Liublinas – lankytinos vietos

1569 metais Liubline buvo padėti parašai ties daugiau ar mažiau visiems žinomu Liublino unijos dokumentu, palikusiu ryškų pėdsaką tolimesnei krašto bei aplinkinių regionų vystymosi istorijai.

Būtent po šio įvykio ir pats miestas įgavo visai kitokią reikšmę visos valstybės mastu, o šiandien populiarumą išlaikyti padeda gausėjantis turistų srautas, kuriems įdomi praeitis, kultūra, svečių vietų tradicijos, Liublino lankytinos vietos ir pramogos.

Liublinas puikiai tiks savaitgalio išvykai ar kaip viena iš stotelių keliaujant po žymiausius Lenkijos didmiesčius. Jaukios gatvelės su spalvingų namų kvartalais, festivaliai, nuoširdus sutikimas, architektūriniai paminklai nukels bent šimtmečiu atgal, kartu neleisdami visiškai užsimiršti apie dabartį.

Liublinas lankytinos vietos

Liublino senamiestis

Automobilio nuoma – pats patogiausias ir ganėtinai nebrangus būdas iš vieno miesto taško pasiekti kitą, lankyti kitus miestus. Viešbučiai Liubline irgi prieinami beveik visiems, tad laukia taupi( bet ne įspūdžių) kelionė.

Automobilio nuoma Liubline

 

Liublino lankytinos vietos

Pradėsime kiek netradiciškai nuo didžiausių grožybių ir lankytinų vietų, tarp kurių puikuojasi senovinė Liublino pilis. Pirmieji šio statinio pamatai padėti dar 12 amžiuje, o neogotikinio stiliaus naujasis pilies variantas, šiomis dienomis jau tapęs neatsiejama nuo miesto dalimi. Pasigerėję išore, galite užsukti į viduje įkurtą informatyvų muziejų.

Netoli stūkso kitas įstabus lankytinas objektas – Lubomirskich rūmai. Klasicistinio stiliaus ikona laikomas pastatas sužavės subtiliu, bet elegantišku dizainu bei gaiviomis, pastelinėmis spalvomis. Verta paminėti, kad anuomet rūmuose gyvenusios aristokratų šeimos, vėliau darbavosi Lenkijos valdžios atstovai, o dabar tai universiteto nuosavybė.

Nelikite neišvydę didingųjų Krokuvos vartų. Pastarieji – išlikęs anksčiau miestą apjuosusios sienos fragmentas. Be visa ko, įsižiūrėjus galima aptikti net trijų architektūrinių stilių (gotikos, renesanso, baroko) pėdsakų. Nepatingėjusiems užkilti iki vartų viršūnės bus atsidėkota išties pribloškiančiais vaizdiniais atsiveriančiais  į patį senamiestį ir aplinkines teritorijas.

Liublinas lankytinos vietos

Liublinas naktį

Tarp kitko ir pats senamiestis toli gražu nėra nuobodi lankytina vieta. Tai tarsi gyvoji istorija, kurios dalimi yra ir patys, gatvėse šurmuliuojantys žmonės, suteikiantys dar daugiau gyvybės. Be Šventosios Trejybės koplyčios jame verta aplankyti regiono teismo rūmus, katedrą.

Sekanti stotelė – Plac po Farze aikštė, esanti ant gigantiškos kalvos. Joje, turbūt labiausiai žvilgsnį patraukia įspūdingoji Archangelo Mykolo bažnyčia. Šalimais stovi ir kiti maldos namai, galintys pasigirti vertingais eksponatais – Šv.Stanislovo dominikonų bažnyčia.

Viešbučių Liubline rezervavimas

Ieškote nakvynės Liubline? Pažiūrėkite, ką galime jums pasiūlyti! Geriausi viešbučių pasiūlymai Liubline ir aplink! Rezervuokite iš anksto!


Booking.com

Šiokį tokį įspūdį apie ankstesnio Liublino gyvenimą galima susidaryti į ekskursijos maršrutą įtraukus bene puikiausiai nuo dešimto amžiaus išsilaikiusį pastatą – Lubomelskių namus.

Širdį paglostyti turėtų specialiai Unijos pasirašymo progai įamžinti skirtas monumentas, vaizduojantis viena kitai rankas bespaudžiančias moteris su Lietuvos ir Lenkijos valstybių herbais. Kadangi, tuo metu čia gyveno LDK delegatai, tai ir pats skveras gavo Lietuvos pavadinimą.

Prieš daug metų Pilies aikštėje gyveno žydų tautybės žmonės, tačiau nacių viešpatavimo metais, nei pačių gyventojų, nei juos primenančių pastatų beveik neliko – viskas buvo sunaikinta. Visgi, kelis griuvėsių likučius dar įmanoma aptikti, o šiaip ši aikštė rekomenduojama besidairantiems lankytinų vietų.

Liublino pilis

Liublinas lankytinos vietos

Smalsuolių netrūksta prie Šv.Arkangelo bažnyčios runų. Pačio bažnyčios statinio jau nelikę, bet ir runos atrodo ganėtinai įdomia, tad nusivilti atvykus tikrai neteks. Dėl ramios, harmonija dvelkiančios auros, patys liubliniečiai neatsisako progos pasėdėti ant šalia esančių suoliukų, pasižvalgyti po aplinkines panoramas.

Smagi popietė nusimato Marijos Kiuri botanikos sodo svečiams. Kur bepažvelgsi karaliauja vaiski žaluma, kuriama miškų masyvų, kalvų ir krūmynų, o papildomos romantikos prideda ramiai telkšanti upė. Žinoma, netrūksta egzotinių augalų iš viso pasaulio.

Tyrinėti Liubliną bei jo lankytinas vietas dar lengviau ir smagiau išsinuomojus asmeninį automobilį. Taip per kelias dienas spėsite užsukti š visas žinomiausias vieteles. Neįtikėtina, bet viešbučių kambariai Liubline prasideda nuo penkių ar dešimties eurų, tad kodėl nepaviešėjus ilgėliau!

 

Video: lankytinos vietos Liubline

Liublino žemėlapis