Kaljaris

Didžiausias Italijai priklausančios Sardinijos salos miestas. Kelionės tikslas norintiems pigiai pailsėti nuo darganotų Lietuvos orų.

Klimatas. Būdingas jūrinis subtropinis klimatas, kaip ir įprasta salai – dažni gan stiprūs vėjai (ypač rudenį ir žiemą). Mieste, kaip ir visoje saloje – gausu saulės, per metus būna apie 300 saulėtų dienų. Didesnis debesuotumas rudenį ir žiemą, tuomet daugiau ir kritulių (tačiau ir lietinguoju sezonu neviršija Lietuvos vidurkio).

Kaljaris

Vidutinė liepos mėnesio temperatūra pakrantėje – 25 laipsniai šilumos, gruodį – vasarį apie 11 laipsnių šilumos. Vandens temperatūra vasarą siekia 25, žiemą nukrenta iki 15 laipsnių šilumos. Atminkite, kad sala kalvota, pakilę aukščiau sausio mėnesį galite drąsiai tikėtis šaltuko ir sniego.

Automobilių nuoma Kaljaryje

Atvykimas. Kaljario  oro uostas yra už 7 kilometrų į šiaurės vakarus nuo miesto. Autobusai tarp miesto centro ir oro uosto kursuoja kas pusvalandį, kelionė kainuoja apie 2,5 lito.

Nakvynė. Nakvynė Sardinijoje, kaip ir visoje Italijoje, nėra pigi. Dviviečio kambario kainos prasideda maždaug nuo 90 litų už naktį. Kaip visada, pigiau nakvynę galima rasti toliau nuo miesto centro bei užsisakant viešbutį ilgesniam laikui.

Viešbučių Kaljaryje rezervavimasBooking.com

 

Ką veikti. Sardinijos sala visų pirmą garsėja savo gamta. Uolėti ir smėlėti paplūdimiai, krūmynai ir miškeliai, kalvos ir kalnai. Tad tikrai bus įdomu pasivaikščioti ir po miesto apylinkes, ir taip pat po kalvotą Kaljario senamiestį.

Lankytinos vietos Kaljaryje – tai visų pirmą siauros senamiesčio gatvelės, dažnai besibaigiančios tiesiog laiptais į aukštesnę terasą, Poetto paplūdimys, didelis, prabangių laivų nestokojantis uostas, Bastione San Remy bokštas, nuo kurio atsiveria miesto ir jo apylinkių panorama. Dar vienas dėmesio vertas objektas – Bonaria kapinės ir jas supantis parkas.

Kaljaris

Ramaus poilsio mėgėjai nepraleidžia net 8 kilometrų ilgio Poetto paplūdymio. Tiesa, įėjimas į jį mokamas, tačiau už tai gaunate dušų, tualetų, skėčių servisą (tiesa, tai kainuoja papildomai) ir kasnakt valomą smėlį. Miesto restoranuose vyrauja jūros gėrybių meniu, visada jums bus pasiūlyta vyno, galėsite paragauti ir tradicinių itališkų patiekalų.

Gana populiaru leistis į kelionę salos pakrantėmis laivu. Salą galima pamatyti ir pro reguliariai kursuojančių autobusų bei traukinių langus.

 

 

Kaljario žemėlapis