Kaliningradas – lankytinos vietos

Kaliningradas – nedidelė teritorija priklausanti Rusijos Federacijai. Tai pats svarbiausias šalies uostas, tad nieko keisto, kad rusams nepatogu keliauti link jo per Lietuvą, tačiau tuo pačiu teritorija „gyvena“ kiek kitu ritmu nei likusi Rusija.

Visgi, miestas pasižymi ne tik pramone bei jūreivyste, tačiau ir Kaliningrado lankytinomis vietomis, kuriuos būtina pamatyti užsukus į šalį.

Nors kai kurie tvirtina, kad Kaliningrado sritis primena Visaginą ar kitus panašius rusiškus miestus, tačiau tam tikra prasme apsilankius mieste tikrai pajusite naujų patirčių bei įspūdžių.

 

Kaliningrado lankytinos vietos

 

Cerkvių gausa

Kaliningradas labai dažnai pavadinamas cerkvių miestu, kadangi gana nedidelėje teritorijoje yra labai daug religinės paskirties lankytinų objektų. Tiesa, tai įprasta stačiatikėms šalims, kurios linkusios kiekviename mieste pastatyti bent po porą įspūdingų religinių statinių. Bene pati gražiausia atrandama Pergalės aikštėje.

Tiesa, aikštėje nėra nei vieno suoliuko, tad nepavyks patogiai atsisėsti ir pasigrožėti jos architektūra.

Automobilių nuoma Kaliningrade

Užeikite į cerkvės vidų. Pakilus į viršų, atsivers nuostabi panorama, ežeras. Taip pat nuo bokšto matyti ir Gintaro muziejus, kuris daugeliui primena tarsi gynybinę sieną.

Zoologijos sodas

Bene visos valstybės gali pasigirti nacionaliniu zoo sodu. Kadangi Kaliningradas kiek nutolęs nuo visos Rusijos – jis turi atskirą zoo sodą, kuriame labai smagiai laiką praleis tiek vaikai, tiek suaugę. Tai viena populiariausių Kaliningrado lankytinų vietų.

Gyvūnėlių yra daugmaž tiek, kiek Kauno zoo sode. Gal nieko labai įspūdingo, tačiau jeigu jau esate mieste – paremkite gyvūnų išlaikymą.

Darbo laikas: I-VII 09.00-21.00

Pasaulio vandenyno muziejus

Fantastiška lankytina vieta Kaliningrade – Pasaulio vandenyno muziejus. Čia galite pamatyti ne tik didelius akvariumus su nuostabiaisiais vandens gyventojais ir augalais, tačiau ir milžiniškus laivus. Muziejus yra įsikūręs laivuose, tad tai jam suteikia papildomo žavesio bei išskirtinumo. Muziejuje taip pat laikomas povandeninis laivas apie kurį daugiau papasakos gidas.

Jeigu taupote laiką – šis muziejus yra viena svarbiausių lankytinų vietų, tad jį iškelkite į sąrašo viršų.

Kaliningradas lankytinos vietos

Kaliningradas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katedra

Netoli svarbiausios Kaliningrado upės stovi įspūdingo grožio katedra. Kadangi ją iš beveik visų pusių supa vanduo, atrodo, kad pati katedra tarsi plaukia. Ji pastatyta XIV amžiuje, tad tiek vietinių, tiek nevietinių akis džiugina jau gana ilgą laiko tarpą.

Įdomu tai, kad katedroje palaidotas garsus filosofas I. Kantas.

Karaliaučiaus pilis

Įspūdinga Karaliaučiaus pilis yra labai artima lietuviams, kadangi greta pilies esantį pylimą savo rankomis ir supylė būtent mūsų tautiečiai. Tiesa, ši pilis buvo vokiečių ordino, kurio tikslas buvo pagoniškas žemes paversti krikščioniškomis, taigi atliko puolimo bei gyvybinę funkcijas. II pasaulinio karo metais pilis buvo sugriauta.

Nors šiuo metu stovi tik griuvėsiai, tačiau planuojama pilį restauruoti ir suteikti galimybę turistams susipažinti su jos istorija. Tad nepamirškite, jog ši lankytina vieta netrukus turėtų atsidurti ir jūsų sąraše!

Viešbučių Kaliningrade rezervavimas

Planuojate užsisakyti viešbutį Kaliningrade? Pažiūrėkite mūsų geriausius pasiūlymus ir sutaupykite pasirinkę jums labiausiai tinkantį variantą! Spauskite Peržiūrėti geriausius pasiūlymus ir rezervuokite kol nevėlu!Booking.com

Kaliningrado gintaro muziejus

Pajūryje gyvuojantis Kaliningrado miestas gali pasigirti Gintaro muziejumi, kuris galbūt kiek primena Palangos. Na, bent jau savo ekspozicija.

Kaip ir išduoda pavadinimas – jame svarbiausios ekspozicijos yra susijusios su baltų auksu – gintaru. Visi muziejaus eksponatai siejasi su gintaru. Nerasite nieko, kas neįprasmintų šio mineralo svarbos.

Darbo laikas: II-VII 10.00-19.00, I – nedirba

Branderburgo vartai

Įspūdingo grožio vartai pastatyti miesto centre. Vartai buvo pastatyti XVII amžiuje. Vartų stilius – neogotikinis. XVII amžiuje buvo pastatyti 6-eri tokie vartai, tačiau šie išliko vieninteliai.

Bendras vaizdas

Kaliningradas yra Rusijos dalis ir tai bene geriausiai pasako koks tai miestas. Tačiau tuo pačiu jis arčiau vakarų, taigi nėra toks sustingęs kaip kad likusi šalis. Taip, jame vis dar yra nemažai sovietinių daugiabučių, aikštės ir gatvės vis dar vadinamos komunizmo pradininkių vardais, tačiau tuo pačiu miestas po truputį modernėja ir vis labiau atsiplėšia nuo Rusijos.

Taigi, tai yra išties nebloga galimybė susipažinti su dar viena šalimi ir pamatyti jos žymiausias lankytinas vietas.

Jeigu norite pamatyti tikrą Rusijos veidą ir iki šiol niekada nebuvote šioje šalyje – tokiu atveju rekomenduojame aplankyti abi Rusijas: tiek rytinę, tiek vakarinę. Tokiu atveju  nesunkiai galima palyginti link vakarų keliaujančių valstybių progresą.

Video apie Kaliningradą ir jo lankytinas vietas

Kaliningrado žemėlapis