Maljorka – lankytinos vietos

Maljorka – sala Viduržemio jūroje, traukianti turistus ir poilsiautojus savo nuostabiais saulėtais orais ir skaidriu jūros vandeniu. Nenorintys praleisti viso atostogų laiko paplūdimyje ar prie baseino, žinoma, norės ir pasižvalgyti po apylinkes. Šįkart kalbėsime apie Palmą – salos sostinę, menančią ne vieną šimtmetį ir turintį įdomų istorinį palikimą.

Bene lankomiausias Palmos objektas yra miesto katedra. Pilnas katedros vardas – Cathedral de Santa Maria de Palma de Mallorca. Taip, tai labai ilgas pavadinimas, tad daug dažniau naudojimas trumpesnis – La Seu. Šis pavadinimas taip pat naudojamas ir daugumai kitų bažnyčių. Katedra yra išties įspūdingų išmatavimų, viršijančių net garsiąją Notre Dama Paryžiuje. Pradėta statyti 1229 metais, baigta tik 1601.

Maljorka

Banys arabs – tiesiogiai verčiama kaip arabų vonios. Tai didelis pastatais, kuriame anksčiau, valdant maurams, buvo įrengtos vonios. Šios vonios buvo Medinos mieste (dabar jau Palma) 10 – ame amžiuje. Į šį pastatą galima patekti visus metus už nedidelį mokestį.

Bellver pilis – pastatyta 1310 metais, pradžioj buvo naudojama kaip karališkoji vasaros rezidencija, vėliau kaip kalėjimas. Šiandien tai turistinis objektas, vertas apsilankymo vien dėl vaizdų, atsiveriančių nuo kalno, ant kurio yra pilis.

Palmos akvariumas. Tai gana naujas akvariumas, įrengtas 2007 metais. Akvariumuose atkurtos įvairių pasaulio jūrų ekosistemoms su joms būdingomis žuvimis. Be daugybės akvariumų čia yra ir didžiulis sodas ir džiunglės ant akvariumo stogo. Na o labiausiai Palmos akvariumas gali pasigirti itin dideliu, giliausiu Europoje ryklių akvariumu. Norint patirti įspūdžius akvariume teks sumokėti 24 eurus.

Maljorka Palma

Convento de San Francisko – 13 amžiaus vienuolynas ir viena svarbiausių Palmos bažnyčių. Tai gotikinio stiliaus statinys, deja, išorinė jo dalis nėra originali, nes 16 amžiuje patyrė žaibo smūgį, tad teko pastato dalį atstatyti.

Automobilių nuoma Maljorkoje

Cala Agulla – tai vienas gražiausių paplūdimių Palmos mieste. Paplūdimys apsuptas pušimis ir kalnais – tad vaizdai tiek į jūrą, tiek į kranto pusę, išties nuostabūs. Itin populiarus paplūdimys tarp turistų, ypatingai vasaros sezonu. Čia galima pasimėgauti saule, pasiplaukioti ar išbandyti įvairų vandens sportą.

Museo de Mallorca – Maljorkos muziejus. Laikomas vienu geriausių muziejų visame Balearų salyne. Muziejuje gausu priešitorinių artefaktų, leidžiančių geriau suprasti salos istoriją. Beje, muziejus įsikūręs visai šalia Palmos katedros, tad patogu bus užsukti iškart į abu lankytinus objektus.

Viena įdomiausių aktyvių pramogų Palmoje – skraidlentė. Įsivaizduokite, pritvirtinate savo kojas prie lentos ir turite variklį, kuris veikia tiek ore tiek po vandeniu! Patirti pojūčiai ilgai nepamirštami. Tokio pasiskraidymo kaina Maljorkoje – 70 eurų už 15 minučių.

Maljorkos urvai

Norint ištrūkti iš salos sostinės, ko gero, labiausiai verti apsilankymo yra salos urvai. Jų čia yra net keletas.Vienas įspūdingesnių vadinamas Campanet arba pilnai – Coves de Campanet. Šis urvas yra net 50 metrų gylio ir užima 16 000 kubinių metrų tūrį. Įspūdingi stalagmitai ir stalaktitai tikrai sužavės ne vieną. Norint patekti į šį urvą teks važiuot iki šalies šiaurės, kas užtruks apie 50 minučių keliaujant iš Palmos.

Jei vis tiek norite aplankyti urvus, bet nenorite per daug nutolti nuo Palmos, užsukite į urvą Genova. Šis urvas yra prie jau minėtos Bellver pilies. Deja, tai yra mažiausias lankomas urvas Maljorkoje. Na, bet taip pat vertas apsilankymo. Paprastai apsilankymas urvuose kainuoja nuo 4 iki 12 eurų.

Maljorka išties verta jūsų atostogų. Ji turi pasiūlyti visko – tiek auksinių paplūdimių, tiek muziejų ir kultūrinių objektų, tiek įvairiausių aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų. Primename, jog nurodytos kainos galioja 2015 metų kovo mėnesį ir laikui bėgant gali keistis.

Viešbučių Maljorkoje rezervavimas

Viešbučių Maljorkoje rezervavimasBooking.com

Maljorkos žemėlapis