Krka nacionalinis parkas

Jeigu norite aplankyti išties nuostabią vietą, kuri labai dažnai pavadinama rojumi žemėje, tokiu atveju Krka nacionalinis parkas yra ta vieta, kurią būtinai turite aplankyti. Šio parko didybė – nuostabi gamta.

Dalmatijos regione yra net septyni nuostabaus grožio kriokliai, kurių visų vandens kritimo aukštis iš viso yra net 240 metrų. Tuo pačiu vandens telkinius supa nuostabi gamta, žali medžiai, augmenija ir dar neįprastesnė gyvūnija, kuri taip pat labai laukia turistų. Verta stebėti kartu su gidais, kurie papasakos šio nacionalinio parko istoriją bei įdomybes, kurias ji turi ir kuriomis džiugina turistus.

Automobilio nuoma Kroatijoje

Pirmiausia, jeigu jau čia esate, tai reikia aplankyti Skradinski Buk krioklius. Daugiau nei 400 metrų atkarpa džiugina tikrai labai įspūdingais kriokliais, kurie žavi savo didingumu. Vanduo krenta iš beveik 40 metrų aukščio. Nors tai nėra aukščiausias arba vienas iš aukščiausių krioklių Europoje, tačiau be abejo vienas gražiausių ir sulaukiančių bene daugiausiai dėmesio. Tiek dėl pačio krioklio, tiek dėl nuostabios gamtos, kuri jį supą.

Žinoma, apsilankyti šiame parke labai rekomenduojama ir todėl, kad čia galima pamatyti daugiau nei 200 rūšių paukščių, daugiau nei 18 rūšių šikšnosparnių. Nuostabu, kad vienoje vietoje yra tokia galimybė įvairialypės gamtos stebuklų. Svarbiausia, kad visi jie yra laisvėje, taigi, natūralioje savo aplinkoje.

Krka nacionalinis parkas

Krka nacionalinis parkas

Krka nacionalinis parkas taip pat stebina ir vandens malūnais, kurie atrodo labai unikaliai ir puikiai dera greta viso parko subtilumo. Anksčiau malinai būdavo naudojami labai įvairiems darbams atlikti: malimui, skalbimui. Šiuo metu jie atlieka labiau butaforinę funkciją, tačiau sulaukia taip pat ypač daug dėmesio. Tuo pačiu parke galima išvysti ir tvirtovių griuvėsių, kurios yra likusios net nuo XIV amžiaus.

Jeigu norite aplankyti parką – tokiu atveju teks susimokėti. Standartinis bilietas kainuoja 110 KUN. Tai yra apie 14 EUR.

Krka nacionalinis parkas turi labai daug lankytinų objektų. Geriausia paprasčiausiai eiti takeliais arba kartu su gidu, kuris paaiškins, papasakos ir padės pamatyti, kodėl šis parkas yra toks nuostabus ir toks mėgstamas. Tuo pačiu mes išskirsime kelis svarbiausius taškus, kuriuos būtina pamatyti, jeigu jau esate šiame parke.

  • Skradin – vienas svarbiausių taškų, kadangi būtent čia rasite Krka nacionalinio parko info centrą. Čia dirbantis personalas atsakys į visus klausimus ir padės susikomplektuoti tokią kelionę, kokia labiausiai atitinka Jūsų poreikius.
  • Manojlovac slap – nuostabus krioklys. Jis stebina savo grožiu ir gamtos apsuptyje atrodo labai įspūdingai. Tiesa, netoli jo taip pat rekomenduojame aplankyti ir archeologinę vietovę.
  • Visovac sala. Šioje saloje yra įsikūręs pranciškonų vienuolynas, kuris laukia visų norinčių atrasti ramybę. Tai tikrai labai unikalus kampelis, kadangi vienuolynas atrodo taip didingai toje mažoje saloje.
  • Roški slap – dar vienas įspūdingas krioklys, nuo kurio vanduo krenta net iš 22 metrų aukščio. Jis sudeda iš labai daug įvairiausio dydžio kaskadų bei terasų.

Pasivaikščiojimas po Krka nacionalinį parką tikrai neprailgs, kadangi čia yra labai daug objektų prie kurių verta sustoti. Visgi, geriausia yra vaikščioti ramiai ir paprasčiausiai per daug intensyviai nesekant konkretaus plano, kadangi šis nuostabaus grožio gamtos kampelis dažniausiai sustabdo laiką.

Jeigu norite sužinoti daugiau apie augmeniją, kuri gyvuoja parke, tokiu atveju keliaukite kartu su gidu arba iš info centro pasiimkite lankstinukus, kuriuose bus surašyti patys pagrindiniai ir svarbiausi faktai.

Viešbučių KRKA rezervavimasBooking.com

 

Krka nacionalinis parkas

Krka nacionalinis parkas žemėlapyje