Liuksemburgas – lankytinos vietos

Liuksemburgas galbūt ir negali pasigirti dydžiu ar įspūdingu gyventojų skaičiumi, tačiau net ir tai šiai mažytei valstybei, taip kukliai įsiterpusiai tarp tokių galiūnių kaip Vokietija ir Prancūzija, netrukdo savęs reprezentuoti, kaip vienos įdomiausių ir turtingiausiu kultūrinio paveldo atžvilgiu šalies, lyginant pagal teritoriją visoje Europoje.

Unikalumas, savita architektūra, pakankamai nemažas lankytinų vietų skaičius, patogiai išdėstytas viešojo transporto tinklas, pagirtina švara ir tvarka bei Unesco paveldo titulas Liuksemburgą garsina kaip vietą, kurioje privalo apsilankyti kiekvienas menui bei komfortui neabejingas žmogus.

Automobilių nuoma Liuksemburge

Galų gale, tai puiki stotelė planuojant ilgesnius maršrutus, apimančius ne vieną senojo žemyno šalį, mat pakaktų ir itin trumpo laiko, kad spėtumėte pažinti tikrąjį šio krašto veidą. Taigi pats metas susipažinti su turistus labiausiai dominančiais objektais, neabejotinai paliksiančiais daugybę neišdildomų įspūdžių.

Maži nameliai Liuksemburge

Maži nameliai Liuksemburge

Norint apžiūrėti kuo daugiau ryškiausių mieste statinių, visai nebūtina išlaidauti taksi paslaugoms ar autobusams. Dėl nedidelių atstumų  ekskursantams patariama keliauti tiesiog pėsčiomis, tuo pačiu nepraleidžiant pro akis nė vieno dėmesio verto šedevro. Atvykę į stotį, pažintį su Liuksemburgu pradėkite nuo pasivaikščiojimo po Liberte alėją, nuvesiančia link sostinės širdies. Pakeliui prieisite legendinį tiltų miestą. Kadaise, norint išvengti priešų įsiveržimo, tiltai būdavo sugriaunami bandant išlaikyti visišką autonomiją. Šiandien, būtent tokių statinių dėka, besisvečiuojantys Liuksemburge gali nukakti iki pagrindinio šalies miesto. Beje, iš visų esančių tiltų Liuksemburge, daugiausiai laurų susižeria aukščiausias – Adolfo tiltas, kurio pavadinimu tarsi pagerbiamas tuometinis kunigaikštis. Būtent nuo šios išskirtinės vietos galima išvysti bene gražiausius panoraminius vaizdus be išlygų pavergsiančius kiekvieno širdį. Išskirtines patirtis padovanos ir Pasarela bei Senasis tiltai taip pat leisiantys pasidairyti po miesto horizontų platybes.

Toliau vertėtų užsukti pasižvalgyti po Unesco paveldu paskelbtą senamiestį, kuriame veiklos tikrai nepritrūksite. Dėmesį iškarto turėtų patraukti tokie didingi objektai, kaip Jėzuitų ordino pastatas ar iškilioji Dievo Motinos katedra. Tačiau didžiausiu senamiesčio perlu visgi laikomi Kunigaikščio rūmai, mat pastarieji jau senokai patapę ir viso Liuksemburgo simboliu.

Garinis traukinys Liuksemburge

Garinis traukinys Liuksemburge

Prieš daugybę metų, šiuose rūmuose rinkdavosi tautos atstovai spręsdavę šaliai aktualiausius klausimus, o dabar tai rezidencija priklausanti karališkajai šeimai. Neturinti sau lygių architektūra, visiška harmonija apjungianti senuosius laikus su naujaisiais, ko gero būtų ryškiausi senamiesčio bruožai. Autentiškas viduramžių palikimas, šiuolaikiniai dangoraižių kompleksai ir net žaliosios oazės tik papildo vieni kitus puikiai įsiliedami į bendrą miesto mozaiką.

