Koperis – lankytinos vietos

Ten, kur girdisi maloniai nuteikiantis jūros ošimas, o architektūrinis paveldas sukuria žavingą itališką atmosferą randamas ir nuostabus Slovėnijos miestas – Koperis. Iš nedidelės salos, ši unikali gyvenvietė peraugo į pramonės ir turizmo srityse pirmaujantį šalies regioną, kuriame netrūksta lankytinų objektų bei istorinę uostamiesčio praeitį menančių statinių.

O kur dar užburiantis gamtos grožis! Nusprendę čia atvykti vasaros sezono metu, tikrai būsite maloniai nustebinti kažkuo pietų kraštus primenančia atmosfera, idealiai atitinkančia atostogų lūkesčius. Šokame į patogią avalynę, nusistatome šypsenos režimą ir pirmyn ieškoti nuotykių!

Kad suspėtumėte apžiūrėti garsiausius Koperio perliukus,  rekomenduotume dar prieš kelionę kruopsčiai susidėlioti dienotvarkę, kad nė viena minutė nebūtų išvaistyta veltui. O pačioje pradžioje vertėtų nusimatyti popietę ilgaamžiškumu galinčiame pasigirti senamiestyje.

Tvarkingos gatvelės, šimtmečių naštą atlaikę pastatai, tipinės senamiesčiui kavinukės, kuriose gurkšnojant arbatą pro langus galima stebėti praeinančius vietinius, leidžia bent trumpam užsimiršti apie kasdienius rūpesčius pasineriant į naujos kultūros bei paveldo pažinimą.

Po puikiai prasidėjusios dienos negalima sustoti, taigi tęsiant lagamino pildymą įsimintiniausiomis akimirkomis, pasukame link Koperio katedros. Baltais fasadais nusėtoje teritorijoje išvysite ir katedros įžymybę – bokštą stūksantį pačiame centre. Pastarasis čia stovi jau nuo 12 amžiaus, tad pelnytai gali būti priskiriamas prie tikrų relikvijų.

Nors kadaise bokštas smarkiai nukentėjo per jame kilusį gaisrą, dėka kruopščiai atliktos restauracijos, iki pat mūsų dienų turistai ir miesto gyventojai turi galimybę pasigerėti beveik identišku išoriniu fasadu.

Koperis Slovėnijoje

Koperis Slovėnijoje

Titovo aikštėje nepasigesite nei šurmulio, nei juo labiau dailios architektūros. Tai populiarus taškas ne tik turistų grupėms, bet ir vietinių susitikimams paskirti, taigi norintys pasijusti tarsi gyvenę šiame mieste ilgus metus, turėtų atkreipti dėmesį į šią kryptį.

Su karališka dvasia ir prabanga tviskančiu vidaus interjeru jus pasitiks ištaigingieji Praetorian rūmai. Tyrai baltos spalvos, tradicinio stiliaus pastatas, rodos atkeliavęs iš kelių šimtų metų senumo praeities ar kokių fantastinių filmų apie kilmingų šeimų valdymo periodus. Įsiamžinę iš lauko pusės, nesidrovėkite užsukti ir į vidų, kur muostabą sukels šių rūmų erdvumas bei išdabintos erdvės, prie kurių prisideda ir pasakojimai apie pastarojo statinio atsiradimą.

Abejingų nepalieka ir Venecijos rezidencija, išsaugojusi savitą braižą bei galybę atsiminimų, amžiams įstrigusių tarp storų rezidencijos sienų.

Ekskursijai tik įsibėgėjant patraukite link Koperio jūrų uosto. Šis priskiriamas prie stambesnių esančių Slovėnijoje, todėl nenuostabu, kad nuolatinis šurmulys lydi šį uostą visą parą. Tam įtakos turi ir itin palanki trajektorija. Kiekvienas panorėjęs iš arti gali pamatyti kaip organizuojami visi darbai, pasiklausyti pasakojimų iš uosto praeities, pasigerėti ką tik įplaukusiais laivais gabenančiais svarbius krovinius.

Automobilių nuoma Slovėnijoje

Kaip jau minėjome nuo uosto patogu pasiekti ir pačią pakrantę. Jei dienos metu aplinka lyg ir niekuo per daug neišsiskiria, tai sutemus vaizdai tampa bent kelis kartus įspūdingesni. Prie to labiausiai prisideda puikiai išdėstyta apšvietimo sistema, tad romantika dvelkiantis vakaras jums bus garantuotas!

Saulei vis dar ritinėjantis dangumi pagrindine veikla tampa apsipirkinėjimas, nes ko jau ko, bet savo produkcija besididžiuojančių prekeivių pakrantėje ilgai ieškoti nereikia. Lauktuvių dovanoms įsigysite plataus spektro prekių, o iš populiariausių išskirtume čia pat išgaunamą autentišką druską.

Viešbučių rezervavimas Koperyje
Booking.com

Neprasilenkite su Palmių alėja. Pastaroji būtent todėl ir gavo tokį vardą, nes joje yra ne vienos rūšies palmių medžių, prieinamų visiems besilankantiems parke. Ši stotelė, ko gero tobuliausia mieste randama zona, skirta būtent poilsiui. Alėjoje kasdien renkasi jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės, nes nėra nieko geriau nei po sunkios darbo dienos atsikvėpti arčiau gamtos.

Video: ką veikti Koperyje

Koperio žemėlapis