Korkas

Korkas – miestas pietvakarių Airijoje, esantis už 2200 kilometrų nuo Lietuvos. Antras pagal dydį – po Dublino – miestas šalyje, įsikūręs upės Li salpoje, Atlanto pašonėje.

Klimatas. Klimatas jūrinis, todėl nėra didelių temperatūrų skirtumų. Temperatūra vasarą 10-20 laipsnių, žiemą 0-10 laipsnių šilumos. Kritulių iškrenta nemažai, žymiai daugiau nei Lietuvoje. 150 dienų metuose būna lietingos, žiemą gali pasnigti.

Atvykimas. Nuo oro uosto iki miesto dar lieka apie 8 kilometrai. Kelionės autobusu į miestą kainos suaugusiems 3,6 – 4,5 euro, priklausomai nuo aptarnaujančios kompanijos. Bilietus perkant internetu šiek tiek pigiau. Bet juk visada galima ir pasivaikščioti, taip pradedant pažintį su miestu bei šalimi nuo pat atvykimo.

Korkas

Nakvynė. Įvairiuose hosteliuose praleisti naktį kainuoja nuo 14-16 eurų žmogui, viešbučiai paprastai perlipa 20 eurų ribą. Tačiau tikrai yra iš ko pasirinkti.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Korke ir šalia jo siūlo per 50 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Korke rezervavimasBooking.com

Maistas. Pavalgyti kavinėje galima už 8 eurus. Perkant produktus ir maistą ruošiantis patiems pavalgymui turėtų pakakti 3 eurų.

Ką veikti – lankytinos vietos. Pagrindinė miesto gatvė – Paul, noriai lankoma turistų. Joje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių. Besidomintiems architektūra verta pamatyti Finbaro katedrą, Onos bažnyčią, Blerney pilį. Yra kelios meno galerijos (Crawford, Lewis Gluckman), o ir pats miestas, menantis pusantro tūkstančio metų istoriją, yra tarsi architektūros paminklas. Jei į miestą atvykote trumpam, efektyviausia pažintis su jo istorija bei architektūra bus su ekskursiniu atviru autobusu bei gidu (žinoma, angliškai, ne lietuviškai).

Korkas

Pasivaikščioti galima po Lough parką, esantį vos už 1 kilometro nuo miesto centro. Ne ką mažiau gražūs bei puikūs atokvėpiui yra Lough, Fitzgeraldo parkai. Jei norisi daugiau gamtos žalumo, verta pakeliauti po užmiestį. Nuomotu automobiliu, autobusu, traukiniu, o gal net dviračiais – kaip sugalvosit.

Automobilių nuoma Korke

Korkas įsikūręs Li upės žiotyse, visai šalia – Keltų jūra (Atlanto vandenynu vadinti aiškiau turbūt daugeliui). Nenuostabu, kad mieste nemažai gyvenimo „verda“ ant vandens ir vandenyje, čia viliojami ir turistai. Siūlomos išvykos keltais, įvairiomis jachtomis, baidarėmis, kruizai. Galima išmėginti vandens slides, vandens motociklus, pažvejoti arba tiesiog pasideginti paplūdimyje.

Už 15 kilometrų nuo miesto yra Fota teminis parkas, zoologijos sodas. Ir ne šiaip koks, o toks, kur daug gyvūnų vaikšto laisvi dideliam aptvare. Fota parką galima pasiekti autobusu arba traukiniu, tačiau verta į jį atplaukti keltu, pakeliui besidairant po apylinkes. Tai turbūt populiariausia turistų lankoma vieta Korke. Įėjimas į parką kainuoja apie 14 eurų.

Korko žemėlapis