Lydsas

Klimatas. Klimatas jūrinis. Vasarą temperatūra būna 10-20 laipsnių šilumos, nors kartais gali pasiekti net 30 laipsnių. Žiemą temperatūra svyruoja nuo 0 iki 10 laipsnių šilumos. Kritulių per metus iškrenta tiek, kiek Vilniuje.

Atvykimas. Atstumas nuo oro uosto iki miesto dar apie 11 kilometrų. Į miestą veža dažnai važiuojantys 737, 747, 757 ir 967 maršrutų autobusai, bilieto kaina – apie 3,5 svaro.

Lydsas

Nakvynė. Viešbučių ir hostelių kainos Lydse nuo 17-20 svarų už naktį.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Lydse ir šalia jo siūlo virš 60 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Lydse rezervavimasBooking.com

Maistas. Pietūs restorane 5-10 svarų, pigiau pavalgyti galima perkant maistą prekybos centruose.

Ką veikti – lankytinos vietos. Vaikštant po miesto centrą yra ką pamatyti: gausu bažnyčių, koplyčių, aikščių, skverų, katedra, rotušė. Yra įdomių muziejų, pvz. karališkosios ginkluotės muziejus (nemokamas), Thackray medicinos muziejus, nukeliantis į vėlyvuosius viduramžius (įėjimas – 7 svarai). Blogu oru pakelti nuotaiką galima apsilankius Tropikų Pasaulyje po stogu – kur gausybė paukščių, kitų gyvūnų ir augalų iš viso pasaulio, suskirstytų pagal regionus. Lydsas populiarus ir tarp apsipirkti atkeliaujančių turistų – vien miesto centre priskaičiuojama daugiau nei 1000 įvairių parduotuvių.

Lydsas – senas miestas, turistus traukiantis ne tik viduramžių architektūra, muziejais, Tropikų pasauliu po stogu ar kaip apsipirkinėjimo centras, tačiau ir savo kraštovaizdžiu. Kraštovaizdžiui pažinti yra įrengtas Lydso apylinkių takas (Leeds country way), kuris vinguriuojančiu beveik 100 kilometrų ilgio žiedu apjuosia visą miestą.

Lydso apylinkių kelias – tai įrengta pasivaikščiojimo trasa po Lydsą ir jo apylinkes, kurios ilgis – net 99 kilometrai. Labai patogi ypatybė – ši trasa niekur nenutolsta toliau nei per 11 kilometrų nuo centrinės miesto aikštės. Visgi didžioji tako dalis yra priemiesčiuose, o ne pačiame mieste.

Automobilių nuoma Lydse

Lydso takas pradėtas įrenginėti 1980 metais, o 2006 metais jis buvo gerokai atnaujintas, patobulinta infrastruktūra ir dabar yra populiarus tiek tarp turistų, tiek tarp vietinių. Dėl patogumo trasa padalinta į keturias atskiras dalis, visgi retai atsiranda iš karto einančią ją visą (juk ilgis siekia beveik 100 kilometrų). Takas pažymėtas specialiomis rodyklėmis ir ženklais, kai kur įrengti stendai, taip pat turistų informacijos centre galite gauti tako žemėlapius, tad pasiklysti neturėtumėte. Žemėlapių su trumpais aprašymais versijas galite atsisiųsti iš čia.

Lydsas

1 dalis. Viso tako pradžia laikomas Golden Acre parkas šiaurinėje – šiaurės vakarinėje Lydso dalyje. Labai patogu tai, kad jis yra vos už 4 kilometrų į rytus nuo Bradfordo oro uosto, tad atskridę galite pėsčiomis nesunkiai pasiekti taką. 1 Lydso apylinkių tako dalies ilgis, kaip beje ir visų kitų, yra apie 25 kilometrai – turėtumėte įveikti per dieną. Kiekviena dalis padalinta į dar tris atskiras dalis po maždaug 8 kilometrus.

Pirmoje dalyje praeisite Jorkšyro gamtinį rezervatą, Meanwood slėnio pažintinį taką, kultūros paminklą – Harewood namą, Bardsey kaimelį su anglo-saksų bažnyčios bokštu bei laikomu seniausiu baru Anglijoje – Bingley Arms, toliau pamatysite Normandų pilį bei geležies amžiaus karinius įtvirtinimus.

2 dalis. Ši dalis prasideda Barwick-in-Elmet miestelyje, į rytus nuo pačio Lydso. Pats miestelis apsuptas agrarinių laukų, tačiau takas neužilgo nuveda į St. Edeno kraštovaizdžio parką, taip pat kerta Aire upę ir veda jos pakrantėmis.

3 dalis prasideda Carltone, pietinėje Lydso dalyje, kažkur už 8 kilometrų nuo miesto centrinės aikštės. Šioje dalyje praeisite Robino Hudo vardu pavadintą kaimelį, istorinę bažnyčią ir Howley salės griuvėsius.

Lydso takas

4 dalies pradžia Cockersdale‘e, į pietvakarius nuo Lydso. Šioje dalyje vėl daug senesnių ir naujesnių kaimelių, praeisite senus karjerus, teks palaipioti Woodhall kalvomis bei vėl kirsti Aire upę. Horsforth miestelyje takas priartėja dar arčiau prie oro uosto nei Golden Acre parke tako pradžioje. Prieš pat pabaigą dar praeisite Breary Marsh gamtinį rezervatą.

Lydso apylinkių takas yra puiki proga susipažinti su šiuo kraštu. Jis kerta daug didesnių ir mažesnių kaimelių, tenka eiti tiek ir dirbamais laukais, tiek ir saugomomis gamtinėmis teritorijomis. Pamatysite ir lygumas, ir kalvas bei upių slėnius. Didžioji dalis kaimelių turi bent kelių šimtmečių istoriją, tada pamatysite ir vietinės architektūros bruožus. Tereikia turėti pakankamai jėgų praeiti viso Lydso apylinkių taką.

Lydso žemėlapis