Londono pilys

Londonas – Europos didmiestis, kuriam apžiūrėti reiks ne vienos dienos. Šįkart siūlome istorinę kelionę po Londone ir jo apylinkėse esančias pilis.

Vindzoro pilis (Windsor Castle). Tai Jungtinės karalystės valdovų vasaros rezidencija. Iš pradžių šioje vietoje iškilo medinė pilis (XI amžiuje), vėliau buvo perstatyta, gerokai padidintas jos plotas. Šiuo metu tai didžiausia gyvenama pilis pasaulyje, joje yra daugiau nei 1000 kambarių. Pilies kompleksą sudaro trys kiemai, apjuosti pilies sienų ir bokštų, taip pat yra šv. Jurgio koplyčia, kurioje palaidota 10 Jungtinės Karalystės valdovų.

Pagrindinis pilyje yra apvalusis bokštas, 45 metrų aukščio statinys, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė pasidairyti po apylinkes ir pilies parkus.

Londono pilys

Pilis lankytojus priima 9:45 – 17:15 (žiemos sezonu 16:15) valandomis. Įėjimo kaina suaugusiąjam 17,75 svarų, senjorams ir studentam 16,15 svarų, vaikams iki 17 metų – 10,6 svaro. Kainos nurodytos kartu su audio gidu. Pilies adresas – Windsor Castle, Windsor, Berkshire SL4 1NJ. Nuvažiuoti į pilį galima traukiniu iki Vindsoro stoties arba autobusu.

Tauerio pilis (Tower of London). Pastatyta XI amžiuje kaip gynybinė tvirtovė, daugelį metų tarnavo kaip kalėjimas bei kankinimų vieta. Šiuo metu pilyje veikia muziejus, kuriame saugomos karališkos brangenybės, ginkluotės kolekcija, atkurtas viduramžių interjeras.

Pilis lankytojas priima 9:00 – 17:15 valandomis (sekamdieniai ir pirmadieniais nuo 10 valandos, žiemos sezonu iki 16:15 valandos). Vizitui rekomenduojama skirti 2-3 valandas, kadangi išties yra ką apžiūrėti. Kaina suaugusiajam 20,90 svarų, vaikams iki 16 metų – 10,45 svarų, studentams ir senjorams 17,60 svarų. Kainos pateiktas su šiokia tokia auka pilies remontui, galite to atsisakyti ir sutaupyti 1-2 svarus. Adresas London EC3N 4AB.

Automobilių nuoma Londone

Donnington pilis. Tai 1386 metais statytos pilies liekanos, esančios už maždaug 100 kilometrų į vakarus nuo Londono centro. Šiuo metu pilies išlikę tik du bokštai, sujungti tarpusavyje ir ankščiau tarnavę kaip įėjimas į pilies kiemą. Tačiau ir šios liekanos yra saugomos valstybės kaip kultūros paveldas, tad jei važiuosite pro šalį, užsukite pasižvalgyti ir į Doningtono pilį.

Allington pilis. Ji buvo pastatyta dar 1281 metais, vėliau dalinai apgriuvo, apdegė, buvo atnaujinta ir pakeista. Pilis pasižymi savo akmenine architektūra.

Amberley pilis. Šiuo metu 900 metų senumo pilyje įsikūręs prabangus viešbutis.

Arundel pilis. Pilies istorijai jau beveik 1000 metų, ją supa gerai išpuoselėti sodai. Šiuo metu pilis – tai kunigaikščių rezidencija, kuri sezoniškai priima ir turistus. 2013 metais pilis lankytojas priims nuo kovo pabaigos iki lapkričio, vizito kaina – 8- 17 svarų suagusiąjam (priklosomai nuo to, kokią dalį pilies norėsite pamatyti).

Bodiam pilis, pastatyta XIV amžiuje, dar vadinama pasakų pilimi. Didesnę dalį pilies supa vandens telkinys. Pilyje veikia muziejus, kurį galite aplankyti už 7 svarus.

Londono pilys

Cooling pilis. 1380 metais statyta pilis, kurioje yra ir apgriuvusių dalių, ir įrengtos gyvenamos patalpos. Turistai pilį gali apžiūrėti nuo kelio, pravažiuodami pro ją.

Deal pilis. Ši pilis ypač įspūdingai atrodo iš paukščio skrydžio, simetriškai suprojektuoti bokštai bei sienos sudaro tarsi gėlė žiedlapio formą. Pilis statyta 1539 metais kaip gynybinė tvirtovė nuo priešų iš jūros.

Farnham pilis. pirmą kartą pilis pastatyta dar XII amžiuje, daug kartų buvo perstatoma, didinama, remontuojama, taip sugėrė į save daugelio amžių architektūros istoriją, todėl laikoma kaip vienas svarbiausių kultūros paminklų pietinėje Anglijoje. Šiuo metu pilyje įrengtos konferencijų salės, tačiau organizuojami ir pažintiniai turai istorija besidomintiems turistams.

Guildford pilis. per ilgus amžius tarnavusi ir kaip valdovų rezidencija, ir kaip gynybinė tvirtovė, šiuo metu ypač garsėja savo sodais. Įvairios gėlės sukuria ypatiingą atmosferą sodų teritorijoje, tarp jų yra netgi Alisos iš Stebuklų šalies statula. Pilyje veikia kultūros ir architektūros muziejus.

Londono pilys

Herstmonceux pilis. Įspūdingo dydžio pilis, apsupta didelių sodų. Visai neseniai pilyje veikia karališkoji Grinvičo observatorija, šiuo metu ten studijuoja meno ir ekonomikos studentai.

Kitos pilys, esančios maždaug šimto kilometrų spinduliu aplink Londoną: Hever pilis, Leeds pilis (nepainioti su Lydso miestu), Lewes pilis, Rochester pilis, Scotney pilis, Upnor pilis. Taip pat Londono apylinkėse ir daug įvairių pilių griuvėsių, liekanų ar tik aikštelių, kur kadaise stovėjo pilys. Iš viso tokių vietų Anglijoje priskaičiuojama apie pusantro tūkstančio, tad mes paminėjome tik mažą jų dalį.

Viešbučių Londone rezervavimasBooking.com

Londono žemėlapis