Luka

Malta – tai valstybė viduržiemio jūroje iš dviejų pagrindinių salų. Malta nutolusi nuo Lietuvos per 2200 kilometrų.

Malta - Luka

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą 22-34 laipsniai šilumos. Žiemą 12-20 laipsnių. Viena šilčiausių vietų Europoje. Vasaros sezonas trunka apie 6 mėnesius. Kritulių iškrinta mažiau nei Lietuvoje, daugiausia rudenį, žiemą. Vandens temperatūra visus metus būna nuo 16 laipsnių (žiemą) iki 26 laipsnių (vasarą) šilumos.

Automobilių nuoma Lukoje

Atvykimas. Oro uostas yra vos už 1 kilometro nuo Lukos miesto. Iki sostinės Valetos – 8 kilometrai. Nenorint eiti, galima sėsti į 71 ar 73 autobusą, arba į kokį nors vietiniams skirtą autobusą. Autobusai iš oro uosto į Valetą važiuoja kas 15-20 minučių.

Nakvynė. Maltą sudaro dvi pagrindinės salos, kurių ilgis kartu yra vos daugiau kaip 40 km. Todėl nesunkiai galite apkeliauti visą šalį.

Viešbučių Maltoje rezervavimasBooking.com

Maistas. Pietūs restoranuose kainuoja nuo 12 eurų. Maisto kainos prekybos centruose panašios kaip Lietuvoje.

Ką veikti – lankytinos vietos. Verta pamatyti akmeninių Neolito laikotarpio šventyklų liekanas – šios šventyklos buvo statytos dar anksčiau už Egipto piramides. Galite nuvykti į Hal Safieni Hypogeum – abejingų nepaliekančią požeminę šventyklą. Tik reikia turėti omeny, kad kai kurių istorinių architektūros paminklų lankymas yra mokamas.

Luka

Iš gamtinių paminklų galima aplankyti Ghar Dalam urvą. Urvo ilgis 144 metrai, nors lankytojai įleidžiami tik iki 50 metrų. Urve rasta Maltoje išnykusių gyvūnų kaulų ir įrodymų, kad prieš 7600 metų čia gyveno žmonės. Mėgstantiems kitaip leisti laisvalaikį, Maltoje yra gausu vandens pramogų, tokių kaip nardymas ar vandens pramogų parkas, o miestuose gyvenimas verda visą naktį.

Maltos žemėlapis