Madeira

Madeira – salynas esantis Atlanto vandenyne nutolęs per 400 km į šiaurę nuo Kanarų. Madeiros archipelagą sudaro trys salos: Porto Santo, Desertas ir didžiausioji – Madeira. Salynas garsėja kaip kurortas bei žinomas dėl Madeiros vyno. Jis priklauso Portugalijai, bet turi autonominio regiono statusą.

Madeira

Madeira „iš naujo“ atrasta 1418 metais. Iš tikrųjų, kai kuriems keliautojams buvo žinoma dar anksčiau, bet tik minėtais metais portugalai audros metu buvo nublokšti prie salyno ir nusprendė čia įkurti savo kolonijas. Kolonizavimas prasidėjo 1420 – 1425 metais. 1433 metais didžiajai salai buvo suteiktas Madeiros vardas (Ilha da Madeira) arba kitaip – medžių sala, gavusi pavadinimą dėl tankių čia augančių miškų.

Automobilių nuoma Madeiroje

Madeiros salos plotas – 741 kvadratinis kilometras. Ilgis – 57 km ir plotis – 22 km. Aukščiausia salos vieta – Pico Ruivo kalnas, siekiantis 1862 metrų aukštį. Sala yra vulkano, iškilusio 6 kilometrus nuo jūros dugno, dalis. Salos kraštovaizdis išties įspūdingas, juo pasigrožėti kasmet čia apsilanko daugiau kaip milijonas turistų.

 

Orai Madeiroje

 

Salos klimatas švelnus visus metus. Vasarą temperatūra pakyla iki 26 laipsnių, žiemą nukrenta iki 13. Kritulių saloje per metus iškrenta maždaug tiek pat kiek ir Lietuvoje. Lietingiausas sezonas yra žiema, na o mažiausiai kritulių iškrinta vasaros mėnesiais. Tad geriausias metas ilsėtis, ko gero, yra vasara. Tik nepamirškite, kad pakilus į kalną temperatūra gali nukristi net dešimt laipsnių.

Madeira

Madeira laikoma gamtos mylėtojų rojumi. Butent dėl gamtos turistai ir traukia čia, nes smėlėti paplūdimiai čia tiesiog nesusiformavo – vienintelis didelis paplūdimys yra supiltas iš atvežtinio smėlio. Na o gamta, kalnai visada žavi mėgstančius keliauti pėsčiomis ar bent jau automobiliu. Saloje gausu saugomų teritorijų, kalnuose – nesuskaičiuojama daugybė pėsčiųjų takelių.

Madeiroje garsus Laurissilva miškas, įtrauktas į Unesco pasaulinį paveldą. Vienas turistų mėgiamų užsiėmimų yra pasivaikščiojimas vadinamosiomis levadomis – takeliais, vingiuojančiais šalia drėkinimo kanalų.

Salos reljefas labai nelygus, sunku būti rasti ilgesnę kelio atkarpa, kuri nenusileistų ar nepakiltų.. Įdomu ir tai, kad žmonių nameliai įrengti tiesiog kalnų terasose, o tų namelių kiemuose auga bananai, vynuogės. Išlikę ir daug senų autentiškų namelių, visiškai negadinančių Madeiros gamtos grožio.

Taip pat Madeiroje yra daug parkų bei sodų, kuriuose galima pasigrožėti subtropiniais augalais, arba galima tiesiog atvykti į kasmetinį Madeiros gėlių festivalį, vykstantį pavasario metu. Tai itin spalvingas bei nuotaikingas festivalis, vykstantis jau daugybę metų. Jo metu, paradas, žygiuojantis miesto gatvėmis tiesiog pripildo visą orą gėlių aromato.

Festivalio metu galima pabandyti nupinti gėlių kilimą, pasidairyti po parduotuvių vitrinas, kurios pasipuošusios tikisi laimėti festivalio apdovanojimą, ar pasiklausyti klasikinės muzikos koncerto.

Kaip minėta, Madeira garsėja ir savo vynu. Vyno gaminimo tradicijos čia turi gilias šaknis. Madeiros vynas pasižymi stipriu vaisių aromatu. Norintiems paragauti garsiojo Madeiros vyno, į salą rekomenduojama atvykti rugsėjo mėnesį, kuomet čia vyksta vyno festivalis.

Madeira

Salos pagrindinis ekonomikos šaltinis yra turizmas. Vietiniai čia puikiai kalba angliškai ar prancūziškai. Gyventojai – nuolat besišypsantys, draugiški ir pasirengę padėti. Madeira – sala, laukianti gamtos grožio ir malonaus oro išsiilgusių poilsiautojų.

Viešbučių Madeiroje rezervavimasBooking.com

Madeiros žemėlapis