Keisčiausi kelionių tikslai

Kitokios kelionėsŽmonės keliauja į užsienį toli gražu ne tik tam, kad padrybsotų saulės  nutviekstame paplūdimyje ar pamatytų senų apgriuvusių bažnyčių. Ir ne tik poilsis, aplinkos pakeitimas yra atostogų esmė. Pasaulis kur kas įvairesnis, keliavimo tikslai – taip. Turbūt visi esame girdėję, apie gerokai labiau nišines keliones sporto tikslais, darbo komandiruotes, sekso turizmą, keliavimą pažiūrėti operų, savaitinius kulinarijos kursus užsienyje ir panašius dalykus. Kuo jie panašūs ir kuo skiriasi ir pabandykime apžvelgti.

Bent skambiausias yra seks turizmas, kurio tikslas – kelionės metu mezgamos sex pazintys ir tokiu būdų leidžiamas atostogų laikas. Jeigu visų pirma tokios kelionės asocijuojasi su Tailandu ar kitomis egzotiškomis šalimis, reikėtų į viską pažvelgti kur kas paprasčiau. Lietuviai sėkmingai tais tikslais leidžia savaitgalius Rygoje ar Varšuvoje, būriai suomių kiekvieną penktadienio vakarą keltais atplaukia į Talino klubus, na o Vokiečiai suka į Slovakiją ar tą pačią Lenkiją. Žinoma, su šiais tikslais galima suderinti ir kur kas egzotiškesnes, šiltesnes šalis, tačiau paprastai tokie turistai į viską žiūri kur kas paprasčiau.

O štai apie tai, jog kai kurie savo išsvajotąją atostogų savaitę renkasi praleisti kokiuose nors kulinarijos kursuose Londone, daug kam gali būti visai negirdėta. Tačiau taip tikrai yra – ir patikėkite, tokios atostogos būna ne ką mažiau turiningos ir įdomios. O per savaitę intensyvių mokymų siauroje srityje netgi galima parsivežti tikrai daug žinių ir įgūdžių. Žinoma, mokymosi atmainų užsienyje būna ir kus labiau primenančių įprastas atostogas – pavyzdžiui savaitė Koso saloje intensyviai lankant kaitavimo pamokas. Tokiu atveju galima ilsėtis ir su visa šeima, smagu bus visiems.

Vis daugiau lietuvių keliauja ir tiesiog darbo reikalais. Susitikimai su partneriais ir investuotojais užsienyje, mokymai, komandiruotės – visa tai tampa vis labiau įprastu reiškiniu ir Lietuvos padangėje. Tiesa, ir tokių kelionių metų ne vieno dėmesį patraukia sex skelbimai ar tiesioginiai pasiūlymai tiesiog gatvėje. Tačiau vis tik tokios kelionės priskirtinos prie darbo kelionių. Lygiai taip pat komandiruotėse juk neišvengiame ir pažintinių ekskursijų, vienos kitos valandos saulėtame pajūryje ir panašių dalykų. Bet tokios kelionės tikrai nevadinsime pažintine. Norint priskirti kelionei kokią nors kategoriją, vis tik reiktų atsižvelgti į pirminį ir pagrindinį jos tikslą.