Lvovas – lankytinos vietos

Lvove karaliauja bohemiška dvasia ir tai nesunkiai pastebima apsilankius vos keliose žymesnėse lankytinose vietose. Šis miestas jus maloniai nustebins savo jaukumu, aplink tvyrančia harmonija bei išraiškingų statinių, menančių skirtingomis epochomis dominavusį braižą gausa.

Regionas išties spalvingas ir įvairus, tad sau tinkantį laisvalaikio praleidimo būdą atras kiekvienas Lvovo svečias.

Įspūdingas senamiestis, daili rotušė, didingos pilys, architektūriniu paveldu laikomos bažnyčios, pažintinės erdvės – Lvove jūsų laukia daugybė lankytinų objektų .

O dar abejingų nepaliksiantys tradiciniai patiekalai ir prieinamos kainos, neabejotinai kelionės metu privers nusišypsoti ne kartą.

Lvovas lankytinos vietos

Unesco paveldas Lvove

Džiugu, kad vietiniai taip pat palieka tik geriausią įspūdį, mat svetingumas pastariesiems tikrai nesvetimas bruožas. Taigi susipažinkime su populiariausiomis Lvovo lankytinomis vietomis.

Automobilio nuoma Lvove

 

Lankytinos vietos Lvove

 

Ekskursiją geriausia pradėti nuo senamiesčio. Šis, įvertintas prestižiniu UNESCO pasaulinio paveldo titulu, taigi apsižvalgyti jame tikrai verta. Žavingų pastatų kvartalai, šurmuliuojančios aikštės, pikantiškais meniu viliojančios kavinukės, suvenyrų krautuvėlės – atributai, be kurių įsivaizduoti istorinės miesto dalies tiesiog neįmanoma.

Toliau patraukite link centrinės miesto aikštės, dar kitaip tariant – Lvovo širdies. Kadaise teritorijoje būriuodavosi vietiniai, ateidavę įsigyti kasdienybėje reikalingų prekių ar smagiai praleisti laiką gatvėje rengiamuose koncertuose.

Turbūt iš karto pastebėsite įdomią 44 namų kompoziciją, įkūnijančią kelių prabėgusių šimtmečių statybos madas. Tačiau daugiausiai smalsuolių žvilgsnių sulaukia šalimais esanti rotušė.

Klasikinio stiliaus rotušės pastatas palyginti naujas šedevras, turint omenyje, kiek jų būtą prieš dabartinį variantą. Be puošnaus fasado, ši rotušė gali pasigirti ir didžiuliu bokštu, nuo kurio viršaus visas miestas kaip ant delno. Dar vaizdingiau viskas atrodo įsižiebus vakarinėms lempoms, puikiai papildančioms visą aplinką.

Lvovas

Lvovas

Miesto pasididžiavimas yra ir Šv.Jurgio katedra. Dviejų stilių( baroko – rokoko) duetas išskiria šį statinį kaip bene gražiausią visame Lvove. Beje, katedros varpas dovanotas Lietuvos kunigaikščio Liuborto.

Vertėtų aplankyti bent kelias iš daugelio mieste veikiančių bažnyčių. Štai Bernardinų bažnyčios vidiniame kiemelyje esama gigantiškosios rotondos, o altoriaus pažiba tampa Jono Duklos skulptūra.

Niekuo nenusileidžia ir garsioji Dominikonų bažnyčia. Šios stogas- puošnus elipsinis kupolas, taip pat galima išvysti gan retą elementą – Fuko švytuoklę.

Bus į ką akis paganyti nuvykus prie Bošnų koplyčios. Dar 1615 metais baigtas statyti objektas, šiandien kaip magnetas traukia praeitimi besidominčias žmonių grupes. Tarp kitko, tai UNESCO saugomas paveldas, kurį aplenkti būtų didelis praradimas.

Lvovo senamiestis

Lvovo senamiestis

Primename, kad automobilio nuoma Lvove – puiki išeitis keliaujantiems su šeimomis, norintiems viską išnagrinėti kuo atidžiau savęs neįstatant į konkrečius laiko rėmus.

Amžių nepalaužiamas didingumas pakeri užsukusius į Patockių rūmus. Vaizdingoje vietoje esanti rezidencija leidžia geriau pažinti tuometinio elito gyvenimą, kurio būta ypač prabangaus. Neeilinis interjeras, kruopščiai atrinkta paveikslų kolekcija, byloja apie įnoringus didikų įgeidžius. Lankytojams rūmų viduje įrengtas ir specialus edukacinis muziejus.

Aukštoji pilis dabar atpažįstama tik iš kelių išlikusių sienų fragmentų, tačiau nepaisant visko, šį tašką verta įtraukti į ekskursijos maršrutą. Daugumą turistų suvilioja galimybė pasigėrėti apylinkių horizontais, kuriuos patogu stebėti tiesiog stoviniuojant apžvalgų aikštelėje.

Viešbučių Lvove rezervavimas

Ieškote nakvynės Lvove? Pažiūrėkite mūsų geriausius pasiūlymus Lvove ir rezervuokite iš anksto! 🙂Booking.com

Turiningai popietei rekomenduotume Lvovo muziejus, pristatančius kultūrinį miesto veidą bei ryškiausius ypatumus. Vienas tokių – religijų istorijos muziejus. Jame išsamiai apžvelgiamas Lvove įsikūrusių, ankstesnių kartų judaizmo bei krikščionybės religijų atstovų gyvenimas.

Nedidukė Dzyha galerija pristato modernių meno eksponatų parodą, o prie pat įėjimo jus pasitiks įmantri kompozicija – besišypsanti žuvis.

Norintiems nusikelti į praeitį siūlome pasižymėti mokslininkų namus. Elegancija dvelkianti atmosfera, mediniai baldai, padailinti veidrodžiai, kilimai, erdvios menės primins laikus, kai vykdavo didžiausios puotos, o damos puošdavosi spalvingiausiomis pūstomis suknelėmis.

Toli gražu ne visi pigūs viešbučiai yra prastos kokybės, o Lvove esama nemažai nebrangių, bet kokybiškas apgyvendinimo paslaugas teikiančių vietų.

Neprilygstamas reginys – operos ir baleto teatras. Jau nekalbant apie programą, kurioje dažnai atsiduria žymiausi pasaulyje spektakliai ar operos ir visas teatro interjeras, persmelktas renesansinio stiliaus dvasia atrodo nepakartojamai.

Turėkite omenyje, kad tikslingas išvykos planavimas gali gerokai sumažinti būsimus kaštus renkantis viešbutį, automobilių nuomos punktą, kitas paslaugas. Juk kelionėje norisi patirti tik teigiamas emocijas, tad būkite gudresni ir nepatingėkite panaršyti internete.

 

Video: lankytinos vietos Lvove

Lvovo žemėlapis