Kino turizmas: Hario Poterio filmų pasaulis realybėje

Jei nesate matę filmų ar skaitę knygų, vis tiek žinote Harį Poterį. Tai britės rašytojos J. K. Rowling septynių fantastinių romanų herojus, tapęs turbūt geriausiai parduodamų knygų vaikams pagrindiniu veikėju. Pagal romanus statyti filmai užkariavo tūkstančių gerbėjų visame pasaulyje širdis. Dauguma jų mielai aplankytų vietoves, kuriose buvo statomi šie filmai. Deja, per vieną dieną įmanoma aplankyti tik keletą tokių vietovių, nes Haris Poteris filmuotas visoje Jungtinėje Karalystėje. Daugiausiai filmuose matyti Anglijos ir Škotijos vietovės. Taip pat reikėtų atsiminti, jog dauguma vietų sukomponuotos iš kelių pastatų. Pavyzdžiui, Hogvartso mokyklos išorė apdirbta kompiuteriu, o scenos iš mokyklos vidaus filmuotos bent šešiose skirtingose vietose. Vis dėlto, jei esate šio herojaus gerbėjai, siūlome aplankyti žymiausias vietas, kuriose buvo kuriami garsieji filmai.

Kings Cross stotis Londone. Scenos, kuriose Haris Poteris bando pasiekti 9¾ peroną ir įlipti į Hogvartso traukinį, buvo filmuojamos būtent šioje stotyje, tarp ketvirto ir penkto peronų. Stoties eksterjerui buvo naudojama St. Pancras traukinių stotis. Jei pritrūksite magijos, aplankykite ir įėjimą į 9, 10 bei 11 platformas, vakarinėje stoties pusėje. Būtent čia rasite sieną su užrašu „9¾ peronas“ bei iki pusės į sieną įvažiavusį vežimėlį. Šioje vietoje galėsite įsiamžinti bandantys patekti į Hogvartso traukinį.

Haris Poteris realybėje

Londono Zoologijos sodas. Būtent čia Haris Poteris pirmą kartą suprato, jog moka kalbėti su gyvatėmis, filme „Haris Poteris ir išminties akmuo“. Zoologijos sode gyvena daugiau nei 650 įvairių rūšių žinduolių, bestuburių, roplių, varliagyvių ir žuvų. Tai didžiausias sodas Didžiojoje Britanijoje ir vienas populiariausių visame pasaulyje, todėl norintiems viską apžiūrėti teks skirti visą dieną.

Automobilių nuoma Didžiojoje Britanijoje

Gloucester katedra. Nuostabus Glosterio katedros vienuolynas buvo panaudotas kaip Hogvartso mokyklos koridoriai pirmuose dviejuose filmuose, bei scenoje, kai Haris ir Ronis slėpėsi nuo trolio. Ši romaninio ir gotikinio stilių katedra stovi jau daugiau nei 1300 metų. Joje organizuojamos ekskursijos bei įvairūs renginiai, tačiau prieš lankydamiesi pasitikrinkite darbo laiką.

Alnwick pilis Nortumberlendo grafystėje. Ši pilis buvo naudojama daugeliui filmų, taip pat ir Hariui Poteriui. Ji geriau žinoma kaip Hogvartsas, kerėjimo ir burtų mokykla. Ši viduramžių pilis buvo pastatyta 1096 m. ir skirta šiaurės Anglijos gynybai. Šiuo metu pilyje galima pamatyti Hario Poterio veikėjus, pasimokyti skraidyti šluota, pasidaryti burtų lazdelę, šaudyti iš lanko ir užsiimti kitokiomis pramogomis. Šiais metais pilis atvira lankytojams nuo kovo iki spalio mėnesio.

Hario pilis

Black parkas. Parkas puikiai tiko „Uždraustajam miškui“, esančiam Hogvartso pakraštyje, filmuoti. Čia taip pat stovėjo milžino Hagrido medinė trobelė, tačiau po filmavimo buvo nugriauta. Tai didžiausias Didžiosios Britanijos parkas, kuriame galima puikiai praleisti dieną su šeima, pasivaikščioti miške su puodelių kavos ar ledais, pasisėdėti prie ežero. Parkas pritaikytas lankymui pėsčiomis bei dviračiais.

Glenfinnan viadukas. Šis viadukas matomas filme „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“, kai Haris ir Ronis, nespėję į Hogvartso traukinį, skrenda į burtų ir kerėjimų mokyklą su mašina. Iš viršaus atsiveria nuostabus vaizdas, čia matomas garsusis viadukas su 21 arka. Jis įtrauktas į maršrutą traukiniu, kurio metu aplankomos nepaprastai vaizdingos vietovės.

Lacock vienuolynas. Įvairioms scenoms Hogvartso mokykloje buvo naudojamas šio vienuolyno interjeras. Jis pastatytas tryliktame amžiuje vaizdingo viduramžių kaimelio Lacock centre. Vienuolynas išsiskiria tuo, jog čia buvo padarytas pirmosios fotografijos negatyvas, todėl čia pat įrengtas ir fotografijos muziejus, skirtas jos pradininkui F. Talbotui.

Australia House. Gringoto burtininkų bankas, valdomas goblinų, buvo filmuojamas šiame pastate. Marmurinį interjerą galima pamatyti ne visada – tik kartą metuose per atvirų durų dieną.

