Londono muziejai

Būnant Londone verta ne tik pasivaikščioti po lankytinas miesto vietas, pasigrožėti miesto architektūra, bet tiesiog būtina užsukti ir į kai kuriuos iš daugelio muziejų. Istorijos, dailės, transporto, gamtos istorijos muziejai – kiekvienas atras ką nors įdomaus. Džiugi žinia – dauguma Londono muziejų yra nemokami. Pristatome turistų lankomiausius muziejus Anglijos sostinėje.

Gamtos istorijos muziejus. Lankymas nemokamas. Adresas – Cromwell Rd, SW7 5BD, metro stotelė – South Kensington. Muziejuje daugiau nei 70 milijonų įvairiausių gamtos eksponatų – augalų ir gyvūnų fosilijų, iškamšų, uolienų ir mineralų pavyzdžių. Muziejus įdomus ne tik biologams – jame yra salės, skirtos paaiškinti, kaip gi veikia ta mūsų Žemė, kaip ją veikiame mes. Didelis dėmesys skiriamas supažindinti žmonėms su gyvūnais iš miestų – paukščiais, vabzdžiais bei kita gyvybe, esančia visai šalia mūsų – miestų žaliosiose erdvėse.

Britų muziejus.Lankymas nemokamas. Adresas – 44 Great Russell St, metro stotelė – Holborn/Russell Sq. Vienu seniausių muziejų pasaulyje tituluojamas britų muziejus pasakoja ne tik Britanijos, bet ir viso pasaulio istoriją, supažindina su kultūra. Čia galite išvysti garsųjį Rozetės akmenį bei pamatyti Egipto mumijas. Atskiros salės padalintos tam tikromis tematikomis ir pasakoja įvairias istorijas, pavyzdžiui apie pasaulį pastaraisiais šimtmečiais arba medicinos istoriją.

Londono muziejai

V&A (Viktorijos ir Alberto) muziejus. Adresas – Cromwell Rd, metro stotelė – South Kensington. Karalienės Viktorijos laikus menantis įvairiausių meno dirbinių muziejus, populiariausias Londone. Septynių aukštų pastatas, skirtas parodyti pasauliui nuostabius keramikos dirbinius, skulptūras, tapybos darbus, stiklo, juvelyrikos ir kitus meno kūrinius.

Mokslo muziejus. Lankymas nemokamas, išskyrus atskiras parodas. Adresas – Exhibition Rd, metro stotelė – South Kensington. Muziejus, pristatantis šiuolaikinio mokslo, technologijų ir medicinos pasiekimus. Muziejus edukacinis, stengiamasi, kad ne tik pamatytumėte kaip kas atrodo, bet ir suprastume, kaip tai veikia ir kodėl.

Automobilių nuoma Londone

Nacionalinė galerija. Lankymas nemokamas. Adresas – Trafalgar Square, metro stotelė – Charing Cross. Čia pamatysite daugelio žymiausių Europos dailininkų darbus, iš viso daugiau nei 2000 eksponatų. Galerijos tikslas – pristatyti kiek įmanoma daugiau įvairių dailės stilių. Tokiu principu muziejus ir padalintas į atskiras erdves. Gidas jums padės gerokai giliau susipažinti tiek su apžiūrimo paveikslo stilistika, tiek ir su jo autoriumi.

Tate šiuolaikinio meno centras. Lankymas nemokamas, išskyrus atskiras parodas. Adresas – Bankside, metro stotelė – Southwark/Blackfriars. Vos prieš keliasdešimt metų senos elektrinės pastate atidarytas muziejus kasmet sulaukia 5 milijonų lankytojų iš viso pasaulio. Dalis elektrinės įrengimų čia išlikę, ir netgi yra paversti meno eksponatais.

Londono muziejai

Londono transporto muziejus. Įėjimas suaugusiajam – 15 svarų. Adresas – Covent Garden Piazza, metro stotelė – Covent Gdn. Čia pamatysite ir garsiuosius Londono autobusus, ir pirmąjį metro traukinį, kuris buvo pagamintas be langų… Nes juk po žeme nieko nesimato! Muziejuje yra galimybė simuliatoriaus pagalba pavairuoti autobusą, ir tai teikia džiaugsmą ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Dauguma muziejų atostogauja tik Kalėdų dienomis – gruodžio 25-56, tad apsilankyti savaitgalio metu problemų nebus. Tačiau prieš vykdami visada pasidomėkite, ar muziejuje nebus kokio remonto ar sanitarinės dienos jūsų norimu aplankyti metu. O galbūt tuo metu vyks mokamos paroda, o jūs mokėti nenusiteikę.

Viešbučių Londone rezervavimasBooking.com

Londono žemėlapis