Kroatija – lankytinos vietos

Nuostabioji Kroatija alsuoja labai maloniomis atostogomis, kurios Jums leis ne tik jaustis puikiai, tačiau taip pat pamiršti visus kasdieninius rūpesčius, kurie liko lietingoje Lietuvoje. Kroatija yra labai įvairi, tad kartais gali būti sunku nuspręsti – ką aplankyti. Šalis tikrai labai kontrastinga, tad jeigu galite – geriausia yra išsinuomoti transporto priemonę ir paprasčiausiai apkeliauti visą regioną. Kuo daugiau pamatysite – tuo tikresnį vaizdą apie Kroatiją pavyks susidaryti. Tikrai ne tik nuostabi gamta traukia turistus. Ši šalis gali Jums parodyti kur kas daugiau.

Splitas

Splitas Kroatijoje

Pateikiame rekomenduotinas lankytinas vietas, kurios bene geriausiai atskleidžia tikrąją Kroatijos dvasią.

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas

Tai bene viena labiausiai lankomų vietų Kroatijoje. Nacionaliniame parke esantys ežerai atrodo labai įspūdingai. Jie tarsi krištoliniai, tad maudymasis juose atneša neišdildomų įspūdžių. Svarbiausia, kad skirtingi ežerai tarpusavyje sujungti nuostabiai atrodančiais kriokliais, kurie puiki vieta ne tik akis džiuginti, tačiau taip pat ir pasimaudyti. Šis parkas yra saugomas UNESCO, tad elkitės atsakingai, nešiukšlinkite. Specialūs takai, sėdėjimui skirtos vietos suteiks dar daugiau malonumo. Nors tikrais grožis labiausiai matomas iš paukščio skrydžio, tačiau garantuojame, kad ši gamta Jums atims žadą.

Automobilio nuoma Kroatijoje

Dubrovnikas

Tai – Kroatijos miestas, kuris vadinamas tikru rojumi. Labiausiai šioje vietoje turistus traukia nuostabaus melsvumo ežeras, kuris, sakoma, gali pagydyti net ir pačias sunkiausias ligas. Juk svarbiausia yra pailsėti. Tada ir gyvenimas bus gražesnis. Labai stebina ir itin masyvios miesto sienos, kurios anksčiau atliko gyvybinę funkciją. Pasiekus sienas atsiveria nuostabi panorama, kuri leidžia stebėti saulėlydį į Adrijos jūrą.

Dubrovnikas Kroatija

Dubrovnikas

Krka nacionalinis parkas

Krka upė – vienas gražiausių vandens telkinių Kroatijoje. O juk ši valstybė tikrai gali pasigirti labai skirtingo tipo ir labai dideliu kiekiu skirtingų telkinių, kurie džiugina savo grožiu ir malonumais juose maudantis. Nacionaliniame parke galite pamatyti septynias upes, kurios susijungia į vieną didingą krioklį. Jo aukštis siekia net 250 metrų, tad atrodo tikrai labai įspūdingai ir didingai. Sakoma, kad šis krioklys yra pats gražiausias ir didingiausias Europoje. Taigi, aplankyti tokią vietą tikrai būtina.

Bračo sala

Adrijos jūroje trečioji pagal dydį sala yra Bračo sala. Ji, kaip ir daugelis kitų Kroatijos salų, labiausiai traukia savo auksiniais paplūdimiais bei kultūriniu paveldu, nuostabiu tradiciniu maistu, kurį siūlys vietiniais. Labiausiai Bračo saloje stebina Auksinio rago iškyšulys. Tai smėlėtas paplūdimio kraštas, kuris yra išsikišęs į jūrą. Keičiantis vėjui ir keičiantis bangoms – tuo pačiu keičiasi ir jo forma.

Splitas

Antras pagal dydį Kroatijos miestas – Splitas. Tai labai modernus ir puikiai išvystytas miestas, kuris savyje puikiai išsaugojo gamtos grožį bei pačios Kroatijos dvasią. Pačiame mieste galim rasti įspūdingo grožio Diokletino rūmus, kurie puikiai iliustruoja romėnų architektūros stilių.

Kroatija jūra

Į Kroatiją traukia ir šiltas jūros vanduo

Opatija

Dar vienas nuostabus Kroatijos kurortas, kuris džiugina ne tik atvykstančius turistus, tačiau ir pačius vietinius, kurie savo gyvenimą vadina amžinomis atostogomis. Opatijos miestelis yra netoli vienuolyno, kurį galima pavadinti kurorto centru. Paprasčiausiai žmonės ilgainiui kūrėsi gyvenimą aplink šį vienuolyną. Regione taip pat galima rasti 12 km ilgio taką pakrante. Sakoma, kad tai viena romantiškiausių vietų.

Viešbučių Kroatijoje rezervavimasBooking.com

Korčula

Adrijos jūra turi labai daug salų ir Korčula yra viena iš jų. Ją labai mėgsta turistai pasiilgę saulėtų paplūdimių. Dar vienas didelis privalumas – fantastiško grožio skardžiai. Jeigu atvyksite liepos mėnesį – tokiu atveju pavyks sudalyvauti šioje saloje rengiamoje šventėje. Taip dar artimiau susipažinsite su vietinių gyvenimo tempu.

Dubrovnikas

Dažnai sakoma, kad tai Adrijos jūros perlas, nors kaip matėte iš mūsų ankstesnių lankytinų vietų aprašymų – Adrijos jūra gali pasigirti ne vienu perlu. Dubrovnik yra bene labiausiai aktyviausiai turistų lankoma sala. Galbūt todėl, kad čia turizmo sektorius yra itin aukšto lygmens ir itin plačiai išvystytas. Džiugina ne tik nuostabi pakrantė, tačiau ir istoriniai pastatai, nuostabi architektūra, pilys, bažnyčios ir skanus maistas, kurį vietiniai gamina su dideliu malonumu.

Zadaras

Tai daugiau nei 3000-čius metų skaičiuojantis miestas. Vėlgi, nuostabios pakrantės puikiai tinka tiems, kurie paprasčiausiai nori ilsėtis ir alsuoti nuostabiausios gamtos dvelksmu. Sakoma, kad Zadar yra puiki vieta pabėgti nuo žmonių, kadangi galima rasti puikių laukinių paplūdimių, kurie Jums leis atsikvėpti nuo socializacijos.

Kroatija yra nuostabi šalis. Visa valstybė yra tarsi vienas didelis muziejus po atviru stogu, kuris puikiais savyje talpina gamtą, istoriją, žmones…

Video: ką veikti Kroatijoje

Kroatijos žemėlapis