Islandija – lankytinos vietos

Nuostabioji Islandija. Turbūt ne kartą teko apie ją girdėti. Tai ledo šalis, kaip sako daugelis. Tačiau išties joje nėra taip šalta ir vėjas ne toks didelis… Na taip, galbūt lietuviui ir atrodo vėsu bei drėgna, tačiau pasivaikščiojimai galimi net tik vasaros metu, tačiau ir žiemą. Svarbiausia, kad Islandija turi nuostabaus grožio gamtą, kuri tikrai nudžiugina net ir miesto gyventojus.

Nors Islandija gali pasigirti ir labai įvairiais kultūriniais objektais, tačiau būtent gamta dažniausiai yra pati pagrindinė priežastis, kodėl žmonės čia keliauja. Juolab, gamtos stebuklai pristatomi taip, kaip mėgsta prie civilizacijos pratę turistai. Taigi, pateikiame labiausiai lankomų turistinių vietų sąrašą, kuris kiekvienais metais sulaukia turistų iš viso pasaulio.

Islandijos kriokliai

Godafoss krioklys

Žydroji lagūna

Natūralu, kad daugeliui pirmiausia yra svarbi kaina ir apsilankymas šioje nuostabioje  vietoje tikrai gana brangus. Visgi, įvertinus tai, kad paslaugos aukščiausio lygio – apsilankyti būtina. Tai geoterminis, visiškai natūralus baseinas, kuris pritaikytas turistams. Taigi, nors išlaikytas gamtos natūralumas, tačiau galima pasidžiaugti ir aukštos kokybės paslaugomis. Pats vandens telkinys beveik visą laiką yra apgaubtas migla, tad tai jam suteikia dar daugiau mistiškumo bei grožio. Jeigu jau esate Islandijoje – apsilankymas čia yra būtinas. Tai geriausias SPA nuo visų rūpesčių.

Automobilio nuoma Islandijoje

Myvatno ežeras

Netoli Kraflos ugnikalnio galima rasti ir labai žydru vandeniu pasižyminti ežerą. Tiesa, šioje vietoje dažnai vyksta žemės drebėjimai, tad būto atsargiu  reikia visada. Ežeras atsirado po vieno ugnikalnio išveržimo, o jo pakrantes puošia likę lavos gabalai. Taigi, visa pakrantė šviesiai rudos, lyg oranžinės spalvos. Nuostabu.

Jokulsarlon lagūna

Dar vienas vandens telkinys, kuris stebina savo grožiu. Vanduo – ledinis, tad geriau ten nekišti savo rankų. Pačiame vandens telkinyje plaukioja ledo gabalai, kurie tikrai atrodo labai įspūdingai. Greta lagūnos yra milžiniški ledynai. Jie – patys didžiausi Europoje.

Islandijos kraštovaizdis

Įprastas vaizdas Islandijoje

Geizeriai

Geizeriai – Islandijos akcentas, svarbiausias skiriamasis ženklas. Išsiveržia reguliariai, tad savo apsilankymo metu tikrai pavyks ne tik akimis, tačiau ir fotoaparato blykste užfiksuoti išsiveržimą. Geizeriai šauna net iki 60 metrų aukščio. Tiesa, vanduo labai karštas, tad jokiu būdu jo neleiskite, nes galite nusiplikyti. Tai viena, kurioje reikia labai saugotis ir klausyti įspėjamųjų ženklų. Geizeriai išsiveržia maždaug kas dešimt minučių.

 Detifoso krioklys

Milžiniškas krioklys, kuris jus privers pasijausti labai mažu ir menku. Ne tik vaizdas, tačiau ir garas tikrai keri. Jį galima rasti Islandijos Šiaurėje. Vandens kritimo aukštis – 40 metrų, o plotis siekia net 100 metrų.

Glymuro krioklys

Jeigu esate tikras krioklių ir vandens mėgėjas, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti ir šiame krioklyje. Jis taip pat randama šiaurėje. Krioklys yra ant fiordo, kurio aukštis siekia beveik 200 metrų.

Gulfoso krioklys

Toliau tęsiame krioklių seriją ir siūlome aplankyti Gulfoso krioklį, kuris išvertus iš vietinių kalbos reiškia auksinį krioklį. Vanduo krenta iš kiek žemesnio aukščio – 33 metrų. Tiesa, teka į labai siaurą kanjoną. Saulėtomis dienomis dažniausiai galima pamatyti vaivorykštę, kuri tarsi įsisukusi į krioklį.

Kriokliai Islandijoje

Krioklių Islandijoje nestinga

Nacionalinis Islandijos muziejus

Kaip ir visos kitos šalys, taip ir Islandiją kuri patį svarbiausia šalies muziejų, kur laikomi eksponatai susiję su šalies istorija. Nacionalinis Islandijos muziejus  saugo daugiau nei 2000 eksponatų, kurie vertintini ne tik savo istorija, tačiau ir menine prasme.

Viešbučių Islandijoje rezervavimasBooking.com

Halgrimo bažnyčia

Pačioje Islandijoje, apgyvendintose vietovėse, galima rasti labai daug įvairiausių statinių, kurie ypač stebina savo architektūra. Vienas iš jų yra nuostabi Halgrimo bažnyčia.  Šioje saloje tai pats aukščiausias religinis pastatas. Aukštis siekia beveik 75 metrus. Bažnyčia buvo statoma net kelis dešimtmečius ir atrodo tikrai labai įspūdingai. Ypač tamsiuoju paros metu, kadangi yra labai gražiai apšviesta.

Islandija yra ta šalis, kurią būtinai reikia aplankyti per gyvenimą. Svarbiausia susidaryti gerą maršrutą, kad pavyktų pamatyti kuo daugiau, kadangi atstumai tarp lankytinų objektų tikrai yra.

Halgrimo bažnyčia

Halgrimo bažnyčia

Video: ką veikti Islandijoje

Islandijos žemėlapis