Korsika

Korsika – sala Viduržemio jūroje esanti šiauriau Sardinijos. Keliauninkai dažnai sprendžia klausimą: Korsika ar Sardinija (Prancūzija ar Italija)? Pasižiūrėsime, kaip atrodo Korsikos sala.

Korsika

Pati sala priklauso Prancūzijai, nuo jos nutolusi per 160 km. Kiek mažiau nutolusi nuo Italijos – 82 kilometrus, o nuo Italijai priklausančios Sardinijos ją skiria vos 11 kilometrų pločio Bonifacijaus sąsiauris. Korsika ya ketvirta pagal dydį Viduržemio jūros sala. Jos kranto ilgis siekia 1000 kilometrų, o aukščiausia vieta yra 2706 metrų aukštyje (Monte Činto kalnas). Sala kalnuota, net 20 jos kalnų viršūnių siekia 2 kilometrų aukštį.

Korsikos paplūdimiai verti atvirukų. Smėlėti, saulės nutvieksti paplūdimiai su kur ne kur išsimėčiusiom uolų nuolaužom ir skaidriu žydru vandeniu traukte traukia. Nors daug Korsikos krantų yra uolėti ir statūs, paplūdimių saloje yra pakankamai. Dėl nuostabių paplūdimių Korsika kartais vadinama „grožio sala“. Beje, turistų čia nėra tiek daug kaip getimoje Sardinijoje, tad ir paplūdimiai nėra tokie perkrauti. Prie paplūdimių yra daugiausia atostogautojų mėgstamos veiklos pasiūlymų.

Korsika

Korsikoje tikrai yra ką veikti. Nusprendę praleisti dieną prie jūros, netoliese rasite pasiūlymų panardyti (tiek laisvu stiliumi tiek su kvėpavimo įranga), išbandyti burlenčių sportą ar kaitavimą. Iš įdomesnių pramogų saloje siūloma plaukimas laivu iki Scandola gamtos rezervato, įtraukto į UNESCO paveldą. Ten iš valties galima pasigrožėti 900 metrų aukščio uolėtais skardžiais.

Kita kvapą gniaužianti pramoga yra kanjoningas – leidimasis kriokliais, šokinėjimas nuo uolų į vandenį, kitaip tariant leidimasis kalnų upe be laivo. Iš populiaresnių pramogų siūlomas ir šuolis parašiuti bei ekskursijos po nuostabias Korsikos gamtos vietas. Na o esant prastam orui dauguma turistų renkasi miestų baruose ir kavinėse, tad jei apsiniaukę bet nelyja, geriau rinktis išvyką pėsčiomis po kalnus ar toliau nuo miestų esančias teritorijas.

Automobilių nuoma Korsikoje

Korsikos klimatas. Vidutinė maksimali temperatūra saloje aukščiausia būna liepos – rugpjūčio mėnesiais ir siekia 28 laipsnius. Žiema vidutinė minimali temperatūra nukrenta iki 4 – 5 laipsnių Celsijaus, dažniausiai nepakyla daugiau kaip 13 – 14 laipsnių. Kritulių saloje per metus iškrenta vidutiniškai 800 milimetrų (palyginimui, Vilniuje – 650 mm). Daugiausia kritulių pasiekia žemę spalio – vasario mėnesiais. Na o mažiausiai vasaros sezonu – tik 10 – 20 milimetrų per mėnesį.

Tad jei norite gerai įdegti ir išsimaudyti šaltoje jūroje, į Korsiką kelionę rinkitės vasarą. Tik nepamirškite, kad tuo metu saloje bus gausu turistų. O jei ruošitės keliauti į kalnus – pasiimkite ir megztinį, ten gali būti gerokai vėsiau nei prie jūros.

Korsika

Italai, apsilankę Korsikoje, teigia jog tai yra lyg Sardinija prieš 20 metų. Sardinijoje yra daugiau prabangos, labiau išvystytas turizmas. Na o Korsika labiau „laukinė“ sala. Tad jei renkatės tarp šių salų, apsispręskite, kad jums rūpi labiau – ar salos gamtinė aplinka, ar labiaus turistams pritaikyta sala. Beje, Sardinijoje kalbama itališkai, o Korsikos oficiali kalba – prancūzų, nors korsikiečiai turi ir savo kalbą, labiau primenančią italų nei prancūzų. Galbūt būtent kalba nulems jūsų apsisprendimą, kur keliauti?

Viešbučių Korsikoje rezervavimasBooking.com

Korsikos žemėlapis