Lichtenšteinas – lankytinos vietos

Lichtenšteinas priskiriamas prie nykštukinių pasaulio valstybių, bet tuo pačiu ir vienų turtingiausių, nors atrodytų, turėtų būti atvirkščiai.

Didelės teritorijos neužimantis, tačiau galintis pasigirti kompaktiškumu bei palyginti nemenkais kontrastais. Vienur plyti neaprėpiamos lygumos, o visai čia pat, žiūrėk išsirikiavę žiemos sporto mylėtojai, besiruošiantys užkariauti sniegingas viršukalnes. Dėl tokių staigių pokyčių, pakeisti aprangą gali tekti net kelis kartus dienoje!

Pagrindiniai lankytini taškai susitelkę būtent sostinėje, tad Lichtenšteino pažinimui pakaks skirti kelias dienas, po kurių( arba prieš tai) labai patogu pasisvečiuoti ir kaimyninėje Šveicarijoje ar Austrijoje. Susidėliojus konkretų norimų pamatyti vietų sąrašą, daug produktyviau išnaudosite turimą kelionės laiką, taigi atsižvelkite į mūsų rekomendacijas.

Kaip ir įprasta tokioms miniatiūrinėms šalims, ryškiausios “brangenybės“ susitelkusios būtent sostinėje. Dėl minimalaus žmonių kiekio, Lichtenšteino širdis – Vadukas, rodos tarsi ištuštėjęs prieš kokią ypatingą šventę, bet mėgstantiems turėti daugiau privatumo, tai itin tinkama stotelė.

Automobilių nuoma Lichtenšteine

Ilgą, bet produktyvią dieną Vaduke pradėkite nuo Miesto rotušės. Pats pastato išorinis fasadas kiek nukelia į viduramžius, o įdomiausia stiliaus detalė čia gigantiškas miesto herbas, tarsi leidžiantis suprasti, kad tai nėra tik paprastas objektas, o vieta, kurioje priimami patys svarbiausi sprendimai, turintys įtakos visai valstybei.

Būtinai pasidairykite ir po vidų, mat vienoje iš populiariausių lankytojų tarpe – posėdžių salėje, įamžinti visi, kadaise Lichtenšteinui vadovavę asmenys, kurių paveikslai tiesiog neleis atitraukti akių bent keliolika minučių. Dar ir šiandien rotušėje organizuojami didžiausi renginiai, nes teritorija išties labai patogiame taške.

Pilis Lichtenšteine

Pilis Lichtenšteine

Į privalomų aplankyti Lichtenšteine vietų topą privalome įtraukti  sostinės simboliu tapusią Vaduko pilį. Ne vieną šimtmetį skaičiuojantis statinys, lyderio pozicijos neužleidžia iki pat mūsų dienų. Nenuostabu, juk pabūvoti rūmuose, kuriuose apsistojęs pats kunigaikštis, garbės reikalas kiekvienam vietiniam kraštiečiui. Tiesa, turistams iššūkiu gali tapti ilgas laiptų kelias, bet patikėkite, galutinis rezultatas to tikrai vertas!

Galiausiai pasiekę kalno viršūnę užeikite į Šv. Anos bažnyčią, besididžiuojančią ypatingu gotikiniu altoriumi, pasigrožėkite neprilygstama kalnų panorama, o pasisekus sudalyvaukite vasaros gale vykstančioje šventėje.

Tikras architektūrinis perliukas – 1874 metais iškilusi miesto katedra, savo išskirtiniu dizainu nepaliekanti nė vieno abejingo. Beje, čia palaidotas ir princas Juozapas.

Pagyventi vietinių ritmu galėsite Stadtle gatvėje. Pastarojoje vyrauja tvarka ir grožis, nestinga bendrą atmosferą pagyvinančių skulptūrų, fontanų. Paskanauti gardžiausių patiekalų kviečia vienas už kitą margesni restoranai, kavinės. Apsipirkite jaukiose parduotuvėse, užeikite į pašto ženklų kolekcionierių meką – Pašto muziejų, Anglijos namus, suteiksiančius galimybę žvilgtelėti į meno dirbinių parodą ar žavingus Miesto susirinkimo rūmus.

Viešbučių rezervavimas Lichtenšteine
Booking.com

Norintiems iš arčiau susipažinti su Lichtenšteino praeitimi, pamatyti kaip žymiausios vietos atrodė senovėje, siūlome pasižymėti Nacionalinį muziejų. Jame netrūksta pačių įvairiausių gėrybių, pradedant ginklų ekspozicija, baldais, keramikos dirbiniais ir baigiant svarbiais dokumentais ar net neįkainojamais archeologiniais radiniais. Tarp kitko, nenustebkite išvydę vieną kitą šiuolaikinį paveikslą, kas sudaro išties spalvingą kontrastą.

 

Atsisveikinant su sostine paskutines valandas praleiskite gamtos apsuptyje. Leiskitės į smagų turistinį žygį po Drei Schwestern kalnus.

Iš kitų Lichtenšteine vertų aplankyti statinių išskirtume Gutenbergo pilį (ko gero, vienas įsimintiniausių šedevrų šiame krašte, apie kurį norėsite pasakoti visiems namiškiams) bei Obere Burg pilį (kurios egzistavimą liudija tik didingai stūksantys griuvėsiai).

Schalun pilis kadaise irgi spinduliavo karališka prabanga, o dabar smalsuoliams pavyktų pamatyti išlikusius pilies fragmentus, tačiau turint omenyje, koks nuostabus kraštovaizdis supą šią istorinę relikviją – prasilenkti nevalia!

Dar vienas atradimas neabejingiems menui – Kunstmuseum. Šioje erdvėje surinkta vertinga naujųjų kūrėjų darbų kolekcija, kurią papildo patys įmantriausi paveikslai ir inovatoriškos kompozicijos.

Video: ką veikti Lichtenšteine

Lichtenšteino žemėlapis