Hario Durham

Durham katedra. Katedroje buvo filmuojama viena iš Hogvartso mokyklos klasių. Filme matoma, kaip Haris vaikšto vienuolyne su savo pelėda Hedvyga. Taip pat čia buvo filmuotas Makgonagal klasės interjeras. Tai geriausias romaninės architektūros pavyzdys Europoje, pastatytas vienuoliktame amžiuje. Katedroje laikomos tarptautiniu mastu svarbios artefaktų bei knygų kolekcijos. Ją aplankyti galite bet kurią savaitės dieną.

 

Durslių namai. Haris Poteris gyvena giminaičių Durslių namuose, adresu Privet Drive 4, Little Whinging, Surrey. Tai tik eilinis namas, kurį galima rasti Picket Post Close 12, Martins Heron, Nr Bracknell, Berkshire. Deja, namas yra privatus, todėl jį apžiūrėti galėsite tik iš išorės.

Bodlio biblioteka Oksforde. Oksfordo universiteto biblioteka matoma net trijuose Hario Poterio filmuose – tai Hogvartso burtų mokyklos biblioteka. Keturioliktame amžiuje pastatytoje bibliotekoje organizuojamos įvairios ekskursijos individualiems keliautojams ir grupėms.

Millennium tiltas Londone. Jis buvo naudojamas „Haris Poteris ir netikras princas“ filmavime ir, nors buvo sugriautas „mirties valgytojų“, realybėje jis vis dar stovi. Iš tiesų šis pėsčiųjų tiltas per Temzę jungia St. Paul’s katedrą ir Tate modernaus meno galeriją.

Christ Church College bažnyčia Oksforde. Bažnyčią galite pamatyti visose filmo dalyse – tai Didžioji salė. Užėję į vidų greičiausiai nepamatysite nuostabų vaizdą sukuriančių skraidančių žvakių, tačiau ši bažnyčia ir be to yra nepakartojama ir verta aplankymo.

Charing Cross Road Londone. Burtininkų smuklė „Kiaurasis katilas“, skirianti nemagišką ir burtininkų pasaulius iš tiesų yra Muggle gatvėje, Charing Cross kelyje. Ši vieta garsėja naudotų knygų knygynais ir antikvarinėmis parduotuvėmis, kurios suteikia gatvei savotiško žavesio.

Harrow mokykla Londone. Joje filmuotas profesoriaus Flitviko kabinetas „Haris Poteris ir išminties akmuo“. Tai berniukų mokykla, veikianti nuo 1243 metų. Šiuo metu mokykloje galima organizuoti renginius, teikiamos patalpų nuomos paslaugos, organizuojamos ekskursijos.

Glencoe Škotijoje. Ši vietovė puikiai tiko dramatiškiems peizažams aplink Hogvartsą filmuoti. Grubus grožis Škotijos aukštumose matomas pirmose dvejose Hario Poterio dalyse.

Gražioji Hario Glencoe

Dauguma šių objektų yra gausiai lankomi turistų ne vien dėl Hario Poterio filmų. Net jei nesate gerbėjas, rekomenduojame aplankyti Jums labiausiai patikusias vietas. Vis dėlto, jei Jūs ar Jūsų vaikai esate didžiausi šio herojaus fanai ir norite kuo daugiau apie jį sužinoti per vieną dieną – siūlome nukeliauti į Hario Poterio teminį parką.

Hario Poterio teminis parkas. Parkas įsikūręs tik apie 30 kilometrų nuo Londono centro, Warner Bros studijoje. Turas trunka apie 3 valandas, tačiau jei norite, objektams galite skirti ir daugiau laiko. Turo metu turėsite galimybę pamatyti mylimiausias scenas ir eksponatus iš filmų, sužinosite kaip kuriami specialieji efektai bei kitas paslaptis. Parke pamatysite Didžiąją salę, Dumbldoro kabinetą, įvairius eksponatus iš filmo, pavyzdžiui, Hario šluotą Nimbus 2000 bei Hagrido motociklą.

Vienas įspūdingiausių eksponatų – Hogvartso pilies modelis, sumažintas 24 kartus. Burtų ir kerėjimo mokyklos modelis buvo sukurtas pirmajai filmo daliai „Haris Poteris ir išminties akmuo“ ir nuo tada naudojamas kiekvienos dalies filmavimui. Pirmajai modelio versijai pastatyti prireikė 86 menininkų ir darbininkų, o vėliau pilis buvo vis taisoma kitoms septynioms filmo dalims. Pilies modelis yra apie 15 metrų skersmens.

Pasivaikščiojimo Hario Poterio parke metu galėsite pailsėti visą parą dirbančioje studijos kavinėje. Taip pat yra galimybė aplankyti dovanų parduotuvę, kurioje gausu suvenyrų ir specialių prekių, skirtų priminti apie Jūsų dieną Warner Bros. Studio Tour London.

Hario parkas

Atvykimas. Jei planuojate atvykimą lėktuvu į Londoną, iki parko vyksite viešuoju transportu. Artimiausia traukinių stotelė vykimui į parką yra Watford Junction. Iš šios stotelės kas 30 minučių važiuoja autobusai iki pat Studio Tour. Kelionė trunka apie 15 minučių. Planuodami vykimą nepamirškite, jog į parką atvykti rekomenduojama 20 minučių iki Jūsų turo. Jei turite elektorinės rezervacijos patvirtinimą, Jums reikės atsiimti bilietus.

Jei esate Hario Poterio gerbėjas – nelaukite ir skubėkite aplankyti žymiausias vietas, kurias galite pamatyti filmuose.

Viešbučių Didžiojoje Britanijoje rezervavimasBooking.com

Hario Poterio namas žemėlapyje