Lisabona – lankytinos vietos

Lisabona – Portugalijos sostinė, susisiekianti su Atlanto vandenynu. Pro Lisaboną teka Tagus upė, per ją mieste nutiesti du tiltai. Šiuo metu mieste gyvena apie 600 000 žmonių (panašiai kaip Vilniuje). Papasakosime apie šio miesto lankytinus objektus.

Lisabona

Torre de Belem. Bokštas laikomas šalies simboliu, iš šios vietos kadaise išplaukė Vasko da Gama. Bokštas pastatytas 16 amžiaus pradžioje, jo aukštis – 30 metrų, plotis – 12. Jis yra kelių aukštų, iš paskutinio galim pasidairyti po Tagus (Težo) upę. Įėjimas mokamas, nebent turite Lisabonos miesto kortelę.

Jeronimos vienuolynas. Įsikūręs visai šalia minėtojo bokšto. Pastatytas pačioje 16 amžiaus pradžioje. Šiame vienuolyne, paskutinę naktį prieš kelionę į Indiją praleido Vasko da Gama su savo įgula. Dabar jame yra garsiojo keliautojo kapas. Vienuolynas kartu su Belem bokštu įtrauktas į UNESCO paveldą. Lankymasis mokamas, išskyrus turint miesto kortelę.

Castelo de S. Jorge. Ši pilis matoma beveik iš bet kurios miesto vietos. Seniausios jos dalys siekia 6 – ąjį amžių. Dabar pilyje tvyro ramybė, bet eilės patrankų primena tikrąją pastato paskirtį. Požemiuose, per tris kambarius išsidėstęs nedidelis archeologijos muziejus. Pilis turi net 18 bokštų, iš kurių atsiveria miesto vaizdas.

Lisabona

Calouste Gulbenkian muziejus. Šiame muziejuje sukaupta įspūdinga meno kolekcija iš Graikijos, Romos, Egipto, islamo šalių, Azijos ir Europos. Tai viena įspūdingiausių pasaulyje privačių kolekcijų, ją per 40 metų sukaupė naftos magnatas Gulbenkianas. Po mirties, šią kolekciją jis perdavė šalies globai. Apsilankyti galima šešias dienas per savaitę (pirmadieniais uždaryta).

Parque des Nacoes arba Tautų parkas. Įdomus savo futuristine architektūra, labai išsiskiriančia tarp senųjų miesto kvartalų. Didžiausia dalis „eksponatų“ pastatyta pasaulio mugei Expo 98. Mugės tema buvo „Vandenynas – palikimas ateičiai“. Tad visa teritorija buvo perstatyta pagal šią temą, ruošiantis mugei, kurioje dalyvavo 130 pasaulio šalių ir tarptautinių organizacijų.

Automobilių nuoma Lisabonoje

Madre de Deus muziejus. Anksčiau buvo vienuolynas, dabar tik muziejus. Vertas apsilankymo dėl vadinamųjų azujelų – keraminių plytelių, išmargintų įvairiausiais piešiniais. Tai vienintelė tokio tipo kolekcija visame pasaulyje. Muziejaus pasididžiavimas – tai 1300 plytelių, 23 metrų ilgio Lisabonos peizažo kompozicija, pagaminta 1738 metais.

Sao Roque bažnyčia. Sakoma, kad šioje bažnyčioje yra pati brangiausia pasaulyje koplyčia. Visos čia esančios koplyčios laikomos baroko šedevru. Bažnyčiai pastatyti buvo renkamos pačios brangiausios medžiagos, tokios kaip dramblio kaulas, įvairūs brangakmeniai, auksas ir sidabras. Visi dirbiniai buvo pagaminti Romoje ir, pašventinti popiežiaus, išplukdyti į Portugaliją 1747 metais.

Lisabona

Į daugumą muziejų galima patekti nemokamai turint Lisabonos miesto kortelę. Ji suteikia teisę lankytis populiariausiuose miesto muziejuose, kituose muziejuose ji suteikia įvairaus dydžio nuolaidas. Be to, turėdami kortelę, galėsite nemokamai važinėti metro, gauti nuolaidą oro uosto autobuso bilietui ir daug kitų privalumų. Parą galiojanti kortelė kainuoja 18,50 euro, dvi paras – 31,50 euro, tris paras – 39 eurus. Jei ketinate apsilankyti daugumoje minėtųjų muziejų, kortelė verta savo kainos.

Viešbučių Lisabona rezervavimasBooking.com

Lisabonos žėmelapis