Luvras: bilietai, kainos, svarbiausia informacija

Galima drąsiai sakyti, kad Luvras yra vienas garsiausių muziejų pasaulyje, kuris kiekvienais metais sulaukia milijonų turistų. Luvras yra įsikūręs Paryžiuje tarp dešiniojo Senos kranto bei Rue de Rivoli gatvės.

Tai muziejus, kuris saugo garsiausių menininkų darbus, pradedant visiems puikiai pažįstama Da Vinči “Mona Liza” ir keliaujant link nuostabiosios “Veneros” skulptūros. Čia apsilankyti turi ne tik tie, kurie yra dideli meno gerbėjai.

Tai vieta, kuri domina istorijos, architektūros mėgėjus bei visus kitus, kuriems svarbus bendrasis išsilavinimas. Tai galimybė pamatyti pačius garsiausius ir žinomiausius šedevrus.

Automobilių nuoma Paryžiuje

Luvro rūmai buvo pastatyti vos XII amžiaus pabaigoje, taigi skaičiuoja jau ilgus metus. Jie buvo sukurti šalį valdant Pilypui II ir atliko gynybinės tvirtovės funkciją, kuri esant poreikiui vėliau pavirto į paprasčiausią karališką rezidenciją.

XVII amžiuje tuometinis karalius Liudvikas XIV persikėlė gyventi į Versalio rūmus, taigi Luvras tarsi prarado paskirtį. Menininkų iniciatyva čia atsirado muziejus, kuris po truputį pildėsi nuostabiausiai darbais.

Luvras

Luvras

Po XVIII amžiaus Prancūzijos revoliucijos Luvras buvo oficialiai pavadintas muziejumi ir galerijoje saugoma ekspozicija tapo prieinama plačiajai visuomenei. Tuo metu muziejuje jau buvo daugiau nei 600 paveikslų ir apie 200 kitų meno kūrinių.

Deja, pastato būklė buvo gana prasta, tad trims metams jis buvo uždarytas rekonstrukcijai. Galiausiai 1801 metais muziejus dar kartą atvėrė savo duris ir jos taip liko atviros visiems, kurie nori pažinti meną.

Šiuo metu Luvre yra eksponuojamas neskaičiuojamas skaičius kūrinių. Manoma, kad jų yra kiek daugiau nei 380 tūkstančių. Tiesa, ne visus juos galima apžiūrėti, kadangi dalis yra saugomi specialiose vietose bijant, kad saulės spinduliai ar dirbtinės šviesos gali jiems pakenkti.

Visa Luvro ekspozicija yra suskirstyta pagal tematiką ir lankytojai gali apsilankyti net aštuoniuose skirtinguose skyriuose: Senovės Egiptas, senovės Artimieji Rytai, Senovės Graikija ir Roma, Islamiškasis menas, dekoratyvinis menas, skulptūrų vieta, spaudinių ir piešinių vieta, paveikslų galerija.

Taip jau yra, kad nemaža dalis lankytojų ateina į Luvrą paprasčiausiai todėl, kad nori pamatyti garsiausius darbus, kurie žinomi visame pasaulyje. Tokie yra “Milo Venera”, “Mona Liza”, “Mirštantis vergas”, kurį sukūrė Mikelandželas ir kiti.

Visgi, nereikėtų koncentruotis tik ties šiais kūriniais, kurie yra pripažinti. Čia eksponuojama tikrai labai daug įdomių meno kūrinių, kurie leis Jums persikelti į bet kurį laikmetį.

Darbo laikas

Luvras veikia I, III, IV, V, VI, VII, taigi antradienis yra ne darbo diena, kuomet patalpos dažniausiai yra tvarkomos. Lankymo valandos prasideda nuo 09.00 valandos ryto ir tęsiasi iki 18.00 valandos.

Viešbučių Paryžiuje rezervavimas

Ieškote viešbučio Paryžiuje? Rezervuokite dabar! Pateikiame geriausius viešbučių pasiūlymus Paryžiuje – pasižiūrėkite:Booking.com

Dažniausiai rekomenduojama bilietą 5 Luvrą įsigyti internetu dar tuomet, kol būnate namuose. Paprasčiausiai tokiu atveju eilė, kuri dažniausiai būna gyva, juda kur kas greičiau. Apskritai teks apsišarvuoti kantrybe, kadangi čia lankytojų visada labai daug ir visi jie nori aplankyti muziejų.

Kaina

Luvras nėra pigus ir galima drąsiai sakyti, kad tai vienas brangiausių muziejų. Juk daugelis valstybių skatina lankytis tokiose vietose visiškai nemokamai, o čia kainos svyruoja nuo 12 iki 16 eurų. Vienintelis pliusas yra tai, kad nepilnamečiams įėjimas visiškai nekainuoja.

Prancūzijoje pilnametis asmuo yra tas, kuris sulaukia 18 metų amžiaus.

Dar vienas pliusas, apsilankyti muziejuje gali ir tie asmenys, kurių amžiaus vidurkis yra nuo 18 iki 25 metų ir kurie yra atvykę iš šalies priklausančios ES. Taip tarsi taikomasi į tarptautinius studentus. Žinoma, norint, kad bilietas nekainuotų – būtina pateikti amžių įrodantį dokumentą.

Galiausiai, pirmą mėnesio sekmadienį lankymasis Luvre yra nemokamas. Tačiau eilės dažniausiai būna gąsdinančios.

Muziejaus adresas: 75001 Paris, Prancūzija.

Muziejaus oficialus tinklalapis: http://www.louvre.fr.

Video apie Luvrą

Luvras žemėlapyje