Larnaka ir jos lankytinos vietos

Larnaka yra vis dažniau atostogoms pasirenkamas Kipro salos miestas. Čia yra tarptautinis oro uostas, priimantis ir pigių skrydžių bendrovės reisus tiesiai iš Lietuvos.

Tad nors Kipre galima rasti ir ne vieną puikų kurortą, pradedant Pafosu, baigiant visai mažai kaimeliais, daugelis nekelia sau problemų ir lieka ilsėtis tiesiog Larnakoje, netoli oro uosto į kurį atskrido.

Larnaka – vienas iš kelių didžiausių Kipro miestų, esantis rytinėje Kipro valstybės dalyje (kaip žinia, šiaurinė salos dalis priklauso Turkijai), ant Viduržemio jūros kranto. Pats oro uostas yra kiek piečiau nuo miesto

Mieste, kuriame gyvena kelios dešimtys tūkstančių gyventojų, dauguma vienaip ar kitaip yra susiję su turizmo sektoriumi – tai svarbus Kipro kurortas, priimantis išties daug turistų. Verta pažymėti, kad poilsiauti Kipre, tiek ir skrydžių, tiek ir viešbučių prasme – tikrai pigu. Ypač – žiemos sezonu, kuomet turistų gerokai apmažėja.

Larnakos žemėlapis

Jei jau apsistojote viename iš daugelio Larnakos viešbučių, verta pasižvalgyti po patį miestą ir apylinkes.

Be abejo, nei vienas turistas nepabuvoję Larnakoje bent nepasižvalgęs į pačią populiariausią lankytiną vietą – Larnakos pilį. Ji yra paplūdimyje, maždaug ties miesto centrine dalimi. Kelis šimtus metų skaičiuojanti pilis seniau tarnavo ir kaip gynybinė tvirtovė, ir kaip kalėjimas, o dabar labiausiai ji domina tiesiog turistus.

Vakarus turistai dažniausiai leidžia vaikštinėdami ilga paplūdimio promenada, dar vadinama Palmių alėja. Čia galima ir užsukti į vieną iš daugelio kavinių bei restoranų, arba tiesiog apsigyventi šalia esančiame viešbutyje.

Tarp miesto ir oro uosto tyvuliuoja Larnakos druskos ežeras – kadaise nuo jūros atskirtas vandens telkinys, gausūs druskų. Karštomis vasaromis vanduo išgaruoja, ežere belieka druskų klodai. Na o žiemos metu čia telkiasi didžiuliai paukščių būriai, iš kurių atvykstančius pasidairyti turistus labiausiai žavi flamingai.

Larnakos mečetė

Netoli ežero stovi ir musulmonų mečetė, čia pastatyta prieš beveik tris šimtus metus. Ji žinoma Hala Sultan Tekke vardu ir yra pietinėje ežero pakrantėje, dar arčiau oro uosto. Na o šis statinys tikrai vertas dėmesio. Mieste taip pat yra ir kita garsi mečetė – Djami Keber, arba Didžioji.

Be abejo, gyvenant Larnakoje neišvengiamai teks pasivaikščioti ir po senamiestį, o greičiausiai ir ne vieną kartą. Be siaurų gatvelių ir daugumos įdomių ir senų pastatų čia yra ir kelios įžymybės. Tai ir Švento Lazaro bažnyčia, menanti Bizantijos laikus, kurį laiką buvusi paversta mečete, gyventojų pasiaukojimo apsaugota nuo sunaikinimo, bokštą prisilipdžiusi vos prieš porą šimtų metų, o dabar priimanti visus norinčius pasidairyti tiesiog nemokamai.

Mėgstantiems istorija ir norintiems giliau susipažinti su Kipro praeitimi, verta užsukti į Pierides muziejų, esanti miesto centre, netoli paplūdimio ir garsiosios Larnakos pilies. Privačia iniciatyva paremtas muziejus turi gausybę eksponatų iš įvairiausių Kipro gyvavimo laikotarpių per kelis tūkstančius metų.

Automobilių nuoma Kipre ir Larnakoje

Norintiems daugiau, visada verta išsinuomoti automobilį ir pakeliauti ne tik po Larnakos apylinkes, bet ir po visą salą. Pradžiai jus turėtų sudominti neolito laikotarpio gyvenvietės liekanos – Chirokitijos archeologinė vietovė, esanti už kelių dešimčių kilometrų nuo Larnakos į pietvakarius, važiuojant pagrindiniu keliu.

Vaikų džiaugsmui nepatingėkite nuvykti į Kupranugarių parką, kur galima ne tik pajodinėti šiais gyvūnais ar pamaitinti juos, bet ir pamatyti daugiau įvairių gyvūnų nedideliame zoologijos sode. Jis yra į pietvakariu nuo miesto, visai netoli jūros.

Larnaka

Larnakos vienuolynas

Į vakaru nuo Larnakos, vėl gi pradžiai važiuojant Chirokitijos kryptimi ir vėliau kiek pasukus dešiniau, yra vienas seniausių vienuolynų pasaulyje – Stavrovouni. Ant įspūdingo kalno įkurtas vienuolynas tikrai verta dėmesio, bent jau žvilgtelėti į jį iš apačios. Juolab, kad jame svečiuotis leidžiama tik vyrams – o tradicijas reikia gerbti.

Viešbučių Larnakoje rezervavimas

Ieškote viešbučio Larnakoje? Peržvelkite mūsų pasiūlymus ir išsirinkite jums labiausiai patinkantį. Rezervuokite viešbutį čia ir dabar!Booking.com