Nepamirštamas laikas jūsų laukia ir Kazematų tuneliuose, suprojektuotuose atsižvelgiant į tuometine teritorijos saugumo padėtį. Tai pakankamai ilgas(23km) besitęsiantis kelias, pareikalausiantis nemenkų energijos išteklių, bet savo istorine verte atpirksiantis bet kokį patirtą nuovargį, tad nepraleiskite išskirtinės progos prisiliesti prie svarbiausio kultūrinio šalies paveldo pasakojančio apie praeities gyvenimą bei patirtus iššūkius.

Būtinai stabtelkite ties Notre Dame katedra, iškilusia dar keturiolikto amžiaus pabaigoje. Šis statinys ne tik sužavi savo puošnia išore, bet ir priverčia pajausti itin išskirtinę, ore tvyrančią atmosferą, mat viduje palaidota ilsisi visa kunigaikščio šeima.

Besidomintiems kultūra, taip pat yra kur pasibūti, nes muziejai čia vienas geriausių būdų iš arčiau pažinti tikrąjį Liuksemburgą ir jo praeitį ar tiesiog aplankyti modernias bei informatyvias parodas. Labiausiai turistų lankomi muziejai – Nacionalinis istorijos ir meno muziejus, Didžiojo Kunigaikščio Žono meno muziejus ir Liuksemburgo miesto muziejus.

Naktis Liuksemburge

Naktis Liuksemburge

Lauktuvių artimiesiems tikrai atrasite kurioje nors iš gausybės mažyčių krautuvėlių, o alkį padės numalšinti vietinė kavinės  ar restoranai, siūlantys pasmaguriauti pačiais originaliausiais patiekalais, kurių nerastumėte niekur kitur. Žinoma, vertėtų padegustuoti ir čia pat gaminamo vyno ar alaus, kuriais liuksemburgiečiai ypač didžiuojasi.

Atsikvėpus, toliau ekskursiją vertėtų pratęsti Europos institucijų kvartale, kuriame esama nemažai svarbių Europos Sąjungos atstovybių, kaip pavyzdžiui Parlamento sekretoriatas ar Europos bendrijos teisingumo teismas, išsiskiriančių patraukliais akiai , ne kasdien sutinkamo stiliaus pastatais. Be visa ko, čia stovi ir pribloškiantis filharmonijos statinys, šiuolaikinio meno “Madam“ muziejus.

Grund rajonas jus pasitiks su Neumuns abatija, nacionaliniu gamtos istorijos muziejumi, savyje talpinančiu ne vieną išskirtinį eksponatą, o likusią popietės dalį ramiai praleisti galėsite ir lauko kavinėse įsikūrusiose prie pat svajingai tekančios upės.

Viešbučių Liuksemburge rezervavimasBooking.com

Nustebins ir viena dailiausių Liuksemburgo pilių – Viaden. Gotikinio stiliaus išorė, viduje slepia muziejų, o aplink akis džiuginantys vaizdai su nuolatos žaliuojančia augalija nuteiks itin romantiškai. Nors kita Beuforto pilis ir neatsilaikė prieš laiko rykšte, tačiau tebestūksantys griuvėsiai ne ką mažesnė atrakcija primenanti apie didingą karalių erą.

Pakanka vos kiek nutolti nuo  miesto, kad liktum pakerėtas gamtos žavesio. Miškų masyvai, upeliai, paukščių čiulbesys, visiška priešingybė visiems komercinės šalies titulams. Pačiame Liuksemburge, aišku irgi esama puikių, ramybe alsuojančių taškų kaip, kad parkai, sodai idealiai pritaikyti žmonėms, trokštantiems bent trumpam atsipalaiduoti nuo kasdienės rutinos ir viso darbų sūkurio, tad drąsiai galime teigti – Liuksemburgas nuostabi bei visiškai pritaikyta kelionėms kryptis.

Video: įdomiausios vietos Liuksemburge

Liuksemburgo žemėlapis