Įdomiausios vietos Lietuvoje (1 dalis)

Dažnas nustemba, kiek labiau pasidomėjęs, kokių įdomių vietų Lietuvoje esama. Ne vienas pasakytų, jog gerai pažįsta Lietuvą, tačiau kartais net ir patyręs keliautojas Lietuvoje atranda naujų, įdomių, dar neatrastų vietų.

Pavyzdžiui, ar žinojote, jog Lietuvoje yra slaptas bunkeris po šiltnamiu? Ar teko būti ant aukšto kalno, nuo kurio matosi net Rusija? O ar girdėjote apie olą, į kurią galima įlysti net suaugusiam žmogui ir nuropoti gilyn net keliolika metrų? Ar jau aplankėte gražiausius Lietuvoje apžvalgos bokštus ir matėte, kaip atrodo vienintelis upelis Lietuvoje, turintis natūralius krioklius?

Automobilio nuoma Lietuvoje

Iš tiesų, ypatingų vietų Lietuvoje yra begalė ir pačias įdomiausias išrinkti yra tikrai sunku. Todėl pabandėme atrinkti kelias neįprastas ir įdomias lankytinas Lietuvoje, išties vertas jūsų dėmesio.

Sartų apžvalgos bokštas

Tikrai neaprašinėsime Anykščių Lajų tako ar itin populiaraus pastaruoju metu Labanoro apžvalgos bokšto. Štai, kiek mažiau žinomas yra Sartų apžvalgos bokštas, pastatytas privačiomis lėšomis. Šis bokštas ilgą laiką buvo pats aukščiausias Lietuvoje. Beje, jis patiks aštresnių pojūčių mėgėjams, nes neturi tokių stabilių atramų ir kolonų kaip naujai pastatyti apžvalgos bokštai Lietuvoje. Vieną aukštą vamzdį (bokštą) laiko vos keli įtempti lynai. Nuo bokšto atsiveria vaizdas į Sartų ežerą.

Sartų apžvalgos bokštas

Nuo Sartų apžvalgos bokšto

Biržų (Kirkilų) apžvalgos bokštas

Šis apžvalgos įdomus ne tik savo forma, dėl kurios buvo pramintas kanoja. Nuo jo atsiveria karstiniai Kirkilų ežerėliai. Žavi ne tik vaizdas nuo bokšto, bet ir pats ežerėlių susidarymas, kas yra unikalus reiškinys šiaurės Lietuvoje. Šį apžvalgos bokštą rasite nuvažiavę keliolika kilometrų nuo Biržų. Na, o jei jau esate šiame rajone, būtinai aplankykite Karvės olą ir Lapės olą. Tai karstinės kilmės smegduobės, susidariusios tirpstant uolienoms po žeme.

Čiobiškio ola

Jei jau prakalbome apie olas, tiesiog būtina paminėti ir Čiobiškio olą. Ji yra ne taip toli nuo Vilniaus ir pačio Čiobiškio. Ją rasti nėra lengva, mat nuorodų čia nėra. Tai unikalus gamtos darinys Lietuvoje, todėl lankytojai čia ne itin pageidaujami. Pati ola yra apie 15 metrų ilgio, susidariusi kalno šlaite šalia nedidelio šaltinio. Ar esate matę ką panašaus Lietuvoje?! Kai kurie pasakys, jog žino Skališkių olą, tačiau ji, toli gražu, neprilygsta Čiobiškio apylinkėse esančiai olai.

Menčių karjeras

Ar teko lankytis mėnulyje? Ne? Tuomet dabar turite tam puikią progą! Būtent taip apie Menčių karjerą atsiliepia jo lankytojai. Kraštovaizdis čia išties neįprastas, pripratus prie Lietuvos laukų ir miškų. Ir iš tiesų, čia pasijuntama lyg Mėnulyje ar Marse. Menčių karjeras kiekvienais metais darosi vis populiaresnis ir jį aplanko vis daugiau žmonių, nepraleiskite progos ir jūs! Karjeras yra Akmenės rajone, šiaurės vakarų Lietuvoje.

