Kutaisis – lankytinos vietos

Kutaisis yra antras didžiausias Gruzijos miestas. Nuo Tbilisio nutolęs per 220 km į Vakarus. Į Kutaisį iš Vilniaus nebrangiai skraidina Wizzair oro linijos. Kadangi patekti į jį gana paprasta, tad papasakosime ir ką veikti šiame mieste.

Gruzija

Bagrati katedra.Kartais dar vadinama tiesiog Kutaisio katedra. Statyta 11 amžiuje, paskutinį kartą perstatyta 2012 metais, nes per visą savo gyvavimo istoriją gerokai nukentėjo. Pastatyta ant kalvos, ant kurios galima užkopti laipteliais.

Gelati vienuolynas. Pastatytas 12 – ojo amžiaus pradžioje. 13 – 14 amžiuje vienuolynas buvo išplėstas. Deja, per gausius karinius konfliktas buvo gerokai apgadintas. Pastate veikė akademija, kurioje dirbo garsūs mokslininkai. Gelati veinuolynas garsėja savo mozaikomis, freskomis, metalo dirbinių gausa. Kartu su Bagrati katedra yra įtrauktas į UNESCO paveldą.

Motsameta vienuolynas. Šis vienuolynas mažesnis ir ramesnis nei Gelati. Bet, kadangi pastatytas ant skardžio, atrodo išties įspūdingiau. Pastatytas 11 amžiuje, ant 8 – to amžiaus bažnyčios pamatų. Vienuolyną supa įvairi flora, o skardžio apačioje teka Tskhaltsitela (raudono vandens) upė.

Karaliaus Davido skulptūra. David Aghmashenebeli statula Kutaisyje buvo pastatyta 1995 metais, prieš kelis metus pervežta į Vagzali aikštę. Valdęs Gruziją 11 – 12 amžiuose, laikomas geriausiu ir sėkmingiausiu Gruzijos valdovu.

Kutaisis

Miesto aikštė. Pagrindinė miesto aikštė yra centriniame miesto parke. Aikštės pasididžiavimas – fontanas. Pastatytas 2011 metais ir turi 30 auksu dengtų skulptūrėlių. Visos skulptūros – archeologinių radinių Kolkhida rajone tikslios kopijos.

Gora parkas.Pastatytas ant kalvos, nuo kurios atsiveria miesto vaizdas. Į parką galima atvažiuoti automobiliu arba pakilti funikulieriumi. Parke gausu pramogų vaikams, taip pat yra apžvalgos ratas – puiki vieta pamatyti Kutaisį iš viršaus. Be to, visus metus čia veikia mugė.

Prometėjaus ola. Visai neseniai atrastas gamtinės kilmės ola. Joje gausu stalaktitų, stalagmitų, suakmenėjusių krioklių, požeminių upių ir ežerų. Urvuose siūlomas daugiau kaip kilometro ilgio pėsčiųjų maršrutas arba pasiplaukiojimas požemine upe. Viduje išties vėsu, vasarą – tik 14 laipsnių. Urvuose yra net 16 salių, vienoje išgirsite klasikinę muziką, kitame pamatysite olą, apšviestą spalvą keičiančiomis lempomis. Urvai yra kiek toliau nuo Kutaisio, bet joje apsilankytini išties verta.

Automobilių nuoma Gruzijoje

Baltasis tiltas. Gruzijoje pasakojama sena pasaka, kaip vaikas pavogė dviejų vyrų kepures ir įšoko į upę. Ant tilto yra šią istoriją primenanti skulptūra. Tai vienas mėgstamiausių lankytinų objektų Kutaisyje.

Kutaisis

Istorijos muziejus.Muziejuje sukaupta įspūdinga kolekcija iš vakarų Gruzijos. Muziejaus pažiba – Lobių salė. Joje gausu ikonų, kryžių, pagamintų iš prabangių metalų. Kitose salėse galima pamatyti 9 tūkstančių metų senumo eksponatų, viduramžių ginklų, senų rankraščių ir net pirmąjį telefoną, naudotą Kutaisyje.

Viešbučių Gruzijoje rezervavimasBooking.com

Kutaisio žemėlapis