Korkas – lankytinos vietos

Šiame straipsnyje pristatome labiausiai turistų mėgiamas vietas ir pramogas Korke, Airijoje. Tikimės, kad tai ir jums padės sugalvoti kaip paįvairinti savo atostogas.

Pramogos užmiestyje. Tuo pačiu Korko vardu vadinama ir Korko grafystė, todėl reikia nesusipainioti, ar jūsų numatytas aplankyti objektas yra pačiame mieste ar net už 50 kilometrų nuo jo. Visgi nemažai įdomių pramogų ar lankytinų vietų galima rasti ir užmiestyje.

Piečiausias Airijos taškas (Misen Vision) Korko grafystėje – daugiau nei 200 m aukščio skardis virš Atlanto vandenyno. Puiki vieta pasigrožėti tolimais peizažais. Tiesa, skardis yra gana toli nuo pačio miesto (daugiau nei 100 kilometrų), tačiau jei keliausite po pietinę Airiją, nepraleiskite progos čia užsukti.

Korkas lankytinos vietos

Balikotono (Ballycotton) kaimas įsikūręs į rytus nuo Korko, vandenyno pakrantėje. Nors nėra ytin populiarus tarp turistų, tačiau vaizdai nuo stačių ir aukštų skardžių tikrai verti dėmesio. Be to, yra gerokai arčiau (apie 40 kilometrų) Korko nei ankščiau minėtas Misen vision.

Nuostabūs gamtos vaizdai atsiveria kalvotame Dingle pusiasalyje, tačiau jis yra gana toli nuo miesto (apie 150 kilometrų).

Korko apylinkėse palankios sąlygos keliavimui dviračiams – yra daug nedidelių, neintensyvių keliukų, kalvotas rajonas atveria vis naujus vaizdus ir neleidžia nubodžiauti. Tiesa, reikia nepamiršti, jog Airijoje dažnai lyja, taigi turite tam pasiruošti. Dviračių nuomos punktų galite rasti įvairiose Korko vietose.

Automobilių nuoma Korke

Airijoje labai populiarus golfas, vien Korko grafystėje yra virš trisdešimt golfo klubų. Jei dar neteko žaisti golfo, atvykus į Korką turite puikią galimybę tai išbandyti.

Pramogos mieste. Fota teminis parkas – zoologijos sodas. Tačiau tai nėra įprastas zoologijos sodas, daugelis gyvūnų jame vaikšto laisvi didelėje erdvėje, taigi galite apžiūrėti juos iš labai arti. Fota parkas yra vos už 15 kilometrų nuo Korko centro, įsikūręs saloje, ir yra bene populiariausia miesto svečių lankoma vieta.

Korkas lankytinos vietos

Blackrock pilies observatorija. Maždaug 2 valandų trukmės programa orientuota į vaikus, kurie čia ne tik gerai praleidžia laiką, bet ir sužino daug naujų dalykų.

Ieškantiems aktyvesnių pramogų. Kartmania – uždarų patalpų kartingas, kurio trasa sieka 350 metrų.

Turbūt nereikia priminti, jog Korkas iš dalies įsikūręs saloje, visai netoli vandenyno, taigi čia siūloma įvairiausių vandens pramogų: buriavimas, plaukiojimas jachtomis, kruizai, žvejyba, plaukiojimas baidarėmis bei vandens slidėmis ir kitka.

Greyhound stadione tris naktis per savaitę (ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais) galima stebėti šunų lenktynes. Pirmos lenktynės prasideda 20h vakare. Lankytojų patogumui stadione yra restoranas.

Jei norite kelionės Korke prisiminimui turėti ne tik suvenyrų, čia galite apsipirkti. Didžiausi prekybos centrai Korke: Kinsale, Youghal ir Blarney, tačiau visame Korko centre yra daug mažų parduotuvėlių. Apsipirkinėtojų bene populiariausia yra miesto centre esanti gausi parduotuvių, restoranų ir kavinių Patriko gatvė.

Pažintinis turizmas.Besidomintiems istorija bei architektūra, beveik pusantro tūkstančio metų gyvuojantis Korkas tikrai turės ką parodyti. Jei domitės istorija, galite rinktis Korko senamiestyje organizuojamus pėsčiųjų turus su gidu. Tačiau pamatyti senąją architektūrą galite ir patys.

Korko koledžas – XIX amžiaus viduryje statytas gotikinis pastatas, kuris garsėja medinėmis kalifornijos raudonmedžio grindimis.

Korko kalėjimas. Uždarytas beveik prieš šimtą metų, šiais laikais duris atveria kaip muziejus, leidžiantis pamatyti Korko gyvenimą XIX amžiuje.

Finbarres katedra – architektrūros paminklas iš XIX amžiaus, statytas gotikiniu stiliumi. Taip pat verta aplankyti Annes Shandon bažnyčią, kur patys galite paskambinti varpais bei pasigrožėti miesto panorama iš bažnyčios bokšto. Korke verta pamatyti Onos, Kristaus karaliaus, Petro ir Povilo bažnyčias.

Korko opera – pasaulinio lygio operos rūmai, kuriame vyksta įvairūs renginiai.

Korkas lankytinos vietos

Crawford dailės galerija, kur galite pamatyti tiek ir garsių Airijos menininkų, tiek ir vietinių dailininkų darbus. Galerijoje eksponuojama daugiau nei 2000 meno kūrinių iš XIX bei XX amžių.

Lewis Gluckman galerija, esanti Korko koledžo teritorijoje. Tai yra šiuolaikinės architektūros, meno ir technologijų galerija.

Victorian everyman teatras, įsikūręs įspūdinguose Viktorijos laikų rūmuose siūlo ne ką mažiau įdomius spektaklius.

Fitzgeraldo parkas. Viena ramesnių vietų mieste, kur galite pailsėti gamtos prieglobstyje.

Lough parkas. Vos už kilometro nuo miesto centro, kur galite pailsėti apsupti gamtos, pasivaikščioti, pasėdėti ar netgi sužinoti ką nors naujo apie gamtos pasaulį.

Viešbučių Korke rezervavimasBooking.com

Korko žemėlapis