Liverpulis – lankytinos vietos

Liverpulis viena įdomiausių stotelių keliaujant po Jungtinę Karalystę. Nuostabus architektūrinis palikimas, menantis dar karalienės Viktorijos laikus, puikiai dera su šiuolaikinio dizaino pastatais. Nostalgiją kelią ir faktas, kad būtent iš šio miesto kilusi bene populiariausia visų laikų grupė – The Beatles.

Jei vis dar žavitės šiomis, ikona tapusiomis asmenybėmis, tiesiog privalote apsilankyti Liverpulyje. Tai galėtume taikyti ir futbolo aistruoliams, sekantiems visas naujienas apie “Liverpool“ klubą.

Liverpulis

Liverpulis – miestas prie vandens

Net jei nesate išvardintų įžymybių fanatikas tikrai neliksite nusivylę viešnage. Netrūksta čia ir muziejų, žaliuojančių parkų, naktinėms linksmybėms skirtų zonų bei kitų smalsumą žadinančių taškų. Išskyrėme kelis taškus, pritraukiančius gausiausias minias keliautojų.

Automobilio nuoma Liverpulyje

Pradėkime nuo Liverpulio katedros. Išties įspūdingas statinys, laikomas ir didžiausia Europoje veikiančia bažnyčia. Gotikinėmis detalėmis papildyta katedra dar labiau pakeri savo išpuoselėtu vidumi, spalvingais vitražais, klasikiniais vargonais bei galimybe apsižvalgyti iš didelio aukščio specialiame, 100 metrų siekiančiame bokšte.

Dar vienas ryškus pastatas – susirinkimų rūmai. Pagrindinis šio, renesanso  šedevro bruožas- idealiai vienas kitą papildantys neoklasikinis bei Viktorijos epochos stiliai, sukuriantys subtiliai puošnų vaizdą. Neabejotinai, toks grožis negali likti nepažymėtas ekskursijos plane.

Liverpulio architektūra

Liverpulio architektūra

Ganėtinai populiari vieta ir Radio City Tower, kurio aukštis bemaž 138 metrai. Nieko keisto, kad pagrindinė priežastis, kodėl turistai niekada neaplenkia šio objekto yra proga pasižvalgyti po miestą, kuris iš čia matomas itin gerai.

Jei jums nesvetima kultūra, siūlome užsukti į garsiausius miesto muziejus. Kad ir tą patį Liverpulio muziejų. Įsiminti turėtų jau vien originalus šio pastato fasadas, o kur dar milžiniška eksponatų kolekcija. Apsilankę sužinosite pačius svarbiausius faktus iš visos Liverpulio miesto istorijos, apie šio krašto politinį, ekonominį vaidmenis  visos šalies gyvenime.

Tarptautiniame vergovės muziejuje pasakojama apie vergų gabenimą, žmogaus išnaudojimą, klestėjusį atrodo ne taip ir seniai- vos prieš kelis šimtmečius bei dar ankstesniais metais. Liverpulio uostas  kadaise buvo tapęs pagrindine grandimi gabenant vergus laivais į Amerikos žemyną.

Liverpulio traukinių stotis

Liverpulio traukinių stotis

Galiausiai negalime nepaminėti ir lankytojų skaičiumi negalinčio skųstis The Beatles Story muziejaus. Pastarajame eksponuojami svarbiausi daiktai, priklausę šios legendinės grupės nariams, kaip, kad nuotraukos iš koncertų, kita aktuali informacija. Muziejaus patalpose įrengtos ir pramoginės zonos, pavyzdžiui Covern gyvos muzikos klubas, kuriame pirmą kartą pasirodė būtent Bitlai. Dažnai ir šiandien čia išgirstume pasirodymus, atliekamus visiškai gyvai, o šalimais su Bitlais susijusios atributikos įsigyti galite tam skirtoje prekyvietėje.

Taip pat vertėtų pasidomėti pasiūlymu aplankyti Džono Lenono, Paul McCartney vaikystės namus, kuriuose gimė pirmieji muzikantų tekstai padėję pamatus tolesniam The Beatles vystymuisi.

Štai Cashbah klubas irgi susijęs su The Beatles, mat šiame pastate esantys piešiniai ant sienų yra pačių grupės narių autorinis darbas.

Viešbučių Liverpulyje rezervavimasBooking.com

Būtinai užeikite į mieste veikiančias meno galerijas. Viena tokių – Walker galerija, leidžia dirstelėti į pačius seniausius, nuo impresionizmo laikų išlikusių paveikslus. Tapybos fanatikams, tai tikras perliukas.

Įdomu turėtų būti ir Titaniko tragediją menančiame muziejuje, saugančiame tokius eksponatus, kaip gelbėjimosi liemenės bei kiti itin vertingi daiktai iš laivo.

Na, o tikra ramybė, harmonija, vaizdinga aplinka pasitiks Sefton parke. Jame tebežaliuoja seniausi medžiai, tyvuliuoja ežerai, gražiausiais gėlių žiedais net žiemos sezono metu keri stiklinis Palm House šiltnamis. Šiame išskirtiniame kampelyje smagu užsimiršti apie laiką, rūpesčius, visiškai pasineriant tik į gamtos glėbį.

Taigi pasirinkimo spektras išties platus. Ką nuveikti atras kiekvienas turistas, tad linkime, kad artimiausios atostogos būtų pačios įsimintiniausios, o tam Liverpulis tikrai puiki vieta.

Video: ką veikti Liverpulyje

Liverpulio žemėlapis