Lidsas – lankytinos vietos

Lidsas – vienas didesnių Anglijos miestų, kuriame pasigesti staigmenų ir veiklos tiesiog neįmanoma. Čia ypač daug jaunimo, nes veikia ne vienas universitetas, todėl pramogų spektras taip pat pritaikytas atsižvelgiant į studentų poreikius. Bet net jei studijų laikai jau senokai nugulę prisiminimuose, Lidse tikrai atrasite patrauklių pasiūlymų prasmingam laisvalaikio praleidimui.

Lidso pilis

Lidso pilis

Tarp žymesnių lankytinų vietų gan nemažai architektūrinio paveldo perliukų, kuriems atsispirti negali istoriniais įvykiais bei skirtingomis pasaulio kultūromis besidomintis turistas. Naktinis gyvenimas irgi pakankamai aktyvus, tad mėgstantiems kiek ilgėliau užsibūti klubuose ir vėl pasisekė. Jei eismo spūstis jūsų per daug nebaugina, kaip alternatyvą taksi ar autobusams galite rinktis automobilio nuomą. Pliusą savo išvykai užsidėsite ir iš anksto Lidse užsirezervavę viešbutį.

Gan nemažą dalį visų populiariausių miesto objektų atrasite užsukę į Tūkstantmečio aikštę. Savo išskirtine elegancija pagarsėjusi teritorija nukels į senovės Angliją, kurios ryškiausias bruožas- unikalus, abejingų nepaliekantis statinių stilius, iš kurio elementų gan lengva atspėti, kad kalbama būtent apie Jungtinę Karalystę. Kas be ko, nepavyktų nepastebėti gražiosios Lidso katedros. Šviesų, marmurinį fasadą puikiai papildo paauksuotų pelėdų figūros bei laikrodžių motyvai, o įėjimą į katedros vidų pažymi romėninio tipo kolonos.

Automobilio nuoma Lidse

Vertėtų iš arčiau apžiūrėti ir moderniają Carriageworks teatrą, o kiek tolėliau yra kitas originalus šedevras- Lidso muziejus, kurio dizainas primena regbio kamuolį. Muziejaus viduje veikia ekspozicija, pristatanti reikšmingiausius Lidso įvykius, įtakojusius miesto plėtrą ir suformavusius dabartinį jo veidą.

Lidsas

Lidso gatvės

Be visa ko, dėmesio nestokoja atrakcija patiksianti visiems gero alaus mėgėjams, tai Cuthbert baro rengiamos degustacijos.

Lidso pažiboms priskirtume žavingąją viduramžių pilį, atskleidžiančią romantiškąją karalystės pusę, todėl vykstantiems su antrąją puse, šį tašką įtraukti į ekskursijų planus būtina.

Išskirtinė Šv.Jono apaštalo bažnyčia pasižymi idealiomis akustinėmis savybėmis, todėl viduje dažnai rengiami klasikinės muzikos vakarai. Taip pat kiekvienas besilankantis gali išvysti originalių medžio drožinių, freskų.

Vertinantiems istorinę antikvarinių relikvijų reikšmę siūlome pasidomėti Temple House pastatu. Šiame name gimė bei augo lordas Darnli. Iki šiol išsaugota didžioji dalis šių namų apyvokos reikmenų, paveikslų, statulėlių.

Knygų mylėtojams įspūdį paliks šimtmečių senumo centrinė Lidso biblioteka, kurioje rastume visą galybę populiariausių pasaulyje veikalų.

Lidsas

Lidso apylinkėse pilių netrūksta

Nacionaliniame Karališkoje arsenalo muziejuje pagrindiniai eksponatai yra ginklai bei šarvai naudoti riterių kovose, medžioklėse. Po atviru dangumi inscenizuojami ir parodiniai riterių turnyrai.

Automobilio nuoma Lidse pravers jei į kelionę pasiimate mažuosius šeimos narius, vykstate grupėmis ir norite būti visi kartu, nepasiklysti ar pasimesti. Nepamirškite vaikams parūpinti specialias automobilines kėdutes, kurias išsinuomosite už papildomą mokestį.

Neaplenkite Kirkgate turgaus. Jame po vienu stogu rasite visko, nuo šviežio ir kokybiško maisto iki suvenyrų lauktuvių dovanoms.

Viešbučių Lydse rezervavimasBooking.com

Pasimėgauti jaukia miesto atmosfera galite atsidūrę Nelsono Mandelos garbei pavadintuose soduose. Teritorija palyginti nėra didelė, tačiau apsupta išties malonia aura. Sode gausu augalijos ne tik iš atokiausių Jungtinės Karalystės kampelių, bet ir karštosios Pietų Afrikos respublikos, tad egzotikos prieskoniai čia nesvetimi.

Kur kas platesnius horizontus užima vietinių numylėtasis Roundhay parkas. Tarp pievų ir medžių aptiksite kelis vandens telkinius, tinkančius iškyloms karštą vasaros dieną. Be to, įkurti dar du mini sodai pilni rečiau sutinkamų atogrąžų augalų. Aktyviau dieną praleisite teniso aikštyne, riedlenčių parke ar golfo laukuose.

Net visai arti Lidso centro veikia tikrai komfortiški, bet paprastam keliautojui prieinami viešbučiai. Padalinus kainą keliems asmenims gautume dar palankesnį variantą, taigi palyginkite skirtingus pasiūlymus ir apsistokite patogiausiame miesto taške.

Video: ką veikti Lidse

Lidso žemėlapis