Iseo ežeras

Kai norisi nebrangiai pasigrožėti kalnais, bet vargina vien mintis apie kelionę automobiliu iki Tatrų, Italijos šiaurė – puiki alternatyva. Alpių priekalnėse esantis Bergamo miestas – populiarus tarp pigių kelionių mėgėjų. Siūlome pakeliauti už 30 kilometrų nuo Bergamo esančio Iseo ežero kalnuotomis apylinkėmis ir pačiu ežeru.

Ežeras. Iseo ežero ilgis 25 kilometrai, plotas – 65 kvadratiniai kilometrai, didžiausias gylis – 251 metras. Didelis, tarp kalnų tyvuliuojantis ledyninės kilmės ežeras, kiek mažiau populiarus tarp turistų nei gretimi Garda ar Lago di Coma ežerai. Vakarinė ir pietinė ežero pakrantės gana gausiai apgyvendintos, tuo tarpu rytinėje kalnai statesni, todėl mažiau kaimų, dauguma kelių eina tuneliais. Ežeras apsuptas kaštonų, alyvmedžių ir pušų giraičių, dažnai į jį atsiveria ir stačios uolos. Į ežerą įteka ir iš jo išteka Oglio upė.

Iseo ežeras

Atvykimas. Atskridus į Bergamo oro uostą, pradėti kelionę link ežero geriausia per Bergamo miestą. Arčiausiai nuo Bergamo yra Sarnico ir Paratico miestai (kiek daugiau nei 20 kilometrų), kuriuos galima pasiekti autobusu. Tačiau galima iškart traukti ir į pačią Iseo regiono širdį – Iseo miestą. Traukiniu į Iseo važiuoti teks su persėdimu Brescia mieste, kelionė kainuoja apie 7 eurus, trunka beveik dvi valandas. Traukinių maršrutus, grafikus bei kainas galite rasti čia.

Kaip keliauti. Ežero apylinkėmis keliauti galima labai įvairiai – pėsčiomis, autobusu, traukiniu, keltais, dviračiais. Turbūt įdomiausia būtų kombinuoti kuo daugiau keliavimo būdų. Traukiniai važiuoja rytine ežero pakrante: geležinkelis jungia Iseo – Sale Marasino – Marone – Pisogne miestelius. Keltais pasiekti galima daugelį aplink ežerą išsidėsčiusių kaimelių, maršrutus, grafikus bei kainas galite rasti čia. Kaip pavyzdys, kelionė per visą ežerą išilgai (iš Pisogne šiaurėje į Sarnico pietuose) keltais kainuoja 11,1 euro.

Automobilių nuoma Italijoje

Ką veikti. Ežere ir jo apylinkėse gausu pramogų turistams (ežere galima nardyti, žvejoti, buriuoti, siūloma daug ekskursijų laivais, populiarūs pasivažinėjimai dviračiais ežero apylinkėse ir Montisole saloje), tačiau kartais užtenka tiesiog grožėtis ežeru ir jo apylinkėmis. Tą geriausia daryti keliaujant pėsčiomis. Yra įrengta daug takų trekingui (tačiau tam puikiai tinka ir paprasti vietinių keliukai), pastatyti apie įdomesnius objektus informuojantys stendai.
Kadangi ežeras yra pietinėse Alpėse, kai kur pasvaikščiojimai gali būti visai sudėtingi, savo galimybes reikia įvertinti iš anksto. Populiariausi lankytini objektai aprašyti žemiau.

Zonos piramidės (Pyramids of Zone). Šalia Zonos miestelio esantys nuostabus gamtos paminklas – iš molio ir žvyro ledyno suformuotos struktūros, esančios vos už 3 kilometrų nuo Iseo ežero (Marone miestelio). Jos yra rezervato teritorijoje, tačiau visada prieinamos turistams, yra įrengta daug informacinių stendų. Taip par yra galimybė nusisamdyti gidą.

Iseo ežeras

Montisola. Didžiausia Europoje sala ežere (plotas – 12 kvadratinių kilometrų). Joje gyvena beveik 2000 gyventojų, tradiciškai daugelis užsiima žvejyba. Keltas į salą kainuoja 3,5 euro, plaukia vidutiniškai kas 40 minučių (Iš Sulzano ir Sale Marasino). Sala keltais pasiekiama ir iš daugelio kitų aplink ežerą esančių miestelių. Salos perimetras vos 10 kilometrų, todėl nesunkiai galima ją visą apeiti. Taip pat yra galimybė išsinuomoti dviračius arba keliauti turistiniais autobusais.
Lankomiausias objektas saloje – jos viršūnėje (pakilusioje maždaug 370 metrų nuo ežero lygi) esanti bažnyčia. Įdomu pasivaikščioti po vietinius senus žvejų kaimelius, kalnus, kaštonų giraites. Su mašinomis į salą atvykti neleidžiama, taigi čia tvyro ramybė.

Iseo miestas. Viena labiausiai lankomų gyvenviečių Iseo ežero pakrantėje. Turi apie 9000 gventojų. Turizmo informacijos centre (kuris yra prie kelto) galite gauti žemėlapių, viešojo transporto grafikus bei kitą reikalingą informaciją. Mieste padaryti turistiniai maršrutai su stendais prie įdomesnių objektų. Piazza Garibaldi – žinomiausia miesto aikštė. Vienas įspūdingiausių statinių – Pieve di Sant’Andrea banyčia, pastatyta XII amžiuje. Taip pat mieste yra Castello Oldofredi pilis, karo muziejus (I ir II pasaulinių karų tematika). Gausu nedidelių kavinukių ir užeigų, kurios nėra pritaikytos turistams, taigi turi vietinės specifikos. Populiarus pigus užkandis tiesiog gatvėje – pica. Iš Iseo plaukia keltas ir į Montisole salą.

Viešbučių Italijoje rezervavimasBooking.com

Iseo ežeras žemėlapyje