Kroatijos miestai

Kroatiją kaip kelionės tikslą renkasi ne vienas poilsiautojas. Vieni pasiekia Kroatiją automobiliu, kiti lėktuvu, treti nuomojasi namelį ant ratų. Bet kelionės pačioje Kroatijoje bene patogiausios yra automobiliu. Savu ar nuomotu – kaip kam patogiau. Nebent jūs ruošiatės atostogas praleisti paplūdimyje, tuomet užteks trumpų ekskursijų autobusu. Nesvarbu, kokį transportą pasirinksite, mes jums pasiūlyme aplankyti kelias vertas pamatyti vietas šalyje.

Kroatija

Dubrovnikas. Tai miestas šalies pietuose, prie Adrijos jūros. Kai kurie šaltiniai teigia, jog tai trečia romantiškiausia vieta pasaulyje, lenkianti net Paryžių ar Veneciją. Iš vienos pusės miestą supa Dinarų Alpės, iš kitos – melsvai žalsva Adrijos jūra. Per karus ir žemės drebėjimus miestas buvo suniokotas, bet šiandien jis atstatytas ir karo padarinių beveik nelikę.

1994 metais Dubrovniko senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, taigi senamiestis ir yra verta aplankyti miesto dalis. Įdomiausia pramoga mieste yra pasivaikščiojimas 25 metrų aukščio gynybinėmis sienomis, juosiančiomis senamiestį. Be to, čia yra išlikusių senų pastatų, bažnyčių ir vienuolynų. Mieste rasite bent 10 įvairių muziejų.

Automobilių nuoma Kroatijoje

Zagrebas. Šalies sostinė, esanti šiaurės vakarų Kroatijoje, prie Sava upės, šalia Medvednicos kalnų. Miestas turtingas savo istorija, kuri siekia senovės romėnų laikus.Pagrindiniai turistų tikslai Zagrebe yra Aukštutinis miestas (Gornjigrad) ir Žemutinis miestas (Donjigrad). Aukštutinė miesto dalis išlikusi nuo viduramžių laikų. Miesto gatvės čia grįstos akmenimis, o namų stogai dengti raudonomis čerpėmis. Taip pat šioje miesto dalyje yra Katedra, įsikūręs šalies parlamentas. Čia rasite kelias senas bažnyčias ir nemažai muziejų. Vienas įdomiausių tai Miesto muziejus, kuriame susipažinsite su Zagrebo istorija vartydami dokumentus, žiūrėdami senus žemėlapius ar archeologinius radinius.

Kroatija

Na o žemutinėje miesto dalyje rasite archeologijos muziejų, kuriame susipažinsite su egiptiečių, senovės graikų ir romėnų istorija, taip pat pamatysite įspūdingą monetų kolekciją. Be šio, mieste yra ir Miranos meno muziejus, rankdarbių muziejus, modernaus meno muziejus. Dar vienas lankytinas objektas žemutinėje miesto dalyje yra botanikos sodas.

Splitas. Split miestas yra rytiniame Adrijos jūros krante, Dalmatijoje. Tai antras pagal dydis miestas Kroatijoje, iš kurio patogu aplankyti daugybę Adrijos salų. Svarbiausias lankytinas objektas čia yra Diokletiano rūmai, taip pat įtraukti į UNESCO. Rūmai pastatyti romėnų imperatoriaus Diokletiano 3-4 amžiuje po Kristaus. Čia galima tiesiog pasivaikščioti aplink ir pasigrožėti senovine architektūra arba šiek tiek sumokėti ir aplankyti atkastą rūmų rūsį. Mieste taip pat rasite ir kelias bažnyčias (kai kurios jų perdarytos iš senovės romėnų šventyklų), pamatysite du originalius Egipto sfinksus, galėsite aplankyti dar vieną archeologijos muziejų ar pasigrožėti žymaus kroatų skulptoriaus Meštrovičdarbais.

Rovinj. Rovinj miestas įsikūręs Istriano pusiasalyje, šiaurinėje Arijos jūros dalyje. Miestas turistus traukia daugiausia dėl savo senamiesčio. Akmenimis grįstos gatvelės, laiptai, arkos ir kita architektūra yra tai, dėl ko verta pasivaikščioti po miesto senamiestį. Taip pat čia yra net septyni viduramžių laikų miesto vartai, trys iš jų išsaugoti iki šių dienų, 12 amžiaus laikų miesto laikrodis. Beje, iš Rovinj uosto per dvi valandas galima patekti į pačią Veneciją. Be kultūrinio paveldo verta pamatyti ir miestą supančią nuostabią gamta, vertą atskiro pasivaikščiojimo. Bevaikščiojant atsiveria ypatingo grožio Adrijos peizažai, o pavargę galėsite prigulti smėlėtame paplūdimyje.

Zadaras. 3 tūkstančių metų senumo miestas įsikūręs šiauriniame Dalmatijos krante. Kaip ir kiekviename anksčiau minėtame mieste, Zadare yra senamiestis, kuriame vėlgi verta pasivaikščioti. Jame pamatysite romėnų laikų pastatų griuvėsius, viduramžių architektūrą, daugybę senų bažnyčių ir muziejų. Vieni svarbiausių objektų čia yra romėnų forumas, apskrita švento Donato bažnyčia, 12 amžiaus Anastasijos katedra, dar vienas archeologijos muziejus ir Zadaro universitetas – vienas seniausių visoje Europoje.

Kroatijos miestai

Kaip matote, Kroatijoje yra galybė senovinių vietų tikrai įdomių net nesidomintiems istorija. Miestuose lengvai galima suderinti pasivaikščiojimus po istorines vietas su ramiu poilsiu paplūdimyje ar viešbutyje. Visur yra nemažai restoranų, kavinių, siūlomos įvairios vandens pramogos. Tad Kroatija – puiki vieta atostogauti tiek poilsio mėgėjams, tiek norintiems susipažinti su šalies kultūra.

Viešbučių Kroatijoje rezervavimasBooking.com

Kroatijos žemėlapis