Malmė

Malmė – miestas Švedijoje, prie Baltijos jūros, netoli Kopenhagos. Tai trečias didžiausias Švedijos miestas (po Stokholmo ir Geteborgo). Miestas su Danijos sostine Kopenhaga sujungtas Oresund tiltu. Malmė – dažna tarpinė stotelė, keliaujant į šiaurės Europos miestus.

Mieste gyvena apie 300 000 gyventojų. Neretai Malmė vadinama vienu globaliausiu miestu. Taip pat miestas laikomas ketvirtu išradingiausiu miestu pasaulyje (pagal patentų skaičių) bei yra septintas miestas pasaulyje pagal palankumą dviračiams. Miesto lankytojams įdomu bus sužinoti, jog Malmėje gausu senų istorinės reikšmės pastatų bei parkų. Trumpai apžvelgsime, ką verta aplankyti Malmės mieste.

Malmė

Susuktas bokštas, geriausiai žinomas kaip Turning Torso. Tai aukščiausias pastatas visoje Skandinavijoje, jo aukštis siekia beveik 200 metrų. Žymus dėl savo architektūros – šis dangoraižis kylant į viršų susuktas iki 90 laipsnių. Pastatu galima pasigrožėti iš išorės, o patekti į vidų sudėtingiau – reiktų iš anksto tartis su savininkais ir rezervuoti laiką.

Iš senesnių pastatų bene verčiausias dėmesio yra Malmės pilis. Pastatyta dar 1434 metais, bet 16 amžiaus pradžioje sugriauta. Dabar stovinti pilis atstatyta 1530 metais. Tai buvo viena svarbiausių Danijos tvirtovių kadaise tarnavusi ir kaip kalėjimas. Šiandien į pilį galima patekti už gan nedidelį mokestį ir ten susipažinti su Švedijos istorija. Malmohus pilis atvira kasdien nuo 10 iki 17 valandos.

Automobilių nuoma Malmėje

Mėgstantiems senus pastatus patiks ir Šv. Petro bažnyčia (Sankt Petri kyrka). Tai gan didelė bažnyčia, pradėta statyti dar 14 amžiuje. Pati bažnyčia yra gotikinio stiliaus ir turi net 105 metrų aukščio bokštą. Verta užsukti ir į vidų pasigrožėti interjeru.

Ne toks senas, bet garsus dėl žymiosios Art Noveau ir maurų architektūros pastatas yra Malmės sinagoga. Pastatyta daugiau kaip prieš šimtą metų. Šiuo metu sinagoga yra veikianti, tad galima patekti ir į vidų.

Kam patinka šiuolaikiniai dalykai, taip pat bus ką veikti. Malmėje yra Modernusis muziejus (Moderna museet). Parodos muziejuje nuolat atnaujinamos, keičiamos. Čia rasite daug šiaurės Europos šalių menininkų darbų, tarp jų ir lietuvių. Apsilankyti galima antradienį – šeštadienį nuo 11 iki 18 valandos. Įėjimo kainos – 50/70 kronų.

Malmė

Malmo Konsthall – viena didžiausių Europoje šiuolaikinio meno galerija. Atidaryta 1975 metais miesto centre. Galerijos lankymas nemokamas. Be to, pastato viduje yra ir knygų parduotuvė, aikštelė vaikams bei restoranas, siūlantis paragauti švediškų patiekalų.

Nesidomintiems menu galbūt patiks Malmo technologijų muziejus. Didžiausią dali eksponatų sudaro transporto priemonės, dalis jų – aviacinės. Čia gausu ir modelių, parodančių ir kas yra transporto priemonių viduje. Įėjimas – 40 kronų.

Iš Malmo parkų verta paminėti Folkets parką (Žmonių parką). Jame galima išbandyti atrakcionus, pamatyti terariumą ar tiesiog ramiai pasimėgauti saulės spinduliais. Kitas žymus parkas – Pildammsparken, vertas pasivaikščiojimo. Čia įrengti sodai, fontanas. Kungsparken – įdomus fontanu bei skulptūromis, taip pat tinkamas ramiai praleisti laiką.

Pateikėme kelis lankomiausius objektus Malmėje. Žinoma, ir be jų yra ką pamatyti, tad jei keliausite pro Malmę nepasikuklinkite ir pasigrožėti šiuo nedideliu mietu ir jo vertybėmis.

Viešbučių Malmėje rezervavimasBooking.com

Malmės žemėlapis