Ką veikti Dubline

Dublinas puikiai tiks trumpai išvykai, bet ir panorusiems užsibūti ilgėliau bus ką nuveikti. Dešimtys įdomių lankytinų vietų, pasilinksminimui skirtų pramoginių taškų gausa, muziejai, žaliuojantys parkai, vietinių svetingumas bei nepamirštama kelionė, kupina netikėtumų laukia visų, pasirinkusių istorinį Airijos miestą Dubliną.

Automobilio nuoma Dubline

Dėl švelnaus klimato, susiplanuoti išvyką palanku ir šaltuoju metų sezonu, bet daugiausiai turistų šį tašką renkasi pavasarį ar vasarą. Šiuo metu laiku atsiskleidžia visas gamtos grožis, galima pasimėgauti pasivaikščiojimu atbundančioje gamtoje.

Taigi, apžvelkime bent kelias stoteles, rekomenduojamas pirmą kartą atvykusiems į šį miestą.

Miesto rotušė, kadaise garsėjo kaip biržos pastatas, vėliau čia rinkdavosi valdžios atstovai, o šiandien turistams siūloma užsukti į vidų, kur galima apžiūrėti svarbius miesto simbolius (didįjį kardą, lazdą, karališkąsias chartijas).

Taip pat vertėtų apsilankyti gotikinio stiliaus Kristaus, saugančioje Šv. Lauryno, globojančio miestą širdį, Šv. Patriko, laikomoje pačia didžiausia bažnyčia Dubline katedrose.

Ganėtinai populiarus tarp besilankančiųjų sostinėje svečių statinys – dailioji Dublino pilis. Pastaroji beveik visiškai sunaikinta po gaisro, restauracijos proceso metu atgimė naujam gyvenimui. Dabartinis pilies variantas susideda iš Aukštutinių ir Žemutinių rūmų, kuriuose esama paveikslų galerijos, valstybinių apartamentų, sosto salės, Karališkosios koplyčios, paslaptingųjų požemių bei kitų išskirtinių vietelių.

Dublinas lankytinos vietos

Dublinas

Kiek kitokia patirtis laukia užsukusių į Kilmainham kalėjimą. Pats pastatas iškilo dar 1787 metais, o jame daugiausiai kalinami buvo sukilėliai. Virš valandos trunkantis pasivaikščiojimas tikrai neleis nuobodžiauti, mat iš arti išvysite buvusias kameras, koplyčią, pačiame kalėjime atrastų daiktų ekspozicijas.

Istorinis objektas – Švenčiausios Trejybės kolegija, įkurta pačios karalienės Elžbietos I, yra viena seniausių aukštojo mokslo įstaigų Airijoje. Pagrindinis traukos centras čia- biblioteka, galinti pasigirti relikvinėmis knygomis, senoviniais rankraščiais.

Centrinis paštas tarp lankytinų vietų išpopuliarėjo po to, kai ant šio pastato laiptų buvo paskelbta šalies nepriklausomybė.

Besidomintiems menu, nevertėtų aplenkti nacionalinės galerijos, kurioje išvystumėte garsiausių šalies ir Europos kūrėjų darbus.

Istorijos šalininkams turėtų įsiminti popietė nacionaliniame archeologijos muziejuje, kur daugiausiai dėmesio skiriama archeologinių radinių kolekcijoms.

Viešbučių Dubline rezervavimasBooking.com

Gamtos mokslų muziejus supažindina su kadaise laisvai po Airijos žemes klajojusių retų rūšių gyvūnais.

Dekoratyvaus meno muziejuje eksponuojami ginklai, namų apyvokos daiktai, keramika, papuošalai naudoti ankstesnių airių protėvių, o šalies gyvenimo muziejus taip pat suteikia išskirtinę galimybę nusikelti bent šimtmečiu atgal.

Viskis jau nuo seno išlieka tarp mėgstamiausių airių gėrimų, tad nenuostabu, kad bevaikštant Dublino gatvėmis aptiktumėme Jameson viskio muziejų. Be pasakojimų apie šio viskio gamybos procesus bei ypatybes, dar ir padegustuoti pačio gėrimo būsite pakviesti.

Augalų mylėtojus kviečiame į grožio ir harmonijos karalystę – Nacionalinį botanikos sodą. Kelios dešimtys tūkstančių rūšių gėlių bei kitų nuostabių gamtos kūrnių užburs ne tik savo spalvomis, bet ir kvapais.

Šeimų susibūrimams labiausiai tinkamas objektas- Dublino zoologijos sodas. Jame tiek egzotiniai, tiek ir mums įprasti gyvūnai, tarp kurių žirafos, gepardai, raganosiai, beždžionės.

Fenikso parkas savo užimamu plotu neturi sau lygių visame Europos žemyne. Ramiai pasisėdėti ar paiškylauti čia ateina miesto triukšmo išvarginti vietiniai. Be visa ko, parke galite pamatyti Fenikso koloną, Velingtono obeliską, Popiežiaus kryžių.

Rekomenduojame pasidomėti ir nacionaliniu Airijos teatru, kuriame didžioji dalis visų spektaklių pastatomi atiduodant duoklę naujiesiems talentams.

Bebaigiant pasakojimą norėtume paminėti Gineso alaus daryklą. Ši neeilinė vieta dažnai įtraukiama į ekskursijų maršrutus, mat Airija ir Gineso alus tarsi du neatsiejami vienas nuo kito atributai. Darykloje sužinosite ne vieną faktą iš alaus gavybos istorijos, jam pagaminti reikalingos technikos progreso, o ir neparagavę šio perliuko, įsitikinant jo kokybe tikrai neliksite.

Video: ką veikti Dubline

Dublino žemėlapis