Izraelis – lankytinos vietos

Izraelis – Pažadėtąja žeme praminta šalis, kurioje kontrastai jus lydės beveik kiekviename žingsnyje. Vienur –  karštos saulės spindulių nugarintos bekraštės dykumos, o vos pasisukus sniego paklote užsimaskavusios kalnų viršūnės. Savo grožiu tiesiog užburiančios žaliuojančios oazės, šalimais, jau tik bevaisiai, sausrų išvarginti, suskeldėjusios žemės lopinėliai. Tūkstantmečius skaičiuojantys miestai ir tradicinės architektūros paveldo statiniai persipina su šiuolaikiškumu dvelkiančiais dangoraižiais. Nuostabus oras, tokia skaidri, žydra jūra, tvarkingi ir švarūs paplūdimiai, gausybė lankytinų vietų, pramogų bei milijonus tikinčiųjų ar šiaip smalsuolių sutraukiančių šventovių, žinomų visame pasaulyje. Tai neeilinė proga ne tik pasilepinti atostogoms ypač palankiu klimatu, bet ir pasisemti išminties, tyrinėjant įdomiausius, kraštą garsinančius objektus.

Automobilių nuoma Izraelyje

Vienas svarbiausių ir reikšmingiausių Izraelio miestų- Jeruzalė, ypač gausi pačių įvairiausių kampelių, paliekančių nepakartojamus įspūdžius, kurių pamiršti negalės nė vienas čia pabuvojęs. Prie pat Jeruzalės jus patiks Siono kalva į kurią pateksite pro tokio paties pavadinimo vartus. Ant pastarųjų išorės dar puikiai pastebimos skylutės, atsiradusios, kaip 1948 metais vykusio Nepriklausomybės karo padariniai.

Tel Avivas

Tel Avivas

Alyvų kalnas laikomas išskirtinai šventa vieta dėl Jėzaus Kristaus  skaitytų pamokslų mokiniams ir įžengimo į dangų ceremonijos. Čia galite  išvysti puikią senojo miesto panoramą, Negyvosios jūros horizontus, Judėjos kalnų viršūnes, septynių paauksuotų kupolų Marijos Magdalietės bažnyčią. Vakariniame šlaite pasigrožėsite Getsemanės sodais su svaiginančiais alyvmedžių kvapais bei visų tautų bazilika, kurios sienos sudarytos iš mozaikų, o melsvos spalvos dekoro dėka atsirandanti prietema, tarsi paskutiniosios Jėzaus nakties žemėje simbolis.

Bene lankomiausias miesto taškas- raudų siena anot legendos galinti padėti pasiekti dievo ausį ir taip išpildyti visus karščiausius norus ar prašymus. Žmonės tiesiog plūsta su savo laiškais, tikėdamiesi malonės, o du kartus metuose, visi rašteliai sugula į duobę šventajame alyvų kalne. Intriguojanti vieta ir sienos tuneliai atrasti 19 amžiuje. Tai išskirtinė galimybė susipažinti su taktika, kuria vadovavosi Didysis Erodas bandydamas praplėsti šventyklos kalną.

Liūtų arba Šv. Stepono vartai žymi Via Dolorosą kelią, kuriuo Jėzus pasiekė savo nukryžiavimo vietą.

Šventykla Izraelyje

Šventykla Izraelyje

Jeruzalės senamiestyje esanti Šventojo kapo bažnyčia, kadaise regėjo visą Kristaus kančią jį kalant prie kryžiaus. Jos aplankyti kasmet atvyksta daugybė piligrimų norinčių savo kailiu patirti tą  išskirtinę atmosferą.

Uolos kupolas- viena svarbiausių mečečių visiems musulmonams. Čia saugomas kertinis akmuo ant kurio stovėdamas į dangų pakilo pats Mahometas. Deja, atvykėliai šio stebuklingo akmens pamatyti negali, bet kelias valandas per dieną visgi leidžiama apžiūrėti bent jau patalpų vidų.

Dar viena stotelė- Karaliaus Dovydo kapavietė, prie pat jos stūkso sinagoga, o pakilę šiek tiek aukščiau, išvysite vietą, kurioje paskutinei vakarienei susėdo Jėzus ir visi jo mokiniai kitaip dar vadinama paskutinės vakarienės mene.

Viešbučių Izraelyje rezervavimasBooking.com

Būtinai pasižvalgykite ir po Jeruzalės citadelę geriau žinomą kaip Dovydo bokštas, nes tai pasauliniu mastu įvertintas objektas, kadaise tarnavęs kaip tvirtovė, o šiandien su senąja Jeruzalės istorija supažindina viduje įkurtas istorijos muziejus. Labai įdomus Yad Varhem holokausto aukoms atminti skirtas muziejus, išsiskiriantis savo išvaizda, primenančia parko teritoriją su memorialais, parodų salėmis.

Savo augalijos įvairove ir gausa galintis pasididžiuoti Botanikos sodas tikrai nustebins net patį išrankiausią turistą. Begalė rūšių gėlių, medžių, krūmų, rinktinė bonsų kolekcija, nuostabi atmosfera nepalieka abejingų. Eidami Biblijos keliu pažinsite augmeniją paminėtą net pačiame Šventajame rašte.

Izraelio sostinė Tel Avivas leis pažinti du miesto veidus. Pirmasis dvelkiantis modernumu, pilnas šurmulio, pramogų, kavinių, restoranų. Antrasis- apgaubtas ramybe, leidžiantis pamatyti miestą tokį, koks jis buvo dar pačioje pradžioje. Apsilankykite meno muziejuje su nuolatos kintančiomis fotografijos, architektūros parodomis. Senasis Jaffa uostas skaičiuojantis 4000 metų ištakas, vilioja savo archeologijos, meno, papuošalų parduotuvėlėmis, mažytėmis gatvelėmis, kurių pavadinimai atitinka  zodiako ženklus.

Izraelio kraštovaizdis

Izraelio kraštovaizdis

Nepriklausomybės bei žydų diasporos muziejai, sukaupę vienetinių akimirkų  kolekciją iš šalies nepriklausomybės paskelbimo ceremonijos ir išsamiai apžvelgiantys pasaulio žydų istorijos faktus, padės geriau suprasti, kokia sudėtinga šio krašto praeitis ir kaip svarbu kovoti už laisvę, tautinę įvairovę.

Izraelio šiaurėje esantis Nazareto miestas žinomas kaip Jėzaus gimtinė, vaizdinga bei turtinga religiniu, kultūriniu paveldu vieta. Nenusivilsite užsukę ir į Eliatą- tikrą rojaus kampelį. Kone amžinai šviečianti saulė, nuostabūs paplūdimiai, linguojančios palmės, koralų rezervatas, vandenyje plika akimi matomos margaspalvės žuvys, povandeninė observatorija bei švarus, šiltas vanduo į kurį panerti vienas malonumas. Tai kiekvieno turisto svajonė, priverčianti susimąstyti ar dar gali būti geriau. Beje, iš čia patogu nuvykti ir į Negeno dykumą.

Netanija- taip pat galėtų būti priskiriama prie poilsiautojams itin palankių šalies taškų. Daug žalumos, įspūdingai trykštančių fontanų, parkų, didžiulis paplūdimys su visais patogumais( dušais, teniso aikštėmis, persirengimo kabinomis). Maloniai nuteikia ir šiltas sutikimas bei rūpestis kiekvienu atvykusiu pasisvečiuoti.

Jei viso šito gėrio jums negana, nuvykite į Haifą ir neabejotinai liksite be žado. Šis miestas ne tik Bahajų tikėjimo centras su garsiausiu šalies sodu, sulaukiančiu begalės smalsuolių, bet ir spalvingų terasų, muziejų perpildytas kraštas, be visa ko siūlantis užkopti į Karmelio kalną, pasigrožėti didžiąja Haifos sinagoga, jūra.

Na, o visiems gerai žinoma Negyvoji jūra, garsi savo gydomosiomis savybėmis pasižyminčiomis druskomis bei purvo voniomis, ypač grynu oru ir galimybe tiesiog plūduriuoti vandenyje, net gerokai nutolus nuo kranto,  drąsiai gali būti  tituluojama  mėgiamiausia besilankančiųjų šalyje vieta, kartu  reprezentuojančia ir visą valstybę.

Sakoma, kad nieko tobulo šiame pasaulyje nebūna, bet po apsilankymo Izraelyje tuo galima ir suabejoti.

Video: ką veikti Izraelyje

Izraelio žemėlapis