems tiek ir vaikams labai patiks vandens pramogų parke iškiliu vardu “Titanikas“. Atrakcionai, baseinai,  dirbtinės bangos, netgi… upė! Kiekvieno poilsiautojo saugumą užtikrina gelbėtojai bei medicinos darbuotojai, todėl galite nesibaimindami leisti išsidūkti mažiesiems ar patys išbandyti naujas vandens sporto šakas.

Moto safaris – atrakcija aštrių pojūčių fanatikams. Apžiūrėsite bekraštes dykumas, susitiksite su beduinais, jodinėsite kupranugariais, išvysite terariumą ir vabzdžių muziejaus eksponatus, o dieną užbaigsite su romantiška vakariene po žvaigždėmis žvakių šviesoje, skambant rytietiško stiliaus dainoms. Tam skirtose vietose ar net pačiose kavinėse turėsite galimybę išragauti skirtingų rūšių kaljanus, o jei pastarieji nėra jūsų mėgstamas laisvalaikio leidimo atributas, tiesiog mėgausitės stebėdami aplinkinius.

Taigi, Hurgada – kryptis viliojanti kainos ir kokybės santykiu, kiekvienam poilsiautojui subalansuotomis atostogomis, kurių metu galite pasimėgauti karališku aptarnavimu bei rūpesčiu kiekviena detale arba atvirkščiai, išbandyti visus kurorto privalumus nenusėdint vietoje nė akimirkai.

Video: ką veikti Hurgadoje

Hurgados žemėlapis