Latvija – lankytinos vietos

Dažnas iš mūsų žvalgydamasis krypties atostogoms ar šiaip negalintis gyventi be kelionių, pirmiausiai pagalvoja apie egzotikos kupinus, tolimiausius pasaulio kampelius. Tačiau ar kada nors susimąstėte kiek daug neatrastų lobių gali laukti visai čia pat?

Išpuoselėti kurortai, platūs paplūdimiai, senovinės pilys, prabangūs dvarai bei rūmai, išraiškingi senamiesčiai, unikali gamta, pramogų vietos subalansuotos visai šeimai ir vietinių svetingumas – tai privalumai šalies, kurią drąsiai galėtumėte vadinti antrąją gimtine, mat būtent toks jausmas užplūsta visos ekskursijos metu.

Ryga

Latvijos sostinė – Ryga

Latvijoje tikrai yra ką pamatyti, patirti, tad jei iki šiol manėte, kad viskas tapatu mūsų kraštui, siūlome sugriauti šį mitą įsitikinant tuo asmeniškai. Štai kelios rekomendacijos nuvesiančios link pačių populiariausių taškų šioje kaimyninėje valstybėje.

Automobilio nuoma Latvijoje

Iš visų Latvijos miestų be jokios abejonės labiausiai išsiskiria sostinė Ryga. Tai išties įdomi ir patraukli turistams vieta, žavinti savo autentišku senamiesčiu, gigantiškomis bažnyčiomis, didinga istorine praeitimi dvelkiančiais pastatais. Jei jau viešite Rygoje, būtinai apsilankykite ir garsiausiuose  muziejuose, kaip pavyzdžiui viename naujausių bei sensacingiausių KGB muziejuje.

Užsukite į Jūrmalą. Pastaroji ypač daug lankytojų sulaukia vasara, kai lauko temperatūra jau vylioja pagulinėti kokiame nors paplūdimyje ar pasipliuškenti vėsinančioje jūroje. Būtent ši vieta itin popiuliari dėl ganėtinai ilgo pajūrio ruožo, kuriame atokiau nuo kitų sau vietelę atrasti gali bene kiekvienas. Be visa ko, karališkam poilsiui pasirinkti galite  aukščiausios klasės SPA centrus, kur įgausite tarsi naują kūną, o aktyviau laiką praleisite bevaikštinėdami gatvelėmis puoštomis unikaliomis medinėmis vilomis.

Olos Latvijoje

Urvai Latvijoje

Jei esatę nusiteikę tikram pramogų sūkuriui, rinkitės Venstspilį. Vandens parkai, viduramžius menanti pilis, liaudies buities muziejus ir galybė kitų atrakcijų tiek mažam tiek ir dideliam.

Niekuo nenusileidžia ir kitas – Liepojos miestas. Čia daugiausiai dėmesio sulaukia įspūdigas buvęs Karuostos kalėjimo pastatas , kuriame dažnai rengiami įvairūs pramoginiai televizijų šou. Vasara Liepojoje smagu įsilieti į šurmuliuojančią minią jūros šventėje bei pasiklausyti gyvai atliekamos muzikos garbės alėjoje.

Neprasilenkite su išskirtiniu regionu – Sigulda. Jei dievinate žiemos sportą, tuomet Siguldoje būsite daugiau nei pamaloninti kalnų, bobslėjaus trąsomis ar kitomis ekstremaliomis šakomis. Ramiau nusiteikusiems tiks ekskursija po pilių kompleksą, o mėgstantiems siurprizus vertėtų išbandyti vėjo tunelį.

Viešnagės Latvijoje metu privalote nuvykti į Turaidos pilį, mat ši ne tik tituluojama viena gražiausių, bet ir ko gero seniausia iš visų šalyje stūksančių pilių. Romantika dvelkianti atmosfera dažnai paskatina šį tašką pasirinkti kaip foną vestuvių fotosesijoms ar mažų mažiausiai piršlyboms.

Tikras elegancijos ir prašmatnumo įsikūnijimas – Rundalės rūmai. Kruopsčiai suplanuotas kiekvienas statinio centimetras, prabangus dizainas nepalieka abejingų. Viduje esama net 130 kambarių bei pribloškiančių menių. Taip pat galima pavaikštinėti po išpuoselėta sodą supantį visą rūmų teritoriją.

Pilis Latvijoje

Siguldos pilis

Daug įdomybių išvysite Turaidos muziejuje – rezervate. Milžiniškuose plotuose sutelpa nemenka architektūrinė paletė, pradedant pilimis ir baigiant archeologiniais radiniais ar istorinės reikšmės objektais liudijančiais apie spalvingą krašto praeitį.

Viešbučių Latvijoje rezervavimasBooking.com

Jaukus miestelis Kuldiga tikra kultūrinių renginių meka. Čia vyksta originaliausios šventės, parodos, koncertai, kurių neatrastumėte niekur kitur pasaulyje. Ramybė, tvarkingos gatvės nuteikia ypač maloniai bei nuostabiai tinka norint pabūti dviese su mylimu žmogumi.

Nepakartojamas gamtos žavesys jus pakerės Gaujos nacionaliniame parke. Vaizdingos lygumos, miškai, kalvos, olos, čiurlenantys šaltinėliai, paukščiai privers pergalvoti kiek daug nepastebime per kasdienę rutiną.

Iš specialiai įrengto keltuvo ypač patogu pasidairyti po rezervato teritoriją, kuri esant 40 metrų aukštyje atrodys dar didingiau.

Ganėtinai senas, tačiau savo šarmo neprarandantis Cėsio miestas, bene pirmasis įkurtas Latvijoje. Iki šiandien čia stovi dar tryliktame amžiuje iškilusi pilis, kadaise buvusi Livonijos ordino štabu. Be to, išlikę ir kitų reikšmingų statinių, tad nepatingėkite pasidairyti po apylinkes, turtingas architektūriniais perliukais.

Video: ką veikti Latvijoje

Latvijos žemėlapis