Kipras – lankytinos vietos

Nuostabusis Kipras! Siauros senamiesčio gatvelės, nuostabūs ir akims mieli architektūriniai pastatai, malonūs žmonės, skanus maistas ir fantastiškas oras. Visa tai pajusite, pamatysite ir pauostysite gražiajame Kipre, kuris dažnai kelia priklausomybę. Sakoma, kad kartą čia apsilankius norisi grįžti vėl ir vėl, tad jeigu turite bilietus rankoje – pateikiame vietų sąrašą, kurias būtina aplankyti.

Laisvės pojūtis Jus užvaldys!

Kipro sala

Kipro pakrantės panorama

Larnaka

Tai vienas seniausių iki šių dienų išlikęs ir apgyvendintas miestas, kuris leis keliauti laiku. Finikiečių įkurtas miestas sužavės savo architektūra bei jaukumu. Įsivaizduokite nedidelį ir labai jaukų miestelį, kuris puikiai pritaikytas turistams, tačiau kvepia paprastumu ir jaukumu. Čia atvykus būtina aplankyti Šv. Lazaro bažnyčią, kuri buvo pastatyta dar IX amžiuje.

Chirokitija

Kipras žavi savo senove ir ši vieta – bene pati žymiausia archeologinė vietovė. Ji įsikūrusi netoli Maroni upės slėnio. Nuostabiausia, kad čia vis dar galima pamatyti Neolito laikotarpio gyvenusių žmonių kasdienybės liekanas, kurios saugomis ir gerbiamos iki šių laikų. Ypač išsiskiria cilindro formos pastatai. Miestelis supamas gynybine siena, kuri padėjo apsiginti nuo priešų.

Automobilio nuoma Kipre

Pafosas

Miestelis, kuris kasmet sulaukia turistų iš viso pasaulio. Vėlgi, nors čia nuostabi gamta, tačiau bene labiausiai traukia istoriniai objektai. Antikos laikais čia itin aktyvus buvo Afroditės kultas, tad galima rasti ir statinių skirtų šiai meilės deivei. XII pr. Kr. čia buvo pastatyta didinga šventykla skirta grožio deivei Afrodite. Miestelyje taip pat galima pamatyti dar IV a. Pr. Kr. pastatytas ir išlikusias kapavietes, kurios buvo išskaptuotos uolose. Turtingiausiųjų kapavietės puoštos freskomis.

Uolos Kipro saloj

Įstabios uolos Kipro saloje

Trodos regiono bažnyčios

Religiniai objektai Kipre yra labai plačiai išpuoselėti iš išlaikyti, tad jų čia tikrai gana daug. Tiesa, tuo pačiu visi labai unikalūs bei išskirtiniai. Didžioji dalis bažnyčių yra įtrauktos į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Puoštos freskomis jos net iki šių dienų atrodo labai įspūdingai ir traukia smalsias turistų akis. Didžioji dalis bažnyčių statybos Bizantijos laikais, tad jau ne vieną šimtmetį džiugina ne tik vietinių, tačiau ir turistų akis.

Kourion

Kourion miestelyje galite rasti romėnų miesto griuvėsius, kurie nukels jus laiku į Antiką. Labiausiai akis traukia nuostabios Antikinės mozaikos, žinoma, pirties kompleksai, teatrui skirtos vietos ir net gyvenamieji pastatai. Tai vieta, kur galima pajusti tobulos civilizacijos pėdsakus.

Nikosija

Nikosija yra Kipro sostinė ir tuo pačiu pats didžiausias miestas. Miestą supa milžiniška gynybinė siena, kurios paskirtis taip pat buvo apsiginti nuo nelaikytų svečių. Akį traukia centre esanti Šv. Sofijos katedra, kuri buvo pastatyta XVI amžiuje. Apskritai, visa architektūra atims Jums žadą ir leis pasijusti tarsi istorijos vadovėlyje.

Paplūdimys Kipre

Akmenukų paplūdimys Kipre

Limasolis

Antrasis pagal dydį miestas Kipre, kur kiekvienais metais vyksta tradicinės vietinių šventės: karnavalai, vyno festivaliai, dramos šventės ir panašiai. Jeigu tik pavyks įsigyti bilietus, kai vyksta festivaliai, būtinai juos aplankykite, kadangi tai puikus pietietiško šėlsmo pavyzdys. Viską vainikuoja nuostabus oras, kuris pasivaikščiojimus po miestą padaro dar nuostabesniais.

Avako tarpeklis

Jeigu esate gamtos mėgėjas, tokiu atveju privalu apsilankyti greta šio tarpeklio. Jeigu norite pasižiūrėti kaip atrodo rojus – tai tinkamiausia vieta. Puikiai tinka žygiams pėsčiomis. O vietų tiek daug ir visos jos yra tokios nuostabios, kad čia bus ką veikti visą dieną. Nuostabios uolos, vanduo ir fantastiškas oras – viskas ko reikia, kad žmogus plačiai nusišypsojęs taip niekada ir nebenustotų tai daryti.

Viešbučių Kipre rezervavimasBooking.com

Famagusta

Galbūt ne visiems priimtina kryptis, kadangi ją dažniausiai renkasi tie, kurie mėgsta istoriją bei apleistas vietoves. Tai miestas, kuriame daugiau nei 30 metų niekas negyvena, tad ši vietovė yra išlaikiusi savo unikalumą ir gamtos grožį. Labiausiai džiugina laukiniai paplūdimiai, kurie driekiasi kiek tik akys mato. Išlikęs ir gana simpatiškas senamiestis.

Kirenija

Dar viena nuostabi vieta, kurią supa fantastiškas gamtos prieglobstis. Miestelis yra įsikūręs kalno papėdėje, tad atrodo labai įspūdingai. Turistai tikina, kad labiausiai akis traukia nuostabus senamiestis ir jame pastatyti nedideli balti namukai, kuriuose gyveno vietiniai. Ant kalno yra ir pilis, kuri buvo statyta siekiant apsiginti nuo arabų.

Kipras turi dar daugiau lankytinų vietų. Daugiausia jų – senoviniai pastatai, kurie Jums leis grįžti į senuosius laikus, kurie daugeliui alsuoja paprastumu. Taip pat verta paminėti, kad gamta nuostabi ir jeigu norite pajusti jos grožį – atvykite čia pavasarį arba rudenį, kai nėra labai karšta ir pasivaikščiojimai yra tikras malonumas.

Video: ką veikti Kipre

Kipro žemėlapis