Beždžionių tiltas per Nerį

Ar mėgstate šiek tiek adrenalino lygį pakeliančias pramogas? Tikriausiai ne vieną nustebins tai, jog per Nerį yra nutiestas beždžionių tiltas. Tiesa, jis tikrai nėra saugus ir nepatariama juo eiti. Tačiau pasižiūrėti tikrai verta – keli aprūdiję lynai ir sumestos papuvusios lentos. Dar ir dabar šis tiltas naudojamas vietinių, tačiau juo vaikščioti tikrai nepatariame. Ir vis dėlto, tai išties unikalus objektas Lietuvoje.

Tiltas per Nerį

Tiltas per Nerį

Grabijolų kaimas

Šis kaimas ne be reikalo vadinamas gražiausiu Lietuvoje. Įsikūręs jis Neries pakrantėje, Neries regioniniame parke. Tai itin senas gatvinis kaimas, lankytojų akis džiuginantis daugiau kaip šimtą metų skaičiuojančiomis trobomis, draugiškais gyventojais ir nuostabia gamta aplinkui. Jei čia lankysitės, būtinai aplankykite ir Grabijolų pažintinį taką, kuris pareikalaus daug jėgų kopiant ir leidžiantis nuo čia esančio piliakalnio.

Viešbučių Lietuvoje rezervavimas



Booking.com

Dubingiai

Asvejos ežerą turbūt girdėjo visi – jis laikomas ilgiausiu ežeru Lietuvoje. Štai ant jo kranto yra įsikūręs nedidelis miestelis, Dubingiais vadinamas. Įdomiausia Dubingiuose yra tiltas per ežerą (taip, per ežerą!) ir Dubingių piliakalnis. Vėlų vasaros vakarą ši vieta tampa išties romantiška ir verta ilgesnio pasivaikščiojimo ir pasigrožėjimo ežeru nuo piliakalnio viršaus.

Netoli Dubingių yra Jurkiškio upelio pažintinis takas. Išskirtinio grožio takas lankytojus čia traukia tiek vasarą, tiek ir žiemą, taigi nepamirškite apsilankyti ir jūs – tai vos keli kilometrai nuo Dubingių!

Kačėniškės pilaikalnis

Tiesiog negalime nepaminėti nei vieno piliakalnio. Pasirinkome – Kačėniškės. Šis piliakalnis yra Švenčionių rajone, iki jo teks pavažiuoti žvyrkeliu ir dar kilometrą miško keliuku. Piliakalnis supiltas šalia Mergežerio ežero, tad vaizdas giedrą dieną nuo piliakalnioviršaus  išties nuostabus. O ir pats Kačėniškės piliakalnis yra nuolat tvarkomas ir pritaikytas lankymui. Jei lankysite piliakalnį, nepamirškite užsukti ir prie Lino Verdenės šaltinio, galingai plukdančio vandenį į Sėtikio ežerą.

Kačėniškės piliakalnis

Nuo Kačėniškės piliakalnio

Čepkelių raistas

Mėgstate pelkes ir norite pamatyti dar vieną Lietuvai neįprastą vaizdą? Aplankykite Čepkelius! Čia galėsite pavaikščioti mediniais takeliais, įrengtais pačiame raiste, užlipti į apžvalgos bokštą ir pasigrožėti Čepkelių raisto platybėmis. Būtina žinoti, jog Čepkelių raistas yra Čepkelių gamtiniame rezervate, todėl lankymas čia yra ribotas. Tai padaryti galima arba su gidu, arba gavus leidimą iš Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos.

Šeimyniškių atodanga

Ši atodanga su konglomerato uola vėlgi stebina nelietuvišku kraštovaizdžiu. Anksčiau čia buvo karjeras, tačiau darbai pasibaigė ir 2002 metais vieta buvo paskelbta gamtos paveldo objektu. Šeimyniškių atodanga yra to paties pavadinimo kaime, į rytus nuo Svėdasų, į šiaurę nuo Utenos. Jei mėgstate gamtos objektus, būtinai aplankykite šią vietą!