Kairas – lankytinos vietos

Kairas – piramidžių, mečečių, išskirtinių statinių, egzotikos ir netikėtumų kupinas miestas. Garsus jis ne tik, kaip Egipto sostinė, bet kartu laikomas didžiausiu miestu šiaurinėje Afrikos dalyje. Tai žada išties daug naujų patirčių apie kurias iki šiol tik svajojote.

Kaip ir dera tokiems megapoliams, Kaire niekada nebūsite apgaubti visiška tyla. Gatvėse, kavinėse, pramogų vietose, šurmuliuoja šimtai žmonių, todėl vertėtų nusiteikti eismo kamščiams ar ilgoms eilėms prie norimų aplankyti objektų.

Automobilio nuoma Kaire

Visgi, nepaisant visko, šis kraštas spinduliuoja savitumu bei žavi gausiu istoriniu palikimu. Per kelis tūkstantmečius  susiformavo itin išraiškingus peizažus dėl kurio turistai dažnai ir pasirenka būtent šią kryptį. Nors daugėja ir vakarietiškos kultūros elementų, unikalumo tai neužgožia. Jei domitės galimybe paviešėti šiame regione, būtinai užsukite į populiariausius, mūsų atrinktus taškus.

Kairo piramidės

Egipto piramidės – tai, dėl ko keliaujama į Kairą

Tikriausiai nė nevertėtų bandyti paneigti fakto, kad pagrindinis traukos centras Kaire yra Gizos piramidės. Juk ir pačio Egipto simbolis būtent šie trikampiai statiniai, bylojantys apie didingus faraonų laikus. Daugiausiai laurų šioje vietoje atitenka didžiausiai iš visų- Cheopso piramidei, kuri laikoma ir senojo pasaulio stebuklu.

Tuo pačiu galite nuvykti ir iki didžiojo Sfinkso skulptūros. Pastaroji į viršų stiebiasi net 20 metrų bei puikuojasi gigantiškiausio(seniausio) statinio žemėje titulu. Neabejotinai, šis liūtžmogį įkūnijantis šedevras tikrai įsimins kaip vienas įspūdingiausių kelionės metu matytų objektų.

Įspūdingai atrodo sultono Hasano mečetė. Statinys labiausiai išsiskiria savo 81 metrą siekiančiu minaretu. Vaikštinėdami po šios mečetės vidų, išvysite prabangų sultono mauzoliejų, neprilygstamai puošnias aplinkos dekoracijas bei pajusite tą neeilinę, tiesiog ore tvyrančią praeities atmosferą.

Dar vienas miesto gigantas- Kairo bokštas. Net 187 metrų aukščio, pastarasis įsimena ir dėl dailių piešinių, kuriais išdabintas pirmasis aukštas. Pakilus iki apžvalgų aikštelės turėsite galimybę pasidairyti po viso miesto panoramas( tam pasitarnaus specialūs teleskopai), o popietę jaukiai užbaigsite išpuoselėtame sode, įrengtame šalimais pačio bokšto.

Kairo mečetė

Kaire galima rasti stebėtinos prabangos

Geriausia vieta ieškoti suvenyrų atminčiai- Khan Al Khalili turgus. Čia įsigysite visko, ko tik širdis geidžia, nuo margiausių audinių iki nosį kutenančio, ryškaus aromato prieskoninių žolelių ar atributikos.

Neaplenkite ir kitų dėmesio vertų pastatų kaip, kad įspūdingieji Operos rūmai, miesto vartai ar Saladino tvirtovė.

Užsukite pasižvalgyti po koptų bažnyčias. Kelio žymesnės- Al Muallaha, Abu Serga. Labiausiai intriguoja faktas, kad šie maldų namai praktiškai išsaugojo pirminę išvaizdą, kas ganėtinai retas atvejis tokio senumo architektūrai. Bažnyčių vidų pagyvina spalvingos ikonos, išryškintos raižinių bei kaulo inkrustacijų pagalba. Beje, sklando legenda, kad vienas statinys iškilo vietoje, kurioje gyveno ir pati Mergelė Marija.

Viešbučių Kaire rezervavimasBooking.com

Nuo seno puoselėjamos tradicijos, kultūriniai ypatumai, istoriniai vingiai aiškiausiai pristatomi svarbiausiame mieste- nacionaliniame Egipto muziejuje. Vien tai, kad šioje erdvėje sutalpinti šimtai tūkstančių įvairiausių ekspozicijų, leidžia tikėtis kažko pribloškiančio. Besidairydami po stendus susipažinsite su Egipto civilizacija nuo pat jos ištakų iki šiandienos. Stebina ir muziejaus apšvietimas išryškinantis eksponatų siluetus, taip suteikiant dar daugiau paslapties. Radiniai iš Karalių slėnio, Tutanchamono papuošalai, sarkofagai tik maža dalis viso muziejaus lobio.

Keliai Kaire

Keliai Kaire

Nenusivilsite susiplanavę popietę praleisti islamo dailės muziejuje. Pastarajame išvysite pačius vertingiausius paveikslus, originalius dirbinius surinktus nuo par septintojo amžiaus.

Jei dar būsite prisitaupę šiek tiek laiko, nuvykite iki nediduko Tanio miestelio. Jame turėsite garbės pamatyti archeologinių kasinėjimų metu atrastas faraonų kapavietes bei laidojimui skirtus kambarius, kas tikrai nekasdienis vaizdas, atskleidžiantis ne vieną mįslę apie tuometines laidojimo taisykles.

Video: ką veikti Kaire

Kairo žemėlapis