Kijevas – lankytinos vietos

Kijevas – nuostabiosios Ukrainos sostinė dažnai tituluojama slavų kultūros centru. Tai septintas pagal dydį Europos miestas, kuriame gyvena apie 3 milijonus gyventojų.

Kijevas labai dažnai pavadinamas miestu-muziejumi, kadangi nuostabios architektūros statiniai patraukia dėmesį kiekvieną kiekviename žingsnyje. Fantastiška gamta žavi net ir sostinėje, o žmonės – paslaugūs, draugiški ir priimantys lietuvius į savo kraštą išskėstomis rankomis.

Dažnai sakoma, kad Kijevas gali sukelti priklausomybę, tad atsargiai. Pateikiame sąrašą objektų bei lankytinų vietų, kurias būtina pamatyti apsilankius Kijeve.

Michailovskio auksinių kupolų soboras

Šis pastatas – vienas seniausių vienuolynų Kijeve. Jis buvo pradėtas statyti XII amžiuje ir yra iki šiol išsilaikęs gana neblogai. Vienuolynas statytas arkangelo Mykolo garbei, kuris laikomas Kijevo globėju. Vaikštant apie vienuolyną akį traukia paauksuoti kupolai. Žmonės teigia, kad tai pats pirmas religinis statinys Kijeve, kuris buvo auksuojamas. Vėliau tai tapo tarsi tradicija, būtinybe. Nors tarpukario metais šis nuostabi katedra buvo suniokota, tačiau prieš kelis dešimtmečius ji buvo atkurta laikantis autentiškumo.

Kijevas

Kijevas

Sofijos Soboras

Dar vienas religinis statinys, kuris puikiai reprezentuoja ukrainiečių gyvenimo prioritetus. Sostinėje esantis Šv. Sofijos soboras vadinamas visų stačiatikių lopšiu, svarbiausiu pastatu. Galima drąsiai sakyti, kad tai Kijevo puošmena, kuri kiekvienais metais sulaukia milijonų smalsių akių iš viso pasaulio. Ji buvo pastatyta XI amžiuje. Tiesa, soboras išsiskiria ir tuo, kad vidines jo sienas puošia nuostabūs meno kūriniai. Bene garsiausias jų – Oranto Dievo motinos originalas (mozaika). Sunku aprašyti šio pastato didybę. Jeigu norite pamatyti įspūdingą architektūrinį šedevrą – privalote aplankyti Soborą.

Mikrominiatūrių muziejus

Aplankyti šį pastatą yra būtina, kadangi vieno apsilankymo metu nušausite du zuikius. Pirmiausia pamatysite nuostabų religinį statinį – Kijevo-Pečioros Lavros vienuolyną. Tai vienas iš pačių pirmųjų stačiatikių vienuolynų! Fantastiško grožio pastatas sužavės savo architektūra.  Pastatas buvo pastatytas XI amžiuje ir šiuo metu Unesco saugomi vienuolyno kriptose palaidoti mumifikuoti vienuolių kūnai. Baugu?

Automobilių nuoma Kijeve

Tiesa, aplankyti jį būtina ne tik dėl architektūros, tačiau ir dėl vienuolyno rūsiuose esančio muziejaus. O kas jame? Miniatiūrų muziejus! Tai vieta, kurioje pro padidinamuosius stiklus galite pamatyti mini eksponatus: knygos, šachmatų lentos ir kiti daiktai. Pabuvę šiame muziejuje pasijausite tikri milžinai.

Kijevo aukso vartai

Tai vienas iš garsiausių Kijevo simbolių, kurio neaplankius nesiskaitys, kad buvote Ukrainoje. Vartai-bokštas buvo pastatyti XI amžiuje virš svarbiausios, pagrindinės miesto sienos. Virš minėtų vartų buvo pastatyta ir nedidelė koplyčia, kuri buvo skirta melstis kariams. Iš aprašytų pastatų akivaizdu, kad ukrainiečiai viduramžiais buvo itin religingi.

Kijevas

Kijevas

Chresčatik gatvė

Tai pati pagrindinė Kijevo gatvė, kurią itin pamėgę turistai, norintys įsigyti mielų niekučių ir skaniai pavalgyti. Gatvės ilgis – 1,2 km, tad puikus atstumas maloniam pasivaikščiojimui. Įdomu tai, kad II pasaulinio karo metais ši nuostabi gatvė buvo visiškai nuniokota ir pagrindiniai pastatai atkurti jau sovietų metais. Būtent tokia architektūra ir dominuoja šioje gatvelėje.

Nors Ukraina dažnai įvardijama kaip itin pigi šalis, tačiau ši gatvė išsiskiria savo prabanga ir nemažomis kainomis.

Nepriklausomybės aikštė

Kaip ir daugelis sostinių, taip ir Kijevas turi savo nepriklausomybės aikštę, kuri vietinių yra vadinama Maidan Nezalezhnosti. 2004 metais ši aikštė tapo Ukrainos Oranžinės revoliucijos širdimi. Pačiame aikštės centre galite pamatyti baltą koloną, kuri simbolizuoja laisvę ir šios tautos nepriklausomybę.

Andrejevo cerkvė

Dar vienas religinis pastatas, kuris dažnai lankomas istorijos mylėtojų. Tai XVIII amžiaus statinys, sukurtas architekto Bartolomėjaus Rastrelli. Legenda teigia, kad kalva, ant kurios yra pastatyta ši cerkvė, yra šventa. Kodėl? Tikima, kad kadaise čia kryžių iškėlė pats apaštalas Andrius. Galite tikėti, galite ne, tačiau aplankyti verta vien dėl išskirtinės architektūros.

Kijevo operos ir baleto teatras

Tai dar vienas turistų mėgstamų lankytinų objektų Kijeve, kurį būtinai turite aplankyti viešnagės metu. Jus patrauks ne tik fantastiška architektūra, tačiau ir nuostabus repertuaras. Žinoma, jeigu norite apsilankyti nuostabiuose  pasirodymuose – bilietus rekomenduojame pirkti nuotoliniu būdu dar tuomet, kol esate Lietuvoje.

Andriejaus gatvė

Unikali gatvė, tarsi Paryžiaus Monmartras, tarsi Vilniaus Užupis arba Kopenhagos Kristijanija. Kijeve tai vingiuota, akmenimis grįsta gatvelė, kurioje buriasi menininkai ir siūlo įsigyti jų meno dirbinius. Savu metu čia net ilsėjosi garsusis M. Bulgakovas, tad gatvėje puikiai jausite malonią, gal kiek paslaptingą atmosferą.

Kijevas

Kijevas

Peysazhna Alleia

Tai nuostabus parkas, kurį labai mėgsta tiek turistai, tiek ir vietiniai. Čia atėjus galima pasigrožėti ne tik flora ir fauna, tačiau taip pat ir gražiais žmonėmis, laimingais vaikais, įsigyti rankų darbo papuošalų iš prekybininkų. Parke yra labai daug įdomių vaikiškų pramogų, didelių medinių skulptūrų, kurios lavina tiek vaikų, tiek suaugusių vaizduotę.

Viešbučių Kijeve rezervavimasBooking.com

Karo muziejus

Dar vienas muziejus, kuris domina ne tik karybos mėgėjus, tačiau ir tuos, kurie nori kuo daugiau sužinoti apie Kijevą. Karo muziejuje yra eksponatų iš labai skirtingų istorijos tarpsnių. Kadangi Ukraina ir Lietuva istorijos eigoje gana dažnai kontaktavo – tai dar labiau padidina įdomumą, paskatina plačiau pasidomėti muziejaus eksponatais.

Puzata hata restoranas

Ir pabaigai – maistas. Tai bene labiausiai turistams rekomenduojamas restoranas, kuriame galite paragauti tradicinių ukrainietiškų patiekalų, kurie lietuvio gomuriui dažniausiai labai patinka. Svarbiausia, kad puikūs patiekalai visiškai negąsdina piniginės!

Kijevas – nuostabios gamtos, išskirtinės architektūros ir labai šiltų žmonių miestas. Tai miestas-muziejus, kuris sukelia daug jausmų bei išgyvenimų.

Kijevo žemėlapis

Video apie Kijevą