Londonas

Klimatas. Klimatas jūrinis. Vasarą temperatūra svyruoja nuo 14 iki 30 laipsnių šilumos. Žiemą dažniausiai nenusileidžia žemiau -4 ir nepakyla aukščiau 14 laipsnių šilumos. Nors Londonas laikomas lietingu miestu, kritulių per metus iškrenta truputį mažiau nei Vilniuje.

Atvykimas. Londone yra trys pagrindiniai oro uostai – Luton, Stansted ir Gatwick. Į juos skraido abi pigiosios avialinijos iš Lietuvos. Deja, šie oro uostai gana nemažai nutolę nuo miesto, ir autobusu pasiekti metro linija kainuoja maždaug nuo 8 – 10 svarų.

Londonas

Nakvynė. Londonas – brangus miestas, tad ir nakvynė čia nepigi. Tačiau gerai paieškojus galima apsistoti ir už visai padorią kainą, ypač ne miesto centre, bet, kad būtų patogu, dar netoli metro linijų.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Londone ir šalia jo siūlo beveik pusantro tūkstančio nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Londone rezervavimasBooking.com

Maistas. Pietūs restoranuose nuo 13 svarų. Užkandinėse pietūs kainuoja nuo 5 svarų.

Ką veikti – lankytinos vietos. Viena didžiausių Londono įžymybių – Big Ben‘as – nuo 1859 metų tiksintis laikrodis. Apžiūrėti Londoną iš viršaus geriausiai tinka London eye – didžiausias apžvalgos ratas pasaulyje. Tiesa, prie jo nuolat driekiasi turistų eilės, o ir kaina gerokai viršija 100 litų.

Galima aplankyti Buckingham palace – karalienės rezidenciją (įėjimas brangus, apie 17 svarų). Pilių mėgėjų pačiame miesto centre laukia ir didinga Tower pilis (pavadinta kadaise londoniečius sužavėjusio vieno jos bokšto garbei. Šalia pilies – ir tower’io (bokštų) tiltas.

Automobilių nuoma Londone

Londonas garsus ir savo muziejais. Džiugu pranešti, kad nemaža jų dalis – nemokami. Keliaaukščiai gamtos istorijos, mokslo, visą civilizacijų istoriją pasakojantis britų muziejus lankytojus priima nemokamai, tiesiog paprašydami paaukoti jų išlaikymui.

Londonas

Muziejai labai dideli, jeigu norite detaliai viską apžiūrėti, rekomenduojama skirti net po dieną kiekvienam. Puiki proga, kur gi kitur pamatysi ir dinozaurus, ir Egipto mumijas ar pirmuosius automobilius bei garvežius. Daug eksponatų, ypač gamtos istorijos muziejuje, yra liečiami, leidžiantys patiems suprasti, kaip gi veikia tam tikri fiziniai gamtos procesai.

Būdami Londone, būtinai ir aplankykite ir čia esančius parkus – Heide, Regento, Viktorijos, St. Džeimso (James) parką. Tiesa, jie kiek neįprasti lietuvio akiai – labai atviri, tik vietomis vešliau apsodinti medžiais, krūmais bei gėlėmis. Parkuose yra tvenkiniai su įvairiais vandens paukščiais (net pelikanais!), o krante laksto daug pilkų voverių, mikliai apžiūrinėjančių turistus, ar neduos ko nors pavalgyti. Jeigu saujoje turėsite riešutų, nenustebkite, jei voverė užlipus jūsų koja ir pasivaišins. Puiki pramoga vaikams!

Londono žemėlapis