Medžių lajų takas

2015 metų rugpjūčio mėnesį Lietuvoje, Anykščiuose, buvo atidarytas medžių lajų takas, sužavėjęs turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Tai pirmasis toks medžių lajų tako kompleksas rytų Europoje.

Kompleksą sudaro pats takas, 34 metrų aukščio apžvalgos bokštas ir informacijos centras. Tai vienas žymiausių projektų Lietuvoje 2015 – ais metais.

Įdomūs skaičiai:

  • Lajų tako ilgis – 300 metrų
  • Takas prasideda ant kalniuko ir tolygiai kyla į 21 metro aukštį virš žemės
  • Apžvalgos bokšto aikštelė – 34 metrų aukštyje
  • Takui pastatyti sunaudota 395 tonos metalo, 1500 kubinių metrų betono

Medžių lajų takas

Medžių lajų takas pastatytas Anykščių šilelyje, šalia garsiojo Puntuko akmens. Ši vieta jau anksčiau traukė turistus ne tik pažiūrėti į Puntuko akmenį, bet ir aplankyti kitus įdomius objektus Anykščių rajone – čia juk driekiasi pėsčiųjų, dviratininkų ir netgi vandens turizmo takai.

Svarbu tai, jog taku gali pasinaudoti ir neįgalieji – tam įrengtas liftas, tad pakilus galima pavažinėti po taką ir pasigrožėti Anykščiu šileliu.

Atidarius taką, daugelis liko nesupratę, kiek gi kainuoja šio nuostabaus kūrinio lankymas. Vieni kalbėjo, kad eurą, kiti kad 2, kiti ir iki 6 užkėlė kainą.

Tiesa ta, kad Anykščių medžių lajų tako lankymas yra nemokamas.

Daugelis lankytojų, manydami, jog takas mokamas, perka Anykščių regioninio parko lankytojo bilietą, kuris yra neprivalomas ir kainuoja 1 eurą. Iš šių bilietų Anykščių regioninis parkas surinko šimtus tūkstančių eurų. Už surinktus pinigus žadama tvarkyti lajų tako infrastruktūrą, pagerinti susisiekimą, prižiūrėti patį lajų taką. Tad įsigydami bilietą, visgi, darote gerą darbą ir remiate Anykščių regioninį parką ir medžių lajų tako išlaikymą.

Medžių lajų tako lankymo kainos:

  • Lajų tako lankymas nemokamas
  • Pažintinės programos kaina – 4 eurai
  • Moksleiviams, studentams, pensininkams – 3 eurai
  • Paremti tako išlaikymą galima įsigijus savanorišką parko bilietą už 1 eurą

Lipant į lajų tako bokštą dažnai jaučiamas svyravimas – visgi 35 metrai aukščio! Tačiau bokštas yra visiškai saugus ir nėra ko baimintis. Paskaičiuota, jog ant bokšto vienu metu gali būti 50 žmonių, o take – 500 žmonių.

Užlipus ant bokšto, galima pasigrožėti Šventosios upe, aplinkiniais miškais, Anykščių bažnyčios bokštais. Bokšto fasadas papuoštais tautiniais motyvais. Tiksliau – Aukštaitijos tautinės juostos motyvais – rombais.

Einant taku neišvengiamai susidursite ir su nedideliais stendais, vaizduojančiais, kokie augalai gyvena Anykščių šilelyje ir kokią fauną čia galima sutikti.

Kol eisite lajų taku, susipažinsite su pušimis, beržais, eglėmis, ąžuolais, juodalksniais. Kai kuriuos gi net ranka galima pasiekti. Jei norite sužinoti dar daugiau – būtinai apsilankykite ir informaciniame centre, kur įrengta vietinės floros ir faunos ekspozicija.

Medžių lajų takas

Jei lankysitės Anykščių medžių lajų take, nepamirškite apsižvalgyti ir apylinkėse. Palei Šventąją eina pažintinis takas, kurį galima įveikti ir dviračiu ir pėsčiomis. Be to, tikrai yra verta užkopti ir į aukščiausios bažnyčios Lietuvoje bokštą – tai Šv. Apaštalo Mato bažnyčios bokštas.

Lankantis Anykščiuose tiesiog būtina pamatyti siauruką ar Siauruko muziejų. Tiesa, siauruku galima ir pasivažinėti, tačiau vietas reikia rezervuoti iš anksto.

Įdomus dalykas Anykščiuose yra vasaros rogučių trasa. Tai nedidelės rogutės, važiuojančios specialiais bėgiais, o greitį valdo pats rogučių keleivis – adrenalino čia tikrai galima pasisemti. Nemažai žmonių iškart perka 5 ar net 10 bilietų, kad galėtų tiek kartų nusileisti rogutėmis.

Jei nuspręsite pakeliauti ir toliau nuo Anykščių, pasidomėkite Vetygalos atodanga prie Šventosios, Rubikių apžvalgos bokštu taip pat ir Kavarsko užtvanka, kur rudenį atsiveria nuostabus spalvotas vaizdas. Anykščių regioninis parkas ir jo apylinkės – išties vertos dėmesio tų, kurie domisi Lietuva ir nori pamatyti gražiausius mūsų šalies kampelius.

Lajų takas žemėlapyje

Viešbučių Anykščiuose rezervavimas

Ieškote, kur apsistoti Anykščiuose? Peržiūrėkite mūsų geriausius pasiūlymus ir rezervuokite kol nevėlu! 🙂Booking.com