Įdomiausi faktai apie Kijevą

Pigūs lėktuvų bilietai į KijevąVisai netoliese esantis Kijevas galbūt ir atrodo savas pusbrolių ukrainiečių miestas, tačiau lietuvių ir ukrainiečių tautos visai skirtingos, tad ir apie Kijevą nederėtų spręsti čia dar neapsilankius. Tai vienas seniausių miestų Europoje. XI a. Kijevas buvo pats didžiausias miestas visame žemyne – jis buvo 50 kartų didesnis už Londoną ir 10 kartų didesnis už Paryžių. Štai dar keli įdomūs faktai, kurių galbūt nežinojote apie šį miestą su gilia istorija. Pigų skrydį į Kijevą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Kreščiatik gatvė- trumpiausia pagrindinė gatvė visame pasaulyje. Ją pereisite vos 2800 žingsniais, tačiau būsite apstulbęs –  į vos porą kilometrų telpa pastatai iš įvairiausių epochų, o pati gatvė yra viena plačiausių visame Kijeve. Tad čia tinka posakis „svarbu ne ūgis, o smūgis“.

Motinos Tėvynės statula yra įtraukta į aukščiausių pasaulio statulų sąrašą.102 metrų aukščio statula buvo sumanyta, kai Brežnevas lankėsi Kijeve ir pastebėjo, jog be bažnyčių kupolų danguje virš miesto nematyti jokių kitų monumentų. Tad šiandien Kijevas gali pasigirti gigantišku 450 tonų svorio paminklu tėvynei.

Šventosios Sofijos katedra yra didžiausia Kijevo puošmena. Nuo XI amžiaus iki šiandienos išlikusi Bizantijos puošmena apžavi savo didybe ir grožiu. Katedros mozaikose suskaičiuoti 177 skirtingi atspalviai ir tonai, kurie pabrėžia pastato artistiškumą. Ne veltui katedra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Automobilių nuoma Kijeve

Besidomintiems netradicinėmis turistinėmis vietomis ir įdomiąja architektūra, verta apsilankyti Turtingų vaiduoklių kvartale, pačių miestiečių vadinamame milijonierių mieste. Tai dar prieš dešimt metų turėjo būti gigantiškas projektas, kurio idėja kvartalą apstatyti XIX a. stiliaus pastatais, skirtais miesto elitui ir politikams. Deja, tuomet smogė krizė, ir šiandien tai vis dar neatsipirkęs projektas, turistams tampantis savotiška pramoga: sakoma, kad naktį čia taip nyku ir tuščia, jog kvartalas atrodo kaip vaiduoklių pilnas miestas.

Tai tik kelios vietos iš visų įspūdingų Kijevo kampelių, kuriuos tiesiog būtina aplankyti kiekvienam keliaujančiam į Ukrainą. Kelionė į Kijevą niekuo nenusileidžia atostogoms Vakarų Europos miestuose, ir ypač tinka vyresnio amžiaus lietuviams, kuriems daug paprasčiau susikalbėti rusų kalba. Tačiau ir jaunimas tikrai atras, ką nuveikti šiame fantastiškame mieste.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Ukrainos miestą – Kijevą.

Viešbučių Kijeve rezervavimasBooking.com