Ką pamatyti Rygoje

Ryga – lengvai automobiliu ar autobusu iš Lietuvos pasiekiamas miestas. Miestui jau daugiau kaip 800 metų, tad nenuostabu, kad jam gausu senovinių bažnyčių, pilių. Šiame straipsnyje, patarsime, ką pamatyti Rygoje – didžiausiame Baltijos šalių mieste.

Ką pamatyti Rygoje

Ryga labiausiai žinoma dėl savo senamiesčio, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senamiestyje itin gausu bažnyčių.

Didžioji dalis latvių – protestantai, tad vienoje gatvėje galite net kelias skirtingų protestantizmo atšakų bažnyčias. Nors iš išorės jos atrodo itin gražiai, tačiau viduje nepamatysite visų blizgučių, būdingų katalikų bažnyčioms. Bet įžengus, iškart į akis krinta didžiuliai vargonai.

Taigi, Rygos bažnyčios gali pasigirti įspūdingais vargonų koncertais. Bažnyčios Rygos senamiestyje neįmanoma nepastebėti, tad plačiau pakalbėsime tik apie keletą.

Ryga

Rygos Katedra. Tai didžiulis raudonų plytų pastatas Rygos senamiestyje. Katedra priklauso protestantams, pradėta statyti 1211 metais. 14 – 15 amžiuj Katedra buvo išplėsta, paaukštintas bokštas. Vėliau įvairios katedros dalys ne kartą buvo perstatytos.

Šv. Petro bažnyčia. Pastatyta 2 metais anksčiau nei Rygos katedra. Šiuo metu priklauso liuteronams. Tai aukščiausia bažnyčia Rygoje, kurios bokštą net du kartus sugriuvo dėl žaibo smūgio. Bet šiuo metu jis atstatytas ir jame galima apsilankyti. Liftas užkelia į 123 metrų aukštį.

Tai kainuoja – suaugusiam – 7 eurai, studentui – 5. Jei norite aplankyti tik meno parodas (kurios keičiamos kas mėnesį) – įėjimas į bažnyčia kainuos 2 eurus tiek suaugusiems tiek studentams.

Automobilių nuoma Rygoje

Šv. Jokūbo bažnyčia. Manoma, kad pradėta statyti apie 1225 metus. Bažnyčia priklausė katalikams, vėliau liuteronams. Šiuo metu joje pamaldas lanko katalikai. Bažnyčia gana gerai išlaikyta, kai kurios jos dalys išliko iki šių dienų.

Ryga ypatinga tuo, jog yra viena iš penkių Art nouveau (secesinio stiliaus) sostinė. Tad šio stiliaus rajoną aplankyti, galima sakyti, privaloma būnant Rygoje. Rajone yra trys pagrindinės gatvės – Alberta, Elizabetes, Strelnieku. Visos yra vos už 10 minučių kelio pėsčiomis nuo senamiesčio. Rajonas laikomas prabangiausiu visame mieste.

Rygos centrinis turgus – 4 dideli pastatai taip pat esantys šalia senamiesčio. Turgus dirba kiekvieną dieną nuo 8 iki 18 valandos. Čia rasite garsiojo Rygos balzamo, visokiausių saldumynų bei lauktuvių artimiesiems.

Okupacijos muziejus. Įsikūręs senamiestyje, šalia miesto aikštės. Jame išgirsite ir pamatysite 50 – ties metų Latvijos okupacijos istoriją. Įėjimas nemokamas, muziejus veikia visą savaitę nuo 11 iki 17 valandos, išskyrus pirmadienius.

Ką pamatyti Rygoje

Ryga

Televizijos bokštas. Iki jo teks šiek tiek pavažiuoti autobusu, mat jis pastatytas saloje, Dauguvos upėje. Aukštis – 368,5 metro (trečias pagal aukštį Europoje). Deja, lankytojus užkelia tik į 97 metrų aukštį. Bet ir to pakanka, iš viršaus pamatyti Rygos senamiestį, svarbiausius pastatus, o giedrą dieną galima tolumoje įžvelgti ir jūrą.

Ekskursijos kaina – 3,7 euro. Maloni gidė jums papasakos apie bokštą, pakilsite ne visai vertikaliai kylančiu liftu ir galėsite pasivaikščioti po apžvalgos aikštelę.

Latvijos nacionalinė opera. Laikoma 19 amžiaus architektūros šedevru. Garsi visame pasaulyje. Ekskursijos rengiamos retai, tad norint apsilankyti reikėtų pasidomėti tiksliomis datomis ir laiku.

Mokslų akademija. Išties gražus pastatas, esantis netoli Rygos senamiesčio. Vasaros metu galima pakilti į stogo terasą, kuri yra dar viena puikiai tinkanti vieta, norint apžvelgti Rygos panoramą.

Ryga

Kaip minėta, Ryga yra didžiausias miestas Baltijos šalyse, tad visų lankytinų objektų tikrai neapžvelgsime.

Todėl pateikėme pagrindinius, labiausiai lankomus objektus ir tikimės, jog tai bus naudinga informacija pradedant atostogas Rygoje ir dabar tikrai rasite, ką pamatyti Rygoje.

Viešbučių Rygoje rezervavimas

Apsistokite Rygoje už prieinamą kainą! Spauskite “Peržiūrėti geriausius pasiūlymus” ir išsirinkite geriausią variantą, kol to nepadarė kažkas kitas! Rezervuokite iš anksto ir sutaupykite! 🙂Booking.com

Rygos žemėlapis

Reklama: Darbas Šiaulių